norm fazlası olmamak için

Kodla Büyü

bote2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulda norm fazlası olmamak için kaç saat bilgisayar dersi verilmeli. müdür bey 3 saat versem olurmu diye sormuştu.... normun düşermi dedi..
kolay gelsin....

9 saattır merkezlerde ama benım 6 saat gozukuyor normu 1 yapmıslar yenıden ne durumdayız allah bılır
zaten secmelı dersler 2 saat olucak seklınde bızey dedıler o nendele sıkıntı olmaz hocam dert etmeyın

okulun eğitim bölgesine bağlı, ayrı bir eğitim bölgesinde iseniz en son 6 saatti norm için. ama bu ara işler karışık tabi, bence 5-6-7-8 lerde 2 şer saat girecekmiş gibi girsin normu, yüreğir mem in yazısını gösterin

bizim normalde 2 saat üzerinden 20 saat norm oluyor. ancak okul müdürü bt sınıfını derslik yapacam diyor....ben norm fazlası olacakmışım...ne yapmam lazım???

Norm durumu eğitim bölgesindeki ders yüküne göre hesaplanır, kimi yerde 5 kimi yerde 10 kimi yerde 14 saatle fazla olabilirsiniz...

Hocam norm fazlası olmayı o kadar da takma kafana. ben 4 senedir norm fazlasıyım. :( bilgisayar öğretmenlerinin de %90'ı norm fazlası zaten. yani seni biryere gönderemezler çünkü orada da norm fazlası oluyorsun. bu belirsizliklerden artık takmamayı öğrendik. sende takma gitsin! :wink:

Norm neye göre hesaplanır ben size söyleyeyim: Müdür yardımcısı müdür odasına girer, müdüre "Müdür bey BT normunu kaç gösterelim" der. Müdür de 0 (sıffır) der. Benim durum aynı böyle oldu. Bu sene 14 saat derse girip normum olduğu halde.

ben norm fazlası olmayı takmıyorum da neden bt sınıfını normal sınıfına dönüştürüyor onu anlamış değilim...

art niyetli bir hareket seziyorum...bt sınıfını isteyen müdür kafasına göre normal sınıfa çevirebilir mi?

BT sınıfını sınıfa çeviremez, bakanlıkta bu sınıfların sayıları var. Önümüzdeki yıl okullar hayat bulsun kapsamında kütüphane ve bt'den bir kaç bilgisayarı 1. kata indirip. BT sınıfına da normal sınıfa çevirme hesapları yapıyor olabilir. BT sınıflarını kimse kafasına göre normal sınıfa çeviremez.

bt sınıflarının normal sınıfa dönüştürülemeyeceğine dair yasal bir dayanak var mı?

benim müdürüm toplantıdan sonra "norm oluşması için bölge ayrımını kaldırmışlar, minimum 6 ders saatine 1 norm verilecek" dedi.
ayrıca sınıfları bölmek için yeter sayı 10 öğrenciye düşürülmüş.

muhalif33' Alıntı:
bt sınıflarının normal sınıfa dönüştürülemeyeceğine dair yasal bir dayanak var mı?

bende bunu merak ediyorum aynı durum bendede var ders seçilmeyip sınıf normal sınıfa dönüştürülecekmiş falan filan bende karşı fikrimi belirttim şimdilik bekliyoruz ama bu sınıfları dünya bankasıyapmış kapatılamazmış gibi birşeyler duydum

Geri