Norm fazlası olmuşum. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecekti

Kodla Büyü

yeni.formator

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Norm fazlası olmuşum arkadaşlar. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? İstedikleri yere görevlendirme yapabilirler mi(il ya da ilçe). Yoksa tayin döneminde tercih etmemiz mi istenecek ? Norm fazlası öğretmenler hangi aylarda tayin isteyebiliyor ? Tayinde bir önceliğimiz oluyor mu ?

Şimdiden teşekkürler

Günaydın... Günaydın ... Günaydııııııııııııııııııııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :mrgreen:

bundan sonraki süreci daha önce forumda defalarca konuşulan ve büyük ihtimalle o zamanlar okumaya bile tenezzül etme gereği duymadığınız konuları okuyarak öğrenebilirsiniz hocam.

xapex' Alıntı:
bundan sonraki süreci daha önce forumda defalarca konuşulan ve büyük ihtimalle o zamanlar okumaya bile tenezzül etme gereği duymadığınız konuları okuyarak öğrenebilirsiniz hocam.
:+1: :puhaha:

bilişimciler gerçekten çok güzel yardımcı oluyor birbirine baksana ya. sonra bilişim neden bu durumda yazık halimize. :oops:

pawofeagle' Alıntı:
bilişimciler gerçekten çok güzel yardımcı oluyor birbirine baksana ya. sonra bilişim neden bu durumda yazık halimize. :oops:

elden ne gelir hocam, nasıl yardımcı olabiliriz, bişey yapabilsek kendimiz için yaparız önce.

en azından hocamızın sorularına cevap verebilirsiniz değil mi belli ki yeni üye olmuş foruma

bu norm fazlası olayından neden bu kadar çekiniyorsunuz ki hocam :D eğlence işte bol bol geziyoruz okul okul. Sınıfçı olsaydınız görürdüm sizi. 20 yıl bi okula tıkılıp yine de tayin için yeterli hizmet puanına sahip olamayacaktınız :) :puhaha: :puhaha:

Gezip yeni yerler görmek iyidir. Norm fazlası arkadaşlara tek tavsiyem, evlenip çoluk çocuğa karışmasınlar. Gerisi kolay.

Ya bizim ilde neden yapılmıyor bu iş.Hiç olmazsa diğeri gider ben rahatlardım.Hangi ilde oldu bu olay acaba?!

yeni.formator' Alıntı:
Norm fazlası olmuşum arkadaşlar. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? İstedikleri yere görevlendirme yapabilirler mi(il ya da ilçe). Yoksa tayin döneminde tercih etmemiz mi istenecek ? Norm fazlası öğretmenler hangi aylarda tayin isteyebiliyor ? Tayinde bir önceliğimiz oluyor mu ?

Şimdiden teşekkürler

GEÇİCİ MADDE 5- (1) 7/7/2005 tarihli ve 25868 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5381 sayılı Kanunla yürürlükten kaldırılan 4855 sayılı Kanunla yapılan düzenlemeler kapsamında il emrine tahsis edilen boş öğretmen kadrolarına atanan öğretmenler, istekleri hâlinde görevli oldukları eğitim kurumlarının bulunduğu belediye sınırları içindeki sıra kapsamında olmayan ve alanlarında ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına hizmet puanları da dikkate alınmak suretiyle atanırlar. Atama isteğinde bulunmayanlar, görevli oldukları eğitim kurumlarında en fazla üç yıl süreyle norm kadro fazlası öğretmen olarak bırakılırlar.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

hmm. Ben iki yıl olarak biliyordum. Buradaki bilgi üç yıl. Ben de bunu yeni öğrendim araştırma yaparken. Demek ki eski bilgişeri bulmuşum. Biraz daha inceleyeyim. Teşekürler

Ben de norm fazlasından dolayı resen atandığım okula gidip göreve başlama yaptım bugün. Eyleme de geldim Ankaraya ama neyse yeni eylemlere artık kısmet :)

Geri