Norm fazlasıyım ve bir sorummm varrrr

Kodla Büyü
sami55' Alıntı:
u_kucuk3' Alıntı:
yesilimsi' Alıntı:
Ben de norm fazlasıyım şu anki kadrolu bulunduğum okulda formatörüm..tayinim çıktığında yeni okulumda başlamayıp bu okuldaki formatör görevlendirmeme devam edebilir miyim?
formatörlük olurları valilik tarafından verilir hocam. o yüzden formatörlüğünüz devam eder aynı okulda. başka okula tayininiz çıksa bile formatörlüğe devam edersiniz.
Hocam ben tam anlamadım atandığı okulda mı formatörlüğe devam eder demek istediniz?
hayır hocam tayin istemeden önce formatörlük yaptığı okulda yine formatörlüğüne devam eder. değişmez yani

sami55' Alıntı:
Norm fazlası olduğu için şimdi tayin isteyen biri yazın il dışı tayin isteme hakkı saklı kalıyor mu?
eğer gittiğiniz okulda yine norm fazlası olursanız tekrar tayin isteyebilirsiniz hocam. ama muhtemelen normu vardır tercih edebildiğinize göre o yüzden yeni okulunuzda tekrar norm fazlası duruma düşmezsiniz ve tayin hakkınız olmaz.

ben eş durumundan buraya geldim. bu ağustosta iki yıl dolacak. norm fazlasıyım. şimdi il dışı olarak haziranda tayin isteyebilir miyim. şu an tekirdağdayim, manisaya gitmek istiyorum.

şu durumda biz norm fazlaları . hazirandaki il içi atamada süre aranmaksızın tercih yapabileceğiz . Peki normal il içi atamadaki gibi tüm okullar mı açılacak bize.
Aslı hocam galiba kesin :) isteyebileceğiz

arkadaşlar norm fazlası öğretmenler için il içi yer değiştirmeler ne zaman bilen var mı? hocam kaç yıl çalıştığınız arkadaşların dediği gibi önemli değil norm fazlası olduğumuz için isteyebiliyoruz. tabi isteyecek okul bulabilirsek. geçen dönem ilçede açık okul görünmüyordu (konya-selçuklu). yeni yer değiştirmelerde durum nasıl olacak çok merak ediyorum.

asli_1185' Alıntı:
ben eş durumundan buraya geldim. bu ağustosta iki yıl dolacak. norm fazlasıyım. şimdi il dışı olarak haziranda tayin isteyebilir miyim. şu an tekirdağdayim, manisaya gitmek istiyorum.
eşiniz nerdeyse onun yanına gidebilirsiniz. yıl şartı yok diye biliyorum bu durumda.

dilek83' Alıntı:
asli_1185' Alıntı:
eşiniz nerdeyse onun yanına gidebilirsiniz. yıl şartı yok diye biliyorum bu durumda.
eşinin yanına tayin isteme hakkı var hocamın fakat dilek83 hocamızın dediği gibi eşinin yanına direk gitme hakkı kaldırıldı. artık ancak gitmek istediği ilde açık okul varsa gidebilecek. tayin isteme hakkı var fakat açık okul göstercekler mi orası muamma. (eş özründen il emrine atanmayı kaldırdılar sadece açıkta okul varsa gidebiliyorsunuz son düzenlemelerle)

hocam hemleri tercih yapabilirsiniz... ancak diger okullardaki bt öğretmeni durumlarını araştırın çünkü siz norm fazlası olduysanız herkes norm fazlası olmalı... sahtekarlık yapan idareler var dava açın...

u_kucuk3' Alıntı:
dilek83' Alıntı:
asli_1185' Alıntı:
eşinin yanına tayin isteme hakkı var hocamın fakat dilek83 hocamızın dediği gibi eşinin yanına direk gitme hakkı kaldırıldı. artık ancak gitmek istediği ilde açık okul varsa gidebilecek. tayin isteme hakkı var fakat açık okul göstercekler mi orası muamma. (eş özründen il emrine atanmayı kaldırdılar sadece açıkta okul varsa gidebiliyorsunuz son düzenlemelerle)

geçen sene iller arası yer değiştirmiştim eş durumundan konya merkezde birçok okul açılmıştı. ama şimdi ilde yer değiştirmek istediğimde okul yok diyorlar. 1 senede geldiğimiz nokta maalesef çok kötü. il emrinin kaldırılması da çok kötü olmuş:(

yönetmelikte norm fazlası atamaları marta kadar yapılmak zorunda diyor. bizde yapıldı ama benim tercihlerim gelmedi. haziranda il içi atamada tüm okullar açılıyor illaki bulurum öğretmeni olmayan bi okul

SeLiMxx' Alıntı:
yönetmelikte norm fazlası atamaları marta kadar yapılmak zorunda diyor. bizde yapıldı ama benim tercihlerim gelmedi. haziranda il içi atamada tüm okullar açılıyor illaki bulurum öğretmeni olmayan bi okul

ankarada geçen sene norm açığı bulunan okulların listesini gidip almıştım. 15-20 tane ancak vardı. o zaman çankaya 14. bölgede 5 norm fazlası öğretmen vardı. İkinci dönem çankaya 14.bölgede norm fazlası öğretmen sayısı 10'a yükseldi.

buralarda açık olması söz konusu değil bakalım ne olacak :)

Norm fazlası öğretmenler kesin tayin istemek zorunda mı istemezsek ne olur var mı bu durumu yaşayan arkadaşlar

hlyzkn' Alıntı:
Norm fazlası öğretmenler kesin tayin istemek zorunda mı istemezsek ne olur var mı bu durumu yaşayan arkadaşlar

hocam şimdiye kadar hiç bi şekilde zorlama olmadı. bi ilde sadece resen atama olmuş oda davalık. memurlarda zaten bt öğretmenleri resen atanamaz diye yazı yayınlanmıştı.

Geri