Norm kadro hesaplanmasın

Kodla Büyü

nightwish

Site Gezgini
Okulumuzda 58 saat (34+24 saat işletmelerde beceri ) 2 öğretmeniz ve 1 kişi norm fazlasıyız . bu durum yanlış hesaplanmamış mı ??? teşekkürler

hocam norm bölgesel hesaplanıyor ama yine de norma düşmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum :scared:

bu bölgesel norm çıktı mertlik bozuldu :)

şimdi benim de anlamadığım nokta , 2 kişiden birini norm fazlasından gönderip yerine tekrar birisini getirecek.
orada duran adamın günahı ne ki.

sanki 58 saati 1 kişiye mi verecekler :?:

evet il mem de genel olduğu nu söyledi beni merkezden ilçeye verdiler yerime de biri gelecektir tamamen saçmalık :S

nightwish35' Alıntı:
evet il mem de genel olduğu nu söyledi beni merkezden ilçeye verdiler yerime de biri gelecektir tamamen saçmalık :S

SANKİ SENİ KANDIRMIŞLAR GİBİ GELDİ..

Hocam 30 saatin üzerin 2. normdur. Yani seni norm fazlası yapamazlar. Ayrıca meslek liselerinin normu ayrı belirleniyor diye biliyorum. İl MEM'e bir sorun hocam.

Madde 12- Örgün ve yaygın eğitim okul ve kurumlarında (halk eğitim merkezleri hariç) atölye ve laboratuvar dersleri için haftalık toplam ders yükü;

a) 15-41 saate kadar 1,

b) 45-81 saate kadar 2,

c) 81-121 saate kadar 3,

d) 121-161 saate kadar 4,

e) 161-201 saate kadar 5,

f) Ders yükünün 200'den fazla olması halinde her 40 saat için 1, öğretmen norm kadrosu verilir. Bu şekildeki hesaplama sonrasında artan ders yükünün en az 20 saat olması halinde ilave olarak 1 öğretmen norm kadrosu daha verilir.

Ancak, mesleki ve teknik eğitim merkezleri, anadolu statüsündeki okullar ile özel eğitim okul ve kurumları hariç,(3) aynı yerleşim merkezinde bulunan okul ve kurumların branşlar itibariyle öğretmen norm kadrosunun belirlenmesinde; o yerleşim merkezindeki (birden fazla eğitim bölgesi oluşturulmuşsa eğitim bölgesindeki} okul ve kurumların aynı branşlardaki haftalık ders yükü toplamı dikkate alınır. Belirlenen kadroların okul ve kurumlar itibariyle dağıtımı, toplama dahil edilen her bir okul ve kuruma o branştaki ders yukıi en fazla olandan başlanarak her 40 saate bir kadro olacak şekilde yapılır. Bu şekilde yapılacak dağıtımda artan kadro, bakiye ders yükü en fazla olan okul veya kuruma verilir. Eğitim bölgeleri oluşturulmamışsa, birden fazla merkez ilçesi bulunan illerdeki her bir ilçe ayrı yerleşim merkezi olarak değerlendirilir.

(Ek fıkra: 5.11.2003-2003/6445 B.K.K.) Endüstriyel eğitim yapan mesleki ve teknik okul ve kurumlardan, eğitim içinde üretim yapıla» ve bu amaçla alınan sürekli işçi kadrolarında işçi çalış­ tıran örgün ve yaygın eğitim kurumlarının çalışan işçi sayısı ondan az olmayan bölümlerindeki atölye ve laboratuvar öğretmeni norm kadrosu, aynı bölümler için 14 üncü madde uyarınca yapı­lan düzenlemeye göre belirlenen bölüm ve atölye şefliği sayısından az olamaz.

evet bende dilekçeyle yönetmeliği de belirttim ama yinede olumsuz cevap gelmişti. bir torpil olayı var gibi geliyor banada :(( merkezden 80 kilometre uzakta ki bi ilçeye atadılar. en iyisi bölge idare mahkemesine başvurmak sanırım :S

Geri