Norm Fazlası Olanlar Durumunuz nedir

Kodla Büyü

enigmawall

Aktif Üye
Arkadaslar norm fazlasıyım. Hergün okula gidip geliyorum, mesai saatlerinin bitimine kadar bekliyorum. sizlerde durum nedir??

hocam niye mesai saatine kadar bekliyosun
öyle şey mi olur
maaş karşılığı 15 saat diyelim 6 saat BT dersi var
9 saat idari görev sonra doğru eve
yada 2. okula görevlendirme olur
idareye kullandırtmayın kendinizi
bu arada bende norm fazlasıyım ama umrumda değil bıktım artık

bende saat 9:00 -12:00 gidiyordum arkadaslar.Norm fazlasıyım.hatta ha 1 gunumu boşaltacaktı müdür.1 gun nobet yazayım dedi.bu şekilde anlaşmıştık başka okula gorevlendirdiler.

norm fazlası öğretmen sanki okulun kadrolu öğretmeni değilmiş gibi bi algı var bazı öğretmenlerde. sizinki de o saçma algıdan çıkma bi davranış olmuş hocam. eğer formatör değilseniz kimse sizi o kadar saat okulda tutamaz. ha hiç dersiniz olmazsa, idari görev verilir ama onun da belli bi saati vardır.

arkadaslar ders vermiyorlar dersler dagıtıldı. aynen dediğiniz gibi itiraz edecegim, hatta yarın okula gitmiyorum, 4*7= 28 saat okuldaydım zaten bu hafta, bakalım halimiz ne olacak, o suratsız müdürü , tip tip konusan öğretmenleri sopayla dövesim geliyor..

Mellifica' Alıntı:
norm fazlası öğretmen sanki okulun kadrolu öğretmeni değilmiş gibi bi algı var bazı öğretmenlerde. sizinki de o saçma algıdan çıkma bi davranış olmuş hocam. eğer formatör değilseniz kimse sizi o kadar saat okulda tutamaz. ha hiç dersiniz olmazsa, idari görev verilir ama onun da belli bi saati vardır.

sagol hocam cesaret verdim , bu söylediğin olayın resmi bir yazısı bi dayanak noktamız var mı, hiçbir bilgiye ulasamıyorum bu konuda? yardım edersen sevinirim..Müfettise sordum dün mesai sattleri okulda olmalısın dedi ama:S

Şuanda seçmeli dersler yüzünden idarecilerin başı o kadar karmaşık ki norm fazlası öğretmenlerle uğraşacak vakitleri yok. Ben kafama göre gidiyorum kafama esince çıkıp eve gidiyorum. Bizim formatörlükler 1 Ekimde başlayacak sanırım o zamana kadar da böle takılacam napayım. Tam avare olduk.. :)

Hocam sana görevlendirme yazısı imzalattılar mı?Eğer imzalatmadılar ise gitme boşver.Hiçbirsey yapamazlar.Bence sen ilçe ye git ders varmı yok mu diye kontrol et.İllaki seni biryere vermek zorundalar.Derse girmek zorundasın yani.Maaşı yazarken hangi derse girdiğini gosterecekler.

norm fazlası olarak sizi tüm gün okulda tutamazlar 15 ders saati okulda bulunursunuz. Eğer tüm gün okulda bulunmanız istenirse yaptığınız göreve karşılık ekders isteyin. Veremeyecekleri için boş saatlerde gönderirler sizi.
Ancak bir de norm kadro fazlası öğretmenlerin ders olan okullara görevlendirilmesi durumu var ekders yönetmeliğinde

Sistem bozuk, bozuk sistemde bozuk insanların elinde.En azından benim tanıdığım insanlar öyle.Böyle saçmalık işler yapıyorlar.Arkadaşlar haklarımızı arayalım.Ulan diyorum bize müdür olmak nasip olursa.Bilgisayar öğrt. ihya edeceğim.:)

Hocam formatör değilsen durma tüm gün okulda. Zaten maaş karşılığı 15 saat okulda olmalısın. Arkadaşlar yazmış ama bir de ben yazayım :) mesela 6 saat dersin varsa kalan 9 saat okulda idari görevli olabilirsin ya da başka bir okulda ders varsa ona görevlendirilirsin. Yoksa niye duruyorsun ki ek ders falan da vermezler.Ben nerdeyse 2 yıldır norm fazlasıyım formatörlük gelene kadar 15 saate kadar okulda duruyorum onun dışında dakika durmam.Bırak onlar düşünsün...

hocam benim 4 saat dersim var derslerime giriyorum sonra vınn eve kimsede arayıp sormuyo ders verdilerde girmedik mi? Allah Allah hem bu idari görev olayını biraz araştırmak lazım ben resmi bir dayanak bulamadım. herkes kafasına göre element uyduruyo :p gecen sene banada vereceklerdi idari görevi ilçe yapamayız dedi resmi dayanağını bulamamışlar

sınavla geldim okula, 1 dönem sonra norm fazlası oldum. 2 yıldır norm fazlasıyım. herhangi bişey hissetmiyorum. aynı.
norm fazlası olmam benden kaynaklanan bişey değil. istediği yere atasın. duyarsızım.

enigmawall' Alıntı:
Arkadaslar norm fazlasıyım. Hergün okula gidip geliyorum, mesai saatlerinin bitimine kadar bekliyorum. sizlerde durum nedir??

arkadaşım niye bekliyorsun o kadar.15 saati doldur gerisine karışma.hala sana görev yazısı vermezse 15 saat bile durma.seni durdurmaya kimsenin hakkı yok.saat ve gün belirleyecek.

thyke' Alıntı:
Hocam formatör değilsen durma tüm gün okulda. Zaten maaş karşılığı 15 saat okulda olmalısın. Arkadaşlar yazmış ama bir de ben yazayım :) mesela 6 saat dersin varsa kalan 9 saat okulda idari görevli olabilirsin ya da başka bir okulda ders varsa ona görevlendirilirsin. Yoksa niye duruyorsun ki ek ders falan da vermezler.Ben nerdeyse 2 yıldır norm fazlasıyım formatörlük gelene kadar 15 saate kadar okulda duruyorum onun dışında dakika durmam.Bırak onlar düşünsün...
hocam hiç ders yok, tamam durmayayım ama bunun resmi bir yönetmeliği filan yok mudur??

yahu resmiyette sana idari görev tebliğ edemeeez öyle birşey yok, seni mem e bildirmek zorunda ve görevlendirilmen gerekiyor. Hepsi bu.

Geri