Norm fazlasıyım...Fen Lisesi isteyebilir miyim?

Kodla Büyü

gezegen10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar norm fazlası belasına yine bulaştım bir sorum olacak Fen liselerini isteyebiliyomuyuz bizler? İlçede fen lisesi 6 saatle 1 norm gösteriyor.

Hocam daha evvelden fen lisesi için yapılan 3 ayrı sınav varmış .onların üçünden de gecmisseniz fen lisesi isteyebiliyorsunuz. Daha önce fen lisesinde calismişsaniz isteyebiliyorsunuz.

Eşim daha geçen sene norm fazlası olup tayin isteyerek Fen lisesine geçti. Daha önce fen lisesi sınavlarına girmişliği veya fen lisesinde çalışmışlığı yok.

malesef hocam fen lisesinde çalışmak yada sınavlarına girmiş olmak gerekiyor..gecen mayıs ayından itibaren geçişler kalktı

Arkadaşlar aynı durum bende de var Fen Lisesi açık ama isteyebiliyor muyuz? İsteyip atansak sonradan bir sıkıntı olur mu

Şu an bende norm fazlası oldum ve tercihlerim arasında fen lisesi görünüyor. Tercihimi yaptım. İlçe milli eğitim yanlış tercih diye reddetti. Sınava girmiş olmam yada çalışmış olmam gerekiyormuş. Yani var mı böyle birşey? Tercihlerde yarın son.

Mayıs ayında Danıştay iptal etti. Bir kriter istiyor artık. Bence yakinda değişir Yönetmeliği de

Şu an bende norm fazlası oldum ve tercihlerim arasında fen lisesi görünüyor. Tercihimi yaptım. İlçe milli eğitim yanlış tercih diye reddetti. Sınava girmiş olmam yada çalışmış olmam gerekiyormuş. Yani var mı böyle birşey? Tercihlerde yarın son.
Evet böyle bir şart uygulanıyor diye duymuştum hocam.

Geçenlerde bu konu ile ilgili bilgi edinmeye yazı yazdım. Elimde sınav puanı da vardı. Buna rağmen mahkeme kararı nedeniyle tayin isteyemeceğimi söylediler. Fen lisesine geçiş için sadece 2 şart varmış.
1-şu an fiilen fen lisesinde görev yapıyor olmak
2- daha önce görev yapmış ve ayrılmış olmak ( bu ayrılık süresi 5 yılı geçmemiş olmak)

Son 5 yıl içinde Fen Lisesi'nde kadrolu görev yapan kaç kişi vardır ki? Yeni değişen yönetmelik ile dersler zorunlu oldu Fen lisesinde. Ve tüm Fen liseleri bağımsız bölge(0) olduğu için 6 saate otomatik 1 norm veriliyor. Ben Anadolu lisesinde görev yapıyordum ders saatim daha fazla olmasına rağmen norm fazlası oldum, normun Fen lisesine gitti ve son 5 yıl içinde çalışma şartı aradığı için Fen lisesine tercih yapamadım. Ve ilçe dışına resen atandım.
Fen lisesine atama konusunda bizim branş ile ilgili mutlaka düzenleme yapılması lazım. Her Fen lisesinde norm geldi fakat tercih edebilecek bilişim öğretmeni yok.

Geri