norm fazlası olanlar tayin istememiz gerekiyormuş

Kodla Büyü

üç maymun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu yazı yanlız birkaç okula mı geldi ya
benden tayin istememi istedi idare norm fazlasıymışım ilden yazı gelmiş yazıyıda imzaladım. ne olacak şimdi formatörlük norm fazlası olayını iptal etmiyormu. hadi tayin istedik görevlendirmeler iptal mi olacak tekrar başvuru mu yapacaz. bu ne ya herşey arap saçı. allah kahretsin bizi bu duruma getirenleri borcum olmayacak yemin ediyorum yapılacak işdeğil. :verymad:

hocam bu yıl ilk kez mi norm fazlası oluyorsunuz. Kendi okulunuzda 2 yıl süreyle norm fazlası olarak da görev yapabilirsiniz. Bize de 1 ay önce gelmişti yazı. Ben kendi okulumda görevime devam etmek istediğime dair bir dilekçe yazdım ilçe mem e gönderdik. Bir problem yok şu an...

marmarabote' Alıntı:
hocam bu yıl ilk kez mi norm fazlası oluyorsunuz. Kendi okulunuzda 2 yıl süreyle norm fazlası olarak da görev yapabilirsiniz. Bize de 1 ay önce gelmişti yazı. Ben kendi okulumda görevime devam etmek istediğime dair bir dilekçe yazdım ilçe mem e gönderdik. Bir problem yok şu an...
eskidendi o. yeni yönetmeliği göre tayin istemezseniz valilik sizi herhengi bir yere atayabilir.

üç maymun' Alıntı:
ne olacak şimdi formatörlük norm fazlası olayını iptal etmiyormu.

başa gelmedikçe bilinmiyor işte gardaş. öyle bişey hiç bir zaman yoktu. geçmiş olsun. ucu size de dokunmuş.

marmarabote' Alıntı:
tam olarak 1 senedir norm fazlasıyım ondan önce derslere(4. ve 5. sınıf) giriyordum. aslında idareyle aram iyideğil tayin istesemde olur ama bu sefer formatörlük iptal olur. bir daha başvuru yap görev çıkarmı çıkmazmı hep muamma. formatörlüğünde istemiyorum ama borç çok. tam bir rezalet. of yaaa :verymad:

benden de 2 gün önce norm fazlası olduğmu başka bir yere atanmak istemiyorsam dilekçe ile belirtmemi söyleyen bir yazı imzaladım, ve dilekçe yazdım başka bir yere atanmak istemiyorm diye.. bakalım bekliyoruz??

valla hocam ne kadar rahat olursak olalım eninde sonunda bu hepimizi bulacak. beni de bulmadı daha ama ne yazıkki sitelerde de yayınlanmasına rağmen tarafımıza olumlu hiçbirşey olmuyor...

manisada geldi norm fazlası yazısı ama sadace anaokul ve sınıf öğretmenlerini kapsıyordu.

valla benim yazabileceğim iki üç tane köy okulu vardı eğitim bölgesine göre oralara kadro verilmiş :) normalde seçeceğim köyde de en fazla 3 saat derse girebilirdim kendi okulumda 6 saat giriyorum.. Ve dilekçeyle kendi okulumda kalmak istediğimi belirttim ve bir sorun yok... Kimsede yer değiştireceksin valilik şöyle yapacak filan demedi... Diyeceklerini de sanmam... Bu arada Yozgat ın bir ilçesindeyim.

Norm fazlası olmayan, normu olan okul mu var ki bizi başka bir okula gönderecekmiş valilik? Bizi yerimizden, sorunlarını çözdüğümüz yerden edecekler, bir düzenleme olduğunda biz emek verdiğimiz yerden gittiğimizle kalacağız. Sesimizi duyan yok.

üç maymun' Alıntı:
benden tayin istememi istedi idare norm fazlasıymışım ilden yazı gelmiş yazıyıda imzaladım. ne olacak şimdi formatörlük norm fazlası olayını iptal etmiyormu. hadi tayin istedik görevlendirmeler iptal mi olacak tekrar başvuru mu yapacaz. bu ne ya herşey arap saçı. allah kahretsin bizi bu duruma getirenleri borcum olmayacak yemin ediyorum yapılacak işdeğil. :verymad:

Hocam tam olarak yazıda ne diyor şahsınıza mı gelmiş yoksa okulda ki bütün norm fazlası öğretmenleremi bunları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Buarada formatör ÖĞRETMENLİK görevlendirme olduğu için okulda ki kadronuzu yada normunuzu bağlamaz. Norm fazlasıysanız ve başka yere gitmeniz emredilirse gidersiniz formatör ÖĞRETMENLİĞİNİZ iptal olur ve yeni gittiğiniz okulda şartlar uygunsa başvuru yapar ve vali beye teklif edilirsiniz.

Arapsaçı gibi gelen nedir onu yazarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

millette formatörsem norm fazlası olmam gibi yanlış bir düşünce var. Formatörlük görevlendirmedir ve normla alakası yok, norm fazlası arkadaşlar tayin istersiniz formatörlükte düşer.

ist_koord' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:

Hocam tam olarak yazıda ne diyor şahsınıza mı gelmiş yoksa okulda ki bütün norm fazlası öğretmenleremi bunları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Buarada formatör ÖĞRETMENLİK görevlendirme olduğu için okulda ki kadronuzu yada normunuzu bağlamaz. Norm fazlasıysanız ve başka yere gitmeniz emredilirse gidersiniz formatör ÖĞRETMENLİĞİNİZ iptal olur ve yeni gittiğiniz okulda şartlar uygunsa başvuru yapar ve vali beye teklif edilirsiniz.

açıkçası idareyle aram iyi değil zaten okuldan ayrılmak istiyorum yazı sadece bana değil norm fazlası öğretmenlerin tayin istemelerini istiyor. adana mem. yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla tayin istemem kaçınılmaz ve gideceğim okulda yeniden başvuru yapmam gerekiyor formatörlük için. bu da beni endişelendiriyor. görev verilmeme gibi bir durum olabilirmi malum borçlar çizmeyi aşmış durumda okyanusu geçtim derde boğulmayayım.

Merhaba arkadaşlar yeni üyeyim
bu konuda benim bildiğim''norm fazlası öğretmenler illaki başka okula atama isterler diye bir şart yok.valilik ihtiyaç durumunda norm fazlası öğretmenleri boş olan bir okula geçici olarak görevlendirir.siz zaten valilik oluruyla formatörsünüz başka okula vermezler çünkü formatörlük başka okula kadrolu atanırsanız iptal olur.siz tayin istemediğiniz sürece sorun yok.

bahtsız_bedevi' Alıntı:
bu konuda benim bildiğim''norm fazlası öğretmenler illaki başka okula atama isterler diye bir şart yok.valilik ihtiyaç durumunda norm fazlası öğretmenleri boş olan bir okula geçici olarak görevlendirir.siz zaten valilik oluruyla formatörsünüz başka okula vermezler çünkü formatörlük başka okula kadrolu atanırsanız iptal olur.siz tayin istemediğiniz sürece sorun yok.
Sayın hocam,
bu forumda bunlar çok konuşuldu ama bu benim bildiğim dediklerinizin hangi emir-yönetmelikte geçtiğini belirtirseniz okunmaktan çekinmeyeceğimi belirtmek isterim. Yok cevabınız yazılı bilmiyorum a kişisi yada b idarecisi söyledi ise lütfe onlara itibar etmeyip gerekli yazıları okuyun çünkü bu konuları bilmeyip kendisine dokunmadığı için işkembeden sallayan çok adam var diğer branşlarda.

üç maymun' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:

açıkçası idareyle aram iyi değil zaten okuldan ayrılmak istiyorum yazı sadece bana değil norm fazlası öğretmenlerin tayin istemelerini istiyor. adana mem. yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla tayin istemem kaçınılmaz ve gideceğim okulda yeniden başvuru yapmam gerekiyor formatörlük için. bu da beni endişelendiriyor. görev verilmeme gibi bir durum olabilirmi malum borçlar çizmeyi aşmış durumda okyanusu geçtim derde boğulmayayım.

Hocam adana mem'in yazısını görmediğim için birşey diyemeyeceğim ama 41. maddeye atıf bir şeyle başka okula gitmeniz istenmişse onun son bendi valiliğe resen başka okula atama hakkı veriyor. Ancak tamamen tahmini olarak söylüyorum bu yazının amacı daha çok açılan özür grubunda norm fazlası olanların yerdeğiştirmesi içinmiş gibi geldi bana yazıyı görsem daha net konuşabilirdim.
Görevlendirme kısmına gelince o kısımda da söyliyeceklerim biraz sıkıntılı. Bakanlıktan gelen yazılı emirden bir senede iki kere görevlendirme yapılır gibi bir anlam çıkıyor. İstanbul İli olarak biz bu tarz durumlar için sene içinde bir görevlendirme daha yapıyoruz ama bu doğrusudur diyemem ve yazı böyle söylüyor ek görevlendirme yapamayız diyen il milli eğitimede kimse birşey diyemez. Bence bu şekilde yıpranmak yerine bu konuyla ilgili İL Koordinatörünü- EBİTEFOyu bulun ilinizde olan uygulamayı o size anlatabilecektir.
Hayırlısı olsun diyorum.

ist_koord' Alıntı:
bahtsız_bedevi' Alıntı:
Sayın hocam,
bu forumda bunlar çok konuşuldu ama bu benim bildiğim dediklerinizin hangi emir-yönetmelikte geçtiğini belirtirseniz okunmaktan çekinmeyeceğimi belirtmek isterim. Yok cevabınız yazılı bilmiyorum a kişisi yada b idarecisi söyledi ise lütfe onlara itibar etmeyip gerekli yazıları okuyun çünkü bu konuları bilmeyip kendisine dokunmadığı için işkembeden sallayan çok adam var diğer branşlarda.
Arkadaşlar yanlış yorumumdan dolayı özür dilerim,
atama yönetmliğine epeydir bakmamıştım 1 yıl kadar önce değişmiş.konunun ilgili maddesi aşağıda:
İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri
resmi gazete 06/05/2010 tarihli ve 27573 MADDE 35- (1)Okul, kurum ve/veya bölüm kapanması, program değişikliği, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararıyla dersi kaldırılan, istihdam alanı daralan ya da norm kadro esasları gereğince yapılacak düzenlemeler sonucu öğretmen fazlalığı oluşması hâlinde;

a) Okul, kurum veya bölüm kapatılması sonucunda bu okul/kurumlarda görevli öğretmenler, yeni okul açılarak öğrencilerin taşınması hâlinde bu okul veya kurumlara, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan okul/kurum veya bölümlerde görevli olanlar ise açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle öğrencilerin taşındığı okullar olmak üzere il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına,

b) Görevli oldukları okul veya kurumlarda program değişikliği, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararı ile alanı kaldırılan öğretmenler, il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına

istekleri ve özür durumları da dikkate alınmak suretiyle atanırlar.

(2)Bu şekilde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi hâlinde bu durumdaki öğretmenler öncelikle il içinde, il içinde alanına uygun bölüm veya meslek alanı bulunmaması hâlinde ise istekleri ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle il dışında ihtiyaç bulunan yerlere yer değiştirme suretiyle atama yapılarak giderilir.

(3)Herhangi bir nedenle istihdam alanı daralan öğretmenler ile görevli oldukları okullarda norm kadro esasları çerçevesinde öğretmen norm kadro sayısının azalması üzerine hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler, görevli oldukları okullarda norm kadro fazlası olarak görevlerine devam ederler. Bu kapsamda öğretmen fazlalığı bulunan eğitim kurumlarına, norm kadro fazlası öğretmenler bu eğitim kurumlarının norm kadrolarıyla ilişkilendirilinceye kadar öğretmen fazlalığının bulunduğu alanda öğretmen ataması yapılmaz ve ders dağılımı, mevcut norm kadrolarla ilişkilendirilen öğretmenler ile norm fazlası öğretmenler arasında ders bütünlüğü dikkate alınarak eşit şekilde dağıtılır. (4)Ayrıca, bu öğretmenler ders ve ek ders görevlerini de ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde görevli oldukları yerleşim yerlerindeki diğer eğitim kurumlarında yerine getirirler.

(5)İhtiyaç fazlası öğretmenlerden istekli olanlar alanlarında ihtiyaç bulunması hâlinde öncelikle il içinde, ihtiyaç bulunmaması hâlinde ise il dışında alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atanabilirler.

(6)Bu hüküm kapsamında yapılacak yer değiştirmeler, bu Yönetmelikte belirtilen yer değiştirme dönemi ile sınırlı değildir.

Bu arada ist_koord (işkembe vs sözler kullanmayalım lütfen).

bahtsız_bedevi' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
bahtsız_bedevi' Alıntı:
Sayın hocam,
Arkadaşlar yanlış yorumumdan dolayı özür dilerim,
atama yönetmliğine epeydir bakmamıştım 1 yıl kadar önce değişmiş.konunun ilgili maddesi aşağıda:
İhtiyaç fazlası öğretmenlerin yer değiştirmeleri
resmi gazete 06/05/2010 tarihli ve 27573 MADDE 35- (1)Okul, kurum ve/veya bölüm kapanması, program değişikliği, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararıyla dersi kaldırılan, istihdam alanı daralan ya da norm kadro esasları gereğince yapılacak düzenlemeler sonucu öğretmen fazlalığı oluşması hâlinde;

a) Okul, kurum veya bölüm kapatılması sonucunda bu okul/kurumlarda görevli öğretmenler, yeni okul açılarak öğrencilerin taşınması hâlinde bu okul veya kurumlara, öğrenci azlığı nedeniyle kapatılan okul/kurum veya bölümlerde görevli olanlar ise açık norm kadro bulunması hâlinde öncelikle öğrencilerin taşındığı okullar olmak üzere il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına,

b) Görevli oldukları okul veya kurumlarda program değişikliği, Talim ve Terbiye Kurulunun öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararı ile alanı kaldırılan öğretmenler, il içinde alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına

istekleri ve özür durumları da dikkate alınmak suretiyle atanırlar.

(2)Bu şekilde yapılan atamalarla fazlalığın giderilememesi hâlinde bu durumdaki öğretmenler öncelikle il içinde, il içinde alanına uygun bölüm veya meslek alanı bulunmaması hâlinde ise istekleri ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle il dışında ihtiyaç bulunan yerlere yer değiştirme suretiyle atama yapılarak giderilir.

(3)Herhangi bir nedenle istihdam alanı daralan öğretmenler ile görevli oldukları okullarda norm kadro esasları çerçevesinde öğretmen norm kadro sayısının azalması üzerine hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda norm kadro fazlası olarak belirlenen öğretmenler, görevli oldukları okullarda norm kadro fazlası olarak görevlerine devam ederler. Bu kapsamda öğretmen fazlalığı bulunan eğitim kurumlarına, norm kadro fazlası öğretmenler bu eğitim kurumlarının norm kadrolarıyla ilişkilendirilinceye kadar öğretmen fazlalığının bulunduğu alanda öğretmen ataması yapılmaz ve ders dağılımı, mevcut norm kadrolarla ilişkilendirilen öğretmenler ile norm fazlası öğretmenler arasında ders bütünlüğü dikkate alınarak eşit şekilde dağıtılır. (4)Ayrıca, bu öğretmenler ders ve ek ders görevlerini de ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde görevli oldukları yerleşim yerlerindeki diğer eğitim kurumlarında yerine getirirler.

(5)İhtiyaç fazlası öğretmenlerden istekli olanlar alanlarında ihtiyaç bulunması hâlinde öncelikle il içinde, ihtiyaç bulunmaması hâlinde ise il dışında alanlarında ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atanabilirler.

(6)Bu hüküm kapsamında yapılacak yer değiştirmeler, bu Yönetmelikte belirtilen yer değiştirme dönemi ile sınırlı değildir.

Bu arada ist_koord (işkembe vs sözler kullanmayalım lütfen).

Sayın hcocam en sonunu diğer branşlarda diye belirttim kendileri rahat olduğu için havadan sallıyorlar anlamında sizinle alakası yoktur.

arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için teşekkür ediyorum. il kordinatörüne ulaştım. eğer tayin olursanız görevlendirmenizi yeniden yaparız dedi. benim en büyük derdim de buydu zaten. okul değiştirmek banada iyi gelecektir. ama garip olan gideceğim okulda da norm fazlası olacağım. :shock:

Bahsi geçen 5.maddeye göre norm fazlası olduğu için il dışına ataması olanlar var mı aramızda; duyduğunuz, bildiğiniz vs.

üç maymun' Alıntı:
arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için teşekkür ediyorum. il kordinatörüne ulaştım. eğer tayin olursanız görevlendirmenizi yeniden yaparız dedi. benim en büyük derdim de buydu zaten. okul değiştirmek banada iyi gelecektir. ama garip olan gideceğim okulda da norm fazlası olacağım. :shock:
Sevindim hocam hayırlısı olsun. Umarım şu norm işleri düzeldiği içinde sevindiğimiz günleri yakında görürüz.

ist_koord' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
Sevindim hocam hayırlısı olsun. Umarım şu norm işleri düzeldiği içinde sevindiğimiz günleri yakında görürüz.
şu an kendi mahallemdeyim. tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı misali 2 sene başka okula gider kendi okuluma geri dönerim diye düşünüyorum. o zamana kadar hem bu idare gider hemde norm durumumuz düzelir diye ümid ediyorum. bakalım 2 sene sonra hala norm fazlası olarakmı okuluma geri döneceğim. yoksa norm fazlası olmadan mı 2 sene sonra yaşarsak buraya bu konu ile ilgili bir başlık açacağım.
başlık : 2 sene önce norm durumundan dolayı gitmek zorunda kaldığım okuluma yine norm fazlası olarak geri geldim
başlık : 2 sene önce norm durumundan dolayı ayrılmak zorunda kaldığım okuluma kadrolu kavuştum.
bakalım 2 sene ne gösterecek

hocam bende 2 hafta önce aynı gerekçeyle dilekçe yazdım atamam çıkmış ama okula daha yazı gelmedi formatör görevlendirmesi gideceğininz okulda da olabilir eğer o okulun ortamı iyiyse başvuurun derim benim okulumda bazı arkadaşlarım bnde fazla olsam da gitsem diyo:)

Formatör Öğretmenlil için gittiğiniz okulda şartlar uygunsa elbette.
MEsela okul BT dersi seçmiş/seçmiş gibi yapmış olabilir ama bt sınıfı yoktur, deprem sebebiyle toplatılmıştır vb. bunlar yazmadan araştırılması gereken noktalar bu şartlar altında gittiğiniz yerde görevlendirme çıkmaması söz konusu.
Ayrıca gittiğiniz okulda başka branştan birisi formatör öğretmen olarak görevlendirilmişse bu şartlar altında da o kişi gittiğiniz dönemi tamamlar ve bir sonraki dönem teklifler yapılana kadar o arkadaşı beklemeniz gerekir.

Bize daha önce bu yazı gelmişte ben tek okul tercih ettim atamam oraya çıktı.. bana il M.E.M de memurun söylediği, bu isteğe bağlı bir atama yani istemiyorsanız dilekçe vermezsiniz, dilekçe verir atanırsanız tayin hakkınız kaybolur. Bu atama da tercih yapmazsanız, martta resen atama olursa başka okula gönderilirsiniz ama resen atama olur olmaz bişey diyemem dedi.. Ben ilköğretimdeydim düz liseye geçtim.. yarın başlayacağım yeni okulumda bakalım iyi mi olacak kötü mü?

alfa-turk' Alıntı:
marmarabote' Alıntı:
eskidendi o. yeni yönetmeliği göre tayin istemezseniz valilik sizi herhengi bir yere atayabilir.

hocam yeni yönetmelik nerde eklermisn duymadım görmedim hala 2 boyunca istememe hakkın var yazıyor yönetmelikte

Geri