Norm Fazlası Olmuşumda Haberim Yokmuş...

Kodla Büyü

yenibilişim

Aktif Üye
Arkadaşlar müdür yardımcısı BTR olacağımı düşündüğü için benim seçmeli bilişim derslerimi (diğer hocalar daha fazla ek ders alsınlar mantığıyla) başka seçmeli derslerle değiştirmiş. Benim okulda 4 saat dersim olduğu için norm fazlası görünüyormuşum. Ben zaten şu anda başka bir lisede görevlendirme olarak çalışıyorum ve okulumdan memnunum. Benim anlamadığım geçen yıl öğrenciler doldurdukları belgede seçmeli olarak bilişim dersini seçtiler adım karar eminim idare bunu nasıl değiştiriyor buna hakları var mı? Ayrıca açılan okulların çoğu ilçe ben merkezde görev yapıyorum ilçeye gitme durumum olur mu?

hocam şu an herşeye hakları var. ne isterlerse yapıyorlar. nasıl bir anlayışa geldik bilmiyorum. :verymad:

Hocam BTR olup olmamanız normunuzu etkilemiyor. Norm durumunuz okuldaki ders sayınıza bağlı. Köy okulunda iseniz normunuzun olması için seçmeli derler dahil en az 6 saat dersiniz olmalı.

Hocam normalde 7 saat dersim vardı secmeli derslerle beraber ama okul basindan benim secmeli derslerimi bana sormadan degistirmisler baska derslerle.

Ben öğrencilerin geçen yıl seçmeli derslerle ilgili doldurdukları belgeleri bulup onlarla dilekçe versem sizce işe yarar mı?

hocam dersinizin 7 saat olması size norm kazandıracak mı önce onu bi araştırın. 7 saat olsa da muhtemelen norm fazlası olabilirdiniz.

Seçmeli derslerin norma yazılmadığını söylemişti bizim müdür yardımcısı. Bunun resmiyeti nedir arkadaşlar?

aynı durum bu yıl benimde başıma geldi malesef 7. sınıflarda seçmeli ders kaldırılınca 10 saatle norm fazlası oldum şimdi de norm fazlası atamaları yayınlanmış çoğu köy okulları ve genelde ders saattleri 6 yada 8. tayin istenmezse re'sen atama yapılacağı söylenmiş aynı zamanda btr'yim başka bi lisede tayin istemesem re'sen atama yaparlar mı gerçekten?

Arkadaşlar ben 10 saat derse girmeme rağmen norm fazlası olmuşum. 26 akıllı tahta, yaklaşık olarak 500 öğrencide tablet bu ek olarak 10 saat bilgi ve ilet tekn. dersine giriyorum ama norm fazlası kalıyorum anlamak mümkün değil. bazen lanet okuyorum bu bölümü okuduğuma 4. yılım ve bu ikinci norm fazlası kalma durumum. hersene norm fazlası mı kalıcağız hangi bölüm bu kadar değişken bir politikayla yönetiliyor.

eğitim bölgenizde tercih edilecek okul yoksa ilçeye de gönderebilirler gerçi ilçeye resen gönderdiklerini hiç görmedim :|

ark lar norm fazlası olduğumuzu nasıl anlarız bunun idareye ilçeye soadan bir yolu varmı mebbis den bakma gibi

mebbisten değilde kontenjan.meb ten öğrenebilirsiniz ama onun şifresini müdür bilir hocam ya da sen bu şifreyi biliyorsan ordan bakabilirsin hocam

esimin 12 saat zorunlu 8 saatte secmeli dersi var ama 12 saat gosterilerek norm fazlasi olmus pazartesi konusacagiz secmeli derslerle ilgili bi yazi yok diye biliyorum

resen atamalar genelde mehkemelerden dondugu icin cogu yerde uygulanmamis ama uygulayan yerler var ve dilekce falan vererek iptal ettirmeye calismislarsada sonuc alamamislar mahkemeler aile birliginin bozulmasi vs sebeblerle resen farkli ilcelere yapilan resen atamalari iptal etmis

bizimki sonuçta aynı ilçe içerisinde olur hocam olsa bile aynı ilçe içerisine olan re'sen atamalar iptal ettirilebilir mi aceba? bununla ilgili bi örnek varmı?

yusufcuk51' Alıntı:
bizimki sonuçta aynı ilçe içerisinde olur hocam olsa bile aynı ilçe içerisine olan re'sen atamalar iptal ettirilebilir mi aceba? bununla ilgili bi örnek varmı?
hocam bi kac ornek dava inceledim farkli ilcelere atanmis ogretmenlerin davalariydi baska ornek varmi bilmiyorum

yusufcuk51' Alıntı:
ikinci asamada tercih yapmayanlar yada tercihlerine atanamayanlar il icinde resen atanacak diyor ilk asamada yok ama 2. asamada var hocam uygulanirmi bilmiyorum

Benim anlamadığım bu seçmeli derslerin size verilmediğini daha yeni mi anladınız yoksa norm fazlası olunca mı aklınız başınıza geldi! Yahu dönem başında seçmeli dersleriniz elinizden alınırken niye ses çıkarmadınızda norm fazlası olunca ses çıkarıyorsunuz?

antiak' Alıntı:
Benim anlamadığım bu seçmeli derslerin size verilmediğini daha yeni mi anladınız yoksa norm fazlası olunca mı aklınız başınıza geldi! Yahu dönem başında seçmeli dersleriniz elinizden alınırken niye ses çıkarmadınızda norm fazlası olunca ses çıkarıyorsunuz?
hocam bana müdür yardımcısı sorduğunda 7. sınıflarda başka ders seçsek olurmu dedi bazı arkadaşlar başka okula gitmesin diye bende norm fazlası olmucaksam olur dedim kesin olacağımı bilmiyodum olursamda seneye olurum sandım bu sene norm bilgilerinin girildiğini zannediyodum meğer öyle değilmiş bi baktım 2 hafta sonra norm fazlası olmuşum ayrıca 7. sınıflarda zorunlu değil sonuçta. bildiğim kadarıyla öğrencilerin seçimine de bırakılmıyor bu iş dersimizin seçilmeyişine itiraz etsek sadece öğrencilerin seçimine bırakılmayışına edebiliriz sanırım diğer türlü neye göre karar verilecek hangi dersin seçileceğine?

antiak' Alıntı:
secmeli derslere giriyoruz zaten hocam ne alakasi var okul idaresi norma zorunlu olan saatleri girmis secmeli dersleri yazmamis bizimle ne alakasi var simdi onu mu takip edelim nerden aklimiza gelecek norm fazlasi olacagimiz

yusufcuk51' Alıntı:
bak o ayrıntıyı ıskalamışım ben hocam o zaman 1. de istemeyelim 2.'ye Allah kerim
hocam yanlis anlama 1. de tercih yapmayanlar ilce icinde resen atanacak diyor 2. de il icinde.. yaziyi bi okuyun

Hocam, böyle yönetmelik bilmez bir müdürün okulunda çalışacağına var başka okula git.

Benim anlamadığım siz 4 saat derse niçin evet dediniz?

Değerli arkadaşlar müdür benim BTR olacağımı düşünüp (nede olsa full ek ders alır mantığı) benim seçmeli dersi değiştirip diğer öğretmen arkadaşa vermiş. Ben tabi ki itiraz ettim ama artık değiştiremiyoruz hocam demişti dönem başında. Şimdide müdür ben sizin asla mağdur olmanızı istemem benim haberim yoktu norma fazlası olacağınızdan çok üzülüyorum ayağına yatıyor.

bilbil' Alıntı:
mebbisten değilde kontenjan.meb ten öğrenebilirsiniz ama onun şifresini müdür bilir hocam ya da sen bu şifreyi biliyorsan ordan bakabilirsin hocam

kontenjan.meb ten artık kendi mebbis şifremizle girip bakabiliyoruz hocam. Eski uygulama kalktı. Artık biz de kontenjan.meb girişi yapabiliyoruz.

Açıkçası müdürünüz daha bunu bile bilmiyorsa bıraksın o görevi. 2. suç ise sizde ne demek seçmeli dersi değiştiremiyor ortada seçtikleri dersi gösteren kağıtlar varken bu hukuksuz bir uygulamadır. Size tavsiyem gerçekten Bilişim Teknolojileri dersini seçen öğrencilerin velileri ile görüşüp onlardan yazılı imzalı kağıtlar almanızdır. Yazılı belge olmazsa elinizde zaten lafla peynir ekmek gemisi yürümediği için olan size olur.

Geri