NORM FAZLASI

Kodla Büyü

pembepanter46

Aktif Üye
Arkadaşlar bizim okul Proje okulu olduğu için 5.siniflarda dersim kaldırıldı. Okulda ders saatim 8 saate düştü. Bu durumda norm fazlası olur muyum?

Okulda bir norm gorunuyorsa olmazsin hocam. 4 saat dersle norm fazlasi olmadan calisan insanlari taniyorum

Benim de 14 saate düştü farklı derslerden seçmeli verseler yine de norm fazlası olur muyum? Başka okula görevlendirme verirler mi?

norm fazlası hesabında sadece kendi okulunuzdaki ders saatine bakılmıyor. bölgeye göre hesaplanıyor. bölgenizdeki bütün okullardaki ders saatini toplayıp hesaplamalısınız. bu hesaba göre örneğin 6 saat dersle de norm fazlası olmayabilirsiniz. ya da benim gibi 12 saat dersle norm fazlası olabilirsiniz..

Arkadaşlar Norm olayında, il merkezi dışındaki ilçelerin normları farklıdır norm oluşması için 6 saat yeterlidir (örnek köy kasaba okulları) bunlar ilçe normuna dahil değildir ayrı statüdedir. İkincisi il merkezindeki ve ilçe merkezlerindeki okulların normları hesaplanırken o bölgedeki tüm okulların ders saatleri toplanır ve 21 e bölünerek ilçe normu ortaya çıkar. Sonra en yüksekten en düşük okula doğru dağıtılır.

Geri