Norm Sorunu!!

Kodla Büyü

whitetiger0006

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün kontenjan.meb 'den norm durumuma baktım '0' olmuş. Geçen sene '1' idi. Daha adaylığım kaldırılmadı ve formatörlüğe başvuracağım. Sonuç ne olacak? Normun '0' görünmesi benim için bir sorun olacak mı? Cevaplarsanız çok sevinirim. Yorumlar için teşekkürler...

Re: Norm Sorunu!!(Acil cevap)

hocam norm 0 ise norm fazlası olacğınız anlamına gelir ayrıca orada 1 fazlalık yazmsı lazım

Hocan hiçbir şey olmaz.

Formatörlüğe başvurabilirsiniz. Hiç sıkıtnı yok.

Size zorla tayin istememezler, reesen bir yere atamayazlar.

TEK FARK sizi ihtiyaç olan başka bir okula görevlendirebilirler.

Ancak zaten BT branşı hemen her yerde norm fazlası. Yani ihtiyaç olan yer diye bişi yok :D

Zaten ilçede bildiği için formatörlüğü vs. sizi görevlendirmez, en azından formatörlük başvuruları ve sonuçlar kesinleşene kadar görevlendirmez.

Ondan sonra isterlerse, ihtiyaç varsa size 21 saate kadar ders verebilirler başka bir kurumda.

Zorla tayin, sizin istemediğiniz bir yere tayin diye birşey yok. O yanlış uygulamayı yapanlar olmuş. Sadece görevlendirebilirler.

sitelerde hocam cevap için teşekkür ederim. Valla biraz rahatladım. Bir kaç sorum daha olacak. Benim formatörlük başvurum çok büyük ihtimalle kabul olacak. Ve adaylık hala kalkmadı. Benim kafama takılan bana norm fazlasısın tayin iste diyebilirlermi yoksa kendi okulumda kalmaya devam mı edicem? Norm fazlalığı konusunda pek bilgim yok.

zaten hepimiz norm fazlasıyız ve nereye giderseniz gidin durum değişmeyecektir... o sebepten ötürü ellerini başının altına koy uzan ve keyfine bak :D... zaten delirdik hepimiz :mrgreen: ...

sitelerde hocam cevap için teşekkür ederim. Valla biraz rahatladım. Bir kaç sorum daha olacak. Benim formatörlük başvurum çok büyük ihtimalle kabul olacak. Ve adaylık hala kalkmadı. Benim kafama takılan bana norm fazlasısın tayin iste diyebilirlermi yoksa kendi okulumda kalmaya devam mı edicem? Norm fazlalığı konusunda pek bilgim yok.

hepimiz norm fazlasi durumda olmadigimiz icin, diğer sevgili kardeslerimizden destek goremiyruz. ateş düştüğü yeri yakıyor yani :(

ben de geçen yıl norm fazlası değildim şu an fazla görünüyorum :) ilçe mevcut 6 norm 3 görünüyor, yani 3 kişi fazlayız muhtemelen

baynadir' Alıntı:
zaten hepimiz norm fazlasıyız ve nereye giderseniz gidin durum değişmeyecektir... o sebepten ötürü ellerini başının altına koy uzan ve keyfine bak :D... zaten delirdik hepimiz :mrgreen: ...
:lol:

sitelerde' Alıntı:
Hocan hiçbir şey olmaz.

Formatörlüğe başvurabilirsiniz. Hiç sıkıtnı yok.

Size zorla tayin istememezler, reesen bir yere atamayazlar.

TEK FARK sizi ihtiyaç olan başka bir okula görevlendirebilirler.

Ancak zaten BT branşı hemen her yerde norm fazlası. Yani ihtiyaç olan yer diye bişi yok :D

Zaten ilçede bildiği için formatörlüğü vs. sizi görevlendirmez, en azından formatörlük başvuruları ve sonuçlar kesinleşene kadar görevlendirmez.

Ondan sonra isterlerse, ihtiyaç varsa size 21 saate kadar ders verebilirler başka bir kurumda.

Zorla tayin, sizin istemediğiniz bir yere tayin diye birşey yok. O yanlış uygulamayı yapanlar olmuş. Sadece görevlendirebilirler.

Hocam formatörlüğe başvurabilirsiniz. Hatta görevlendirmeniz de olur.

Ama ilerisi için garanti yok, sizi RESEN BİRE YERE de ATAYABİLİRLER, ZORLA TAYİN de İSTETEBİLİRLER,

Formatör olarak başka okula gitmeniz biraz zor ama formatör görevlendirmeniz çıkmazsa 15 hatta 21 saati doldurmanız için başka okula da görevlendirebilirler.

Tecrübeyle sabittir...

seasun' Alıntı:
ağlanacak hale düştük, artık yakında formatöre kızda vermezler :)

Nişanlımın babasına durumu anlatmaya çalışıyordum, yaşadığımız ve yaşamamız muhtemel sıkıntıları... ben gittikten sonra "Bu çocuğun işi garanti değil mi, dersleri bile alınmış" demiş :)

s_kajmeran' Alıntı:
seasun' Alıntı:
ağlanacak hale düştük, artık yakında formatöre kızda vermezler :)

Nişanlımın babasına durumu anlatmaya çalışıyordum, yaşadığımız ve yaşamamız muhtemel sıkıntıları... ben gittikten sonra "Bu çocuğun işi garanti değil mi, dersleri bile alınmış" demiş :)

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Hocam ii Mem'e sorun bir yere gitmek istemiyorsanız,yazıya göre istekte bulunmayı zorunlu tutmuyor. Ama yönetmeliğe göre valilik kanalıyla isteğinize bakılmaksızın gönderebiliyorlar.

Geçen yıl okulumda bulunan G. Sanatlar öğretmeni de norm fazlası oldu. Tercih için okul araştırırken o branşın da içinde bulunduğu bazı branşlar için norm fazlası yer değiştirme işlemlerinin ve tayinlerinin durdurulduğu mealinde bir yazı geldi (mealinde diyorum çünkü bu konulardaki yazılar bizim kolayca anlayabileceğimiz şekilde gelmiyor). Ama bizim branş içinde geçmiyrdu ve benim okulum değişti. Yani başka branşlar bir yere gitmebiliyor ama bizimki için aynı şeyler söz konusu değil. Başka bir okula norm fazlası olacağı bilindiği halde ikinci B.T öğrt. olarak atanan ve giitiği anda norm fazlası olan branşdaşlarımız da var.

Dilekçe veriyoduk yer değişikliği talebim yok diye artık fayda etmicek anlaşılan postalayacaklar ama nereye gitsek yine norm fazlası olcaz nolcak halimiz bakalım görcez inş. :cry:

Geri