Norm Fazlası Teknik Öğretmen Resen Ortaokula Verilebilir mi?

Kodla Büyü

buzozgur

Aktif Üye
Merhaba, bulunduğum çpal'de bu sene normlar güncellenince norm fazlası olacağım. Bölümde öğrenci olmadığı için hiç dersim yok ancak bölüm açık.(son öğrenciler geçen sene mezun oldular) Okulda fatih projesi altyapısı olduğu için BTR görevlendirmem var. Şimdi sormak istediğim soru şu;

İlçedeki meslek liselerinde boşluk yok ve ben okulumdan memnunum. Norm fazlası tercihlerinde herhangi bir tercihte bulunmazsam re'sen bir ortaokula veya düz liseye atayabiliyorlar mı?

Teşekkürler.

Evet hocam atayabiliyorlar. Yani teknik öğretmen ayrımı yok, o okul türleri de size açık.

Peki kendi isteğim dışında yapılan bu atamada, maddi zarara uğruyorum. Düz maaş olarak tazminatım düşüyor. Bu konuda herhangi bir iptal isteyemem mi?

Maaşta düşme olduğundan dolayı, mahkemeye verebilirsiniz. Mesleki ve Teknik okulların normları ayrı hesaplanır. İsteğiniz dışında atayamazlar.

Maaşta düşme olduğundan dolayı, mahkemeye verebilirsiniz. Mesleki ve Teknik okulların normları ayrı hesaplanır. İsteğiniz dışında atayamazlar.
Atarlar hocam. Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğinde Bilişim Teknolojileri öğretmenleri sonuçta ortaokula atanabiliyor. Mahkemeye verseniz de kazanamazsınız. Maalesef Teknik öğretmenlerin bu maaşım düşüyor kafası olduktan sonra bizim branşımız hiç iyiye gitmeyecek ve ellerindeki bölümlerde böyle birer birer kapanacak.

Teknik öğretmen Ortaokullarda çalışamaz diye bir kural yok. Bende teknik öğretmenim ama ortaokulda çalışıyorum. Norm fazlasıysanız ortaokullara verebilirler. Hazırlıklı olun.

Atarlar hocam. Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğinde Bilişim Teknolojileri öğretmenleri sonuçta ortaokula atanabiliyor. Mahkemeye verseniz de kazanamazsınız. Maalesef Teknik öğretmenlerin bu maaşım düşüyor kafası olduktan sonra bizim branşımız hiç iyiye gitmeyecek ve ellerindeki bölümlerde böyle birer birer kapanacak.
?

Son düzenleme:
Lise ve ilk okul matematik öğretmenlerinin bile nomları ayrı hesaplanmaktadır. İlkokul matematik ile lise matematik ayrıdır.
iyi ortaokul ve lise matematik öğretmenleri birbirinin okulunda çalışamadığına göre verilemez ama teknik bilişimci ortaokullarda çalışabildiğine göre verilir.

Ortaokula resen atama yapılabilir. Sonuçta atanabileceğiniz bir kurum. Ama 2 seneden önce resen atama yapamazlar.

sakaryada önce ilçe içinde sonra merkez ilçelerde en son tüm ilçeler için tercih aldılar kalan boş yerlere tercihte bulunmayanları ve tercihlerine yerleşemeyenleri resen atadılar.Uzak ilçelere belki aile birliği mazereti geçerli olabilir.Resen atandığını bildiğim kişiler merkez ilçeden başka bir merkez ilçeye meslek lisesinden ortaokula atandılar.Mahkemeye verdiklerini duydum ama sonuç ne zaman açıklanır bilmiyorum.

Geri