Norm fazlası olup, eğitici formatör olanlar için koşullar ?

Kodla Büyü

yeni.formator

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Norm fazlası oldum. İlçe eğitici formatörü olabileceğimi söylediler. Benim için artısı eksisi ne olur arkadaşlar ? Tayin döneminde sıkıntı yaşar mıyım ? İl içi il dışı tayin istemek istiyordum. Kurumda geçen süremi etkiler mi?

İnşallah olmamışsınızdır. İlçede tekseniz ilçe ne kadar küçük olursa olsun bt eğitici formatör öğretmenliği dışında göreviniz olmayan şeyleri ( şu resmi yazıyı yazıver senin klavyen hızlıdır, amcaoğlunun bilgisayar bozulmuş, internet niye yok, şu telefona bakıver sen anlarsın vs. işte) yapmak sizi öğretmenlikten uzak tutacaktır ister istemez.

Eğitici Formatör olsanız da nomr fazlası olma durumunuzda bir değişiklik olmaz.

Suandaki yasal duruma göre EBİTEFO olarak kadrolu olmanız söz konusu değil. 2008 sınavından 50 ve uzeri puan almıs iseniz ve il mem uygun gorurse 6 aylık gorevlendirme olarak calısırsınız.okulda ki norm fazlalığınız devam eder bos kadro varsa ilçe içinde yoksa il içinde yeriniz değiştirilir.

yeni.formator' Alıntı:
Norm fazlası oldum. İlçe eğitici formatörü olabileceğimi söylediler. Benim için artısı eksisi ne olur arkadaşlar ? Tayin döneminde sıkıntı yaşar mıyım ? İl içi il dışı tayin istemek istiyordum. Kurumda geçen süremi etkiler mi?
Hocam ilçe eğitici formatör ÖĞRETMENİ olmak için 2004 ve 2006 daki sınavlara girip bir dönem görev alıp 2008deki sınava girmiş olmak yada
2008de ki eğiticilik snavından 50 ve üstü almak şartı var . Siz bu şartları taşıyormusunuz.
Yok taşımıyorsanız ama size bu teklif edildiyse size bir sözüm yok elbette zaten zor durumdasınız tutunacak dal aramanız normal ama kendisi birşey bilmediği halde size tavsiye veren o adamın kafasına tüküreyim ben.

Haa şartları taşıyorsanız

İstanbulda geçen şubat itibari ile
2 eğitici formatör ÖĞRETMEN arkadaşımız norm fazlası olduğu için yer değiştirdi.
2 eğitici formatör ÖĞRETMEN arkadaşımızın okulunda ki diğer kişi(kıdemi düşük diye) yer değiştirtildi.
ve ben okulumda norm olmadığı için okulda ki diğer arkadaşımın yer değiştirmesi gerekirken yazık okula 2 sene sonunda öğretmen geldi diye kendim yer değiştirme isteğinde bulundum kıdemi düşük olan eski okul zümrem böylece yerinde kaldı.
velhasıl Eğitici Formatör ÖĞRETMENLİK görevlendirmedir hocam yerdeğiştirmenizi etkilemez.

Geri