Norm kadro!!!

Kodla Büyü

mabel

Aktif Üye
arkadaşlar okuluma yazı gelmiş.normum ''0'' görünüyormuş!idare diyo ki biz senin ders saatini 12 gösterdik norm fazlası olamayasın diye fakat bize gelen yazıda 6 saat görünüyo!yani onlar ders saatini düşürmüşler.mart ayına kadar okuldaymışım ondan sonra artık Allah neresini verdiyse!!!bu nasıl bi saçmalıktır yaa.aynı problemle karşılaşanlar var mı?

Hocam 12 ders saati girilmişse 12'dir, 6 olamaz. Bu işte idarenin bir parmağı var gibime geliyor.

geçmiş olsun hocam. ama bu işte bir iş var diye düşünüyorum. ders saatlerini okul idaresi düzenler. onlardan başka kimse düşürmez, düşürmekte istemez. o yüzden okul idaresiyle birdaha görüşün. milli eğitimin yetkisi vardır, ama okuldan habersiz öyle birşey yapmaz...!

Benim de normum sıfır görüyor. 6 saat dersim var. bakalım ne olcak sonum. Bu haksızlık ya bununla ilgili acil bir düzenleme yapmalılar. Ben hangi okula gitsem yine böyle olcak. Artık çok sıkıldım bu bölüme okuduğuma bu branşta bulunduğuma çok pişmanım.

Hocam okulunuz merkezdeyse bölge normu da devreye girer. Köyde çalışıyorsanız 6 saat norm için yeterli. Ama merkezdeyseniz , 12 saat dersiniz de olsa norm fazlası olabilirsiniz.

bende okulumda norm fazlasıyımgeçen hafta ilçeden yazı geldi mart sonuna kadar başka okula göndereceklermiş.

bölge normundan düşmüş olabilirsiniz hocam. ders sayınız fazla olsa da düşebiliyorsunuz o şekilde...

Bir ilçede norm fazlalığı nasıl belirlenir, bunu açıklayabilirmisiniz ? norm fazlası kıdemi düşük olan mı yoksa o ilçeye daha geç gelen mi olur ? bunlar nasıl belirleniyor ?

Hocam kıdemle filan ilgisi yok. Okullardaki ders saatine göre belirleniyor. bizim bölgede 6 norm ihtiyacı görünüyor. Bölgede 7 norm var fakat, ders olmadığı için bölgedeki bütün bilişimciler norm fazlası. Yani önemli olan ders saati. Ders saati en az olanın normu düşer.

Aynı okuldaysanız, hizmet puanına göre düşük olan norm fazlası olur.

Bakın arkadaşlar;

Norm durumu eğitim bölgesi içinde dikkate alınır ve eğitim bölgesindeki toplam ders saati 21 e bölünür. Bölümden sonra okullardaki ders yüklerine bakılarak en az olan okullar bulunur. Bu okullardaki öğretmen(ler) kıdeme göre sıralanır. kıdemi az olanları sırası ile norm fazlası gösterir. Anadolu lisesi, anadolu öğretmen, fen ve sosyal bilimler liseleri kendine has eğitim bölgesi okulu kabul edilir.Her okul kendi içinde hesaplanır. Ama bazı iller genel liseler anadolu veya meslek olacak diye acele bir şekilde anadolu liselerini eğitim bölgesine dahil ettiler. Anadoluda çalışan bir öğretmen eğitim bölgesi içinde hesaplanarak norm teşkil edilir veya edilmez.

Durum bu bazen 15 saat olsada norm fazlası olabilirsiniz. Bazen 9 olsada normda kalabilirsiniz. Ama fen öğretmen liseleri 8 saate bir norm esasına göre çalışır ve ona göre norm teşkil ederler.

Bazı anadolu lisesi müdürleride eski sisteme göre düşünüp 8 veya 12 saat vererek norm tutabileceklerini düşündüler ama olmadı.

idarecilerimle aramda hiç bir husumet geçmedi.3 senedir bu okuldayım hiç sorun yaşamadık.ben mağdur oldukça beni kolladılar hep.yani bana pislik yapmak istememişlerdir diye düşünüyorum.normalde 6 saat dersim var onlar 12 göstermişler norm fazlası olmayayım diye.ama gelen yazıda 6 saat görünüyomuş.dediklerine göre bütün bilişimcelere aynı şeyi yapmışlar.müdür bakanlığı aramış.bu nasıl bi iştir ya allah aşkına birisi çıksın açıklasın.hakkımı helal etmiyorum bunlara.hepsi bulsun cezasını inşallah.yazıklar olsun!!!

"Sana dokunmayan yılan sırayla herkese dokunur. Bir gün sıra sana da gelir." Bu başlığı okuyan herkese gelsin.

hocam gerçekte okulda ders saatini 12 ise gerçekten onda bi problem vardır. ama 6 saat dersiniz var da siz 12 olarak girdiyseniz mebbis onu otomatik olarak düzeltmiştir.

bende kontenjan.meb den baktım "FAZLALIK" görünüyorum şu an.
ders saati 6
norm 0
mevcut 1
bölge normu 1
bölge mevcut 3

Hocam okulunuzun ilsis şifresi varsa girip bakın dersiniz kaç saat gösterilmiş.

sinsi yilan herkese ufaktan ufaga dokunmaya basladi, ama biz demistik demek istemiyorum :(

Böyle olacağı belliydi yakında hepimiz bi yerlere gidicez rahatımız huzurumuz kaçıcak ben rahatım idareyle aram iyi diyenlerede aynı şey olacak birlik olalım eylem yapalım sesimizi duyuralım diyoruz biçoğumuz hemen yan çiziyo gerçekten işi olana bişey demem ama eylem günü nedense herkesin bir işi çıkıyor..Şunu anlamıyorum norm fazlası oluyosun diğer okula gidiyosun ordada norm fazlasısın..Biz birlik olmadıkça bu iş böyle sürer gider..

bir okulda 1 bilgisayar öğretmeni mutlaka norm olarak bulunur eğer 2. kademe dersleri varsa, çok küçük okullarda belki olmaz 1'er şubeli okullarda norm olmayabilir sizin okulunuz ne şekilde bilemiyoru tabi..

Geri