norm sayısında sorun yasayanlar

Kodla Büyü

achillus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar gecen yıl formatör olarak calstığım okulda bu gün yaşadıgım sorunlar sebebiyle formatörlüğü bırakmak için ne yapabilirim diye araştırmalara başladım. sonada bi de baktımki norm sayıları bt öğretmeninin karısısında ders sayısı 0 norm 0 ibaresini gördüm.(idareyle sorun yok ).görevli müdür yardımcısına sordugumda bt dersini 12 saat verdigini ancak ilceden kabul görmedigini söledi.sölemeye calıstıgı ben 12 saat girdim ama ilçeden bu sekilde norm belirlendi dedi.

-şimdi acaba neden ders sayısı girildigi anda norm 0 ders sayısı 0 görünür.seçmeli ders oldugu için gercekten ders sayısı girmemize sistem izin vermiyomu?(gecen yıllarda izin veriyodu ve eğer izin vermediyse atanacak olan 330 kişi nereye atanacak :S bölge normu ile ilgili bi durum olabilirmi )

acaba idareci bt dersi sayısını girmedi diyemi norm verilmedi :S

formatörlük iptali olabilrmi konuhakkında bilgisi olan varmı (araştırmalarımda dilekcede vereğiniz kaide değer bi sebepten dolayı iptali sağlanabiliyo )

peki bu şartlar altında diyelimki norm 0 görünüyo formatörlüğümü hadi iptal ettirdim diyelim aynı okulumda çalışabilirmiyim .

(neden hep biz bu sorunları yaşıyoruz bt öğretmeni oldugum güne ...)

herkese mesleğinde sabırlı günler :D

kızıyorum yıl 2012 olmuş hala aynı sorular ateş düştüğünde sesiniz çıkıyor bir tek
bakın hocam ilçe sizin ders sayınızı bilip girmez yada ders yazma demez sizin idareci sizi yemiş demekki okulunuz dersi seçmemiş ve 0 yazmış
ders olmadığı için sizde norm fazlası olmuşunuz.
formatörlük bir geçici görevlendirmedir norma etki etmez.
ilinizde formatörlük varsa okunuzda norm fazlası olsanızda formatör olurunuz
ancak norm fazlası atamalrında sizide şutlayabilrler. o zaman formatörlüğünüzde biter.
norm durunu okulunuzun bulunduğu bölge deki diğer okullardaki bt ders sayısı sizin ders saatiniz okulun bağımsız olup olmama gibi durumları etkiler.

eemree' Alıntı:
kızıyorum yıl 2012 olmuş hala aynı sorular ateş düştüğünde sesiniz çıkıyor bir tek
bakın hocam ilçe sizin ders sayınızı bilip girmez yada ders yazma demez sizin idareci sizi yemiş demekki okulunuz dersi seçmemiş ve 0 yazmış
ders olmadığı için sizde norm fazlası olmuşunuz.
formatörlük bir geçici görevlendirmedir norma etki etmez.
ilinizde formatörlük varsa okunuzda norm fazlası olsanızda formatör olurunuz
ancak norm fazlası atamalrında sizide şutlayabilrler. o zaman formatörlüğünüzde biter.
norm durunu okulunuzun bulunduğu bölge deki diğer okullardaki bt ders sayısı sizin ders saatiniz okulun bağımsız olup olmama gibi durumları etkiler.
hocam ateş düştüğünde ses cıkıyor demeden önce bu konuda neler yazmısım bi arastırın derim.neyse dediklerinizi anlıyorum ama idareci 12 saatlik bt dersi sectigini bir kagıda cıktı almıs ordanda gördüm ilçe bu duruma onay vermemiş .bu kısım yanlış anlamıssınız ...

ki zaten benim bildigim şeylerde sizin söylediğiniz gibi ama her yıl bölümümüz adına yapılan değişikliklerden sonra değişn bişiyler mi var diye sordum .zaten iyi okursanız anlarsınız

valla hocam o zaman bence bu işte bir iş var sizin okul 12 saat giriyor
ilçe silip 0 yazıyor.Yada ben böyle anlıyorum

eemree' Alıntı:
valla hocam o zaman bence bu işte bir iş var sizin okul 12 saat giriyor
ilçe silip 0 yazıyor.Yada ben böyle anlıyorum

hocam 12 saat ders girdim ilçe onay vermeyince böle girdiğni söylüyor ki iş bilmeyen bir idareciniz varsa neden olmasın .sebep olarak gecen yıl böle değildi dediğimdede bu seneki 4+4+4 den sonra secmeli dersleri öğrenciler seçtikten sonra ders saati belilenecek diyorki saçma bu norm güncellemesini etkilemez .işin özeti lanet olsun bilgisayar öğretmeni olduğum güne .

hocam ilçe doğruyı yapmış. seçmeli dersleri öğrenci dilekçeyle yada elektronik ortamda seçmediği sürece girilemiyor. yani ipler öğrencilerde kukla gibi oynatacaklar bizi

ogrt_kartal' Alıntı:
hocam ilçe doğruyı yapmış. seçmeli dersleri öğrenci dilekçeyle yada elektronik ortamda seçmediği sürece girilemiyor. yani ipler öğrencilerde kukla gibi oynatacaklar bizi

hocam eminmisiniz ??

Geri