Norm fazlası Yer Değiştirme Kılavuzu 2024 (İstanbul)

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye

1. 12 saat dersim var, Kasım 2023 takviminde norm fazlası olmamıştım. Ocak 2024 takviminde norm fazlası olmuşum. İmza ile bildirildi, bir yanlışlık olabilir mi?

2. Bir de Ocak 2024 kılavuzun altında yer değiştirme takvimi yazıyor. Bu takvime göre tercihte bulunmak zorunlu mu ve bu takvim işleyecek mi?
3. İl milli eğitimin sitesinde kasım 2023 deki norm fazlası takvimi var, o takvim işledi mi, bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• Kasım_2023.png
    Kasım_2023.png
    67.3 KB · Görüntüleme: 176
  • Ocak_2024.jpg
    Ocak_2024.jpg
    224.8 KB · Görüntüleme: 176
Son düzenleme:

1. 12 saat dersim var, Kasım 2023 takviminde norm fazlası olmamıştım. Ocak 2024 takviminde norm fazlası olmuşum. İmza ile bildirildi, bir yanlışlık olabilir mi?

2. Bir de Ocak 2024 kılavuzun altında yer değiştirme takvimi yazıyor. Bu takvime göre tercihte bulunmak zorunlu mu ve bu takvim işleyecek mi?
3. İl milli eğitimin sitesinde kasım 2023 deki norm fazlası takvimi var, o takvim işledi mi, bilgisi olan var mı?

Okulunuz size tebliğ etmeyi unutmuş olabilir Kasım ayında

Zamanında 36 saatle norm fazlası olmuştum. Bölge normundan dolayi. Meslek dersleri için en az 40 ve katları +1 kültür dersleri için 20 ve katları +1 girilmezse, bölge norm riski her zaman vardır.

Hocam okul yanlış girmiş olabilir mi, sordum kaç saat girildi, ilçe normu falan filan dediler.

Size kaç ders girildiği tebliğ edilmiş olnası gerekirdir Ekim ayındaki norm güncellemesinde
Yapılmadıysa bunu adli süreç okursa kullanma şansına sahipsiniz. Sendikanızla görüşün

Takvime göre ilk aşama 26 Ocak’ta belli olmuş olmalı
2. Aşama bugün açıklanmış

Benim sonuç açıklanmış

Tercihlerinize göre herhangi bir yere yerleştirilemediniz.

çok şükür şimdilik atlattık

genelde aralık ayı gibi olduğunu biliyorum ama kaç kez yapacakları tamamen ile bağlı

İstanbul'da resen ilçe dışı olma ihtimali çok düşük. Bir kere olmuştu onu da iptal etmek zorunda kalmışlardı.

Hocam seneye resen atama olur mu, İstanbul için soruyorum?
Hocam 13 senedir İstanbulda yaşıyorum..
8 senedir norm fazlasıyım.
Son 4 senedir resen atama oluyordu çok ilginç bu sene MEB Bakanı değişince resen atama yapmadılar. Resen atama olursa zaten ilçe içi oluyor hocam başka ilçeye olmadı.

Hocam 13 senedir İstanbulda yaşıyorum..
8 senedir norm fazlasıyım.
Son 4 senedir resen atama oluyordu çok ilginç bu sene MEB Bakanı değişince resen atama yapmadılar. Resen atama olursa zaten ilçe içi oluyor hocam başka ilçeye olmadı.
Siz ilçe içinde resen atandınız mı peki hocam? İlçelerde de bizim branşta pek boş okul yok.

Siz ilçe içinde resen atandınız mı peki hocam? İlçelerde de bizim branşta pek boş okul yok.
Hocam 2 sene benden puanı düşük olanlar resen atama(ilçe içinde) tercih yapmadıkları halde atandılar. Resen atama oldugu için. o 2 sene öyle kurtuldum. Onun dışında hiç açık olmadı bizim ilçede bu sayede kendi okulumda hep kaldım.
Ama bu sene resen atama olsaydı sıra bana geliyordu :D çük şükür Bakan Bey bu sene resen atama istememiş.

Geri