norm fazlası olanlar ne yapabilir

Kodla Büyü

hasogazili

Site Gezgini
bulunduğum ilkokulda 2 yıl üst üste norm fazlası durumundayım.il içi atamalarda kararsız kaldım vs.başvuruyu kaçırdım.şimdi kararımı vermiş durumdayım.tef mezunu olarak liseye geçmek istiyorum ve bunu dönem başında yapmak istiyorum.bir dilekçe yazsam il mebe versem kadromu boş olan okula aldırabilirmiyim,ben okulumda fazlayım ama geçmek istediğim yerde ihtiyaç var ve daha yeni yapılan il içi atamada da kimse gelmedi oraya.böyle bir dilekçe ile atamam normu boş olan okula yapılabilir mi yardımcı olursanız sevinirim.

bildigim kadarıyla 2 yıl onemli değil sana tercih sunmadıkları muddetce...

cunku ben 4 yıldır norm fazlasıyım...

Haa sana tercih et derler sen etmezsin o zaman 2 yıl kendi okulunda beklersin sonrasında il mem tarafından İTİRAZ HAKKIN OLMAKSIZIN seni istedikleri yere atarlar RE'SEN...

ilişkilerin iyiyse onlar daha birsey yapmadan sen okul seçersin gidebilirsin...

ama kıllık yapmaları ve seni kafalarına gore bi okula itiraz hakkın olmadan gonderebilmeleri icin sana tercih sunmus olmaları senin secmemiş veya secip de punından dolayı gidememiş olman ve bunun uzerinden de 2 yıl geçmiş olması lazım

2011-2012 1. dönem başında ilçe mem'den tüm branşlardan olmasada çok branştan öğretmeni boş yerere tayin isteyin diye çağırdılar. Bilgisayar öğretmenlerinden 7 tanesini çağırdırlar. 1 okul boştu. arkadaşın biri köye gitmek yerine ben yazayım dedi. ilçe mem müdürü ise kullandığı üslup şuydu. "Matbu evrakta bir yer yazın ve yerlerinize marş marş" demişti. sendikaları devreye sokuncada "Durun bakalım biz bi araştıralım. acele etmeyin." dedi. Bu adam artık ilçe mem müdürü değil. Emekli oldu. Siz ise 2 yıl okulunuzda durabilirsiniz demişsiniz. Bize bırakın haklarımızı kullanılan üslup bie felaketti. :verymad:

Geri