Norm fazlasıyım. Tercih yapmam durumunda eski okulumdaki BTR görevim sona erer mi?

Kodla Büyü
Tercih yaptığınızda ya da atandığınızda görevlendirme bitmez.
İlişik kesip yeni okulda göreve başladığınızda biter.

Tercih yaptığınızda ya da atandığınızda görevlendirme bitmez.
İlişik kesip yeni okulda göreve başladığınızda biter.
Sayın hocam. Şu an görev yaptığım okulumda fatih projesi var. BTR yim.Norm fazlası oldum. 1 okul tercih ettim. Tercih yaptığım okulda fatih projesi yok. Bana tercih yaptığım okulda öğretmenlik görevimi yapacağım ama eski okulumda BTR olarak görevime devam edebileceğim söylendi. Yanlış bir bilgi mi bu?

Sayın hocam. Şu an görev yaptığım okulumda fatih projesi var. BTR yim.Norm fazlası oldum. 1 okul tercih ettim. Tercih yaptığım okulda fatih projesi yok. Bana tercih yaptığım okulda öğretmenlik görevimi yapacağım ama eski okulumda BTR olarak görevime devam edebileceğim söylendi. Yanlış bir bilgi mi bu?
Doğru bilgi hocam. Aynı ilçede iseniz sorun teşkil etmez.

Norm fazlasıyım. Tercih yapmam durumunda eski okulumdaki BTR görevim sona erer mi?
Norm fazlası atamaları sonucunda okul değiştirseniz bile göreve başlama tarihiniz 2. dönem olur. Bu durumda yeni okulunuzda BTR Öğretmenlik görevi istersiniz. Görevlendirmeler senelik değil dönemlik olarak yapıldığından dolayı.

Eski okulunuz için BTR Öğretmenlik görevlendirmesi isteyen başka bir öğretmen daha olursa, kriterlere göre daha uygun olan bu görevi alır.

Peki hocalarım norm fazlası olup tercih yapmasak fakat resen atansak çıkan okulu istemediğimiz için şubat döneminde eş durumundan tekrar tayin isteyebilir miyiz?

Geri