Norm Sorunu!!

Kodla Büyü
Benim okulumda yıllardır norm fazlası olan öğretmenler var, hatta NORM DIŞI öğretmenler bile var.

Ancak hiçbirisine zorla tayin veya re'sen atama yapmamışlar. Ben de sorduğumda müdür yardımcımız aynısını demişti. Re'sen atama olmaz diye.

Ancak bu uygulama yeni sanırım. Ben de duyunca şaşırdım.

41.maddeye uygun bir atama olmuş olacak neyin davası olacak bu?

Bugün dilekçemi verdim. İl merkezinden 3 tane meslek lisesi yazdım. . Dilekçenin altınada teknik eğitim mezunu olduğumu meslek liselerinde görev yapmak istediğimi ve çalıştığım ilçede açık meslek lisesi kontenjanı gözükmediğini belirttim. Hayırlısı olsun bakalım.

Bugün norm fazlası öğretmenlerinin yer değiştirme sonuçları Çorum ilinde belli oldu. Bir kaç istisna dışında ilçesi değiştirilen olmadı. Benim için ise, merkezden 3 okul yazmıştım ama yer değiştirmem olmadı. Norm fazlası olarak kendi okulumda kaldım.

ne olacak halimiz merak ediyorum... her sene başka bir sorun... ben de norm fazlasıyım ve şimdilik okulumdayım.. görevlendirme yapacaklarmış bakalım neresi olacak...

geçen hafta ve bugün olmakla birlikte iki haftada en az 5 kere ilçeye gittim. Bu gün bu işin sonuçlanacağını söylemişti ilçedeki kişi fakat bugün gittiğimde 'hocam bu kaçıncı oldu biz size görevlendirme gönderene kadar bekleyin görevlandirme çıkmazsa okulda "öğrencilerin laboratuvarı kullanmalarında yardımcı olursunuz(!)" 'dedi. benim norm fazlası olduğum okulda bir öğretmen zaten var yani formatör halimiz içler acısı yakında temizlik işleri içinde bizi kullanırlar :verymad: :verymad:

benim de okulda 6 saatim var ve ben de norm fazlasıyım.aynı ilçede başka bir okula da görevlendirme verdiler.kendi okulumuzu baş edebiliyoruz gibi bide başka okul da neyin nesiya :(

Geçen sene çalıştığım okulda norm fazlası olduğum için benim bilgim ve isteğim dışında yine aynı bölgedeki bir okulda atandım. Yeni okulumda, okulun ilk günü okul müdürümden yine norm fazlası olduğumu öğrendim. her iki okulda da tek öğretmendim. her an yeni bir atamanın olabileceğini düşünüyorum.

Pazartesi okul açılacak cuma günü saat kaç olmuş daha görevlendirmemiz bile yok bakalım gideceğiz pazartesi lütfederlerse bir şey söylerler herhalde :!:

Geri