Norm Fazlası durumu ?

Kodla Büyü

Zizu_

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar sizlerden bir konu ile ilgili görüşlerinizi merak ediyorum.

Norm fazlası oldum ama olma şeklim kafamı karıştırdı.

1.5 sene önce il dışı atama ile Bölge normu 2 olan yere atamam çıktı
Benimle birlikte 1 arkadaş daha geldi yani Bölge normunu doldurduk. Burada sıkıntı yok.

Dönem başında yeni atama ile 1 Bt öğremeni geldi.
Daha sonrasında benim okulumdan ilçe, normu alıp yeni atama ile atanan kızın okuluna verdi.
Benim okulun normu şu an 0 görünüyor. Ben fazla oldum.

İlçeye sorduğumda ders sayılarına bakılmıştır dendi.
Ders sayıları benim 8, arkadaşın 8, yeni gelen 10 saat.

1.Benim anlamadığım bölge normu 2 olmasına rağmen atama neden alıyor bu ilçe.
2. Çalışma seneleri, puan , gelme zamanı gibi özellikler bakılmaksızın benim kazandığım hak kayıp oluyor.

Bunun sonucunda ilçeye ya da İl e itirazda bulunmam nasıl olur sizce.

O engin bilgilerinize ihtiyacım var :)

Sistemin açığı işte hocam. Ders saati fazla olan okul normu alıyor sen açıkta kalıyorsun. Aslında norm fazlası atamalarda öncelik eğitim bölgesi içine verilmeli ki siz mağdur olmayın. Ama nerde!

Ben 780 öğrencisi olan, akıllı tahta kurulumu yapılmış, labı olan, tablet dağıtılmış, fiber ağ yapısı kurulmuş Anadolu lisesinden 12 saat derse girdiğim için norm fazlası oldum ve 8 saat dersi olan başka da hiçbir şeyi olmayan 18 km uzaklıktaki bir okula resen atandım. Varın mantığı siz kurun.

thekanarya' Alıntı:
Sistemin açığı işte hocam. Ders saati fazla olan okul normu alıyor sen açıkta kalıyorsun. Aslında norm fazlası atamalarda öncelik eğitim bölgesi içine verilmeli ki siz mağdur olmayın. Ama nerde!

Ben 780 öğrencisi olan, akıllı tahta kurulumu yapılmış, labı olan, tablet dağıtılmış, fiber ağ yapısı kurulmuş Anadolu lisesinden 12 saat derse girdiğim için norm fazlası oldum ve 8 saat dersi olan başka da hiçbir şeyi olmayan 18 km uzaklıktaki bir okula resen atandım. Varın mantığı siz kurun.

Valla aynı durumdayım hocam.
Fatih projesi var ,ilçede tek Bt sınıfı bende. Bir de sonradan gelmedim.

ders sayisi fazla oldugu icin normu sizin okuldan alip o okula vermisler. Itiraz edebileceginz durun niye sizin okul diger okulda da 8 saat var.. Sistemde mantik yok hocam itiraz edebileceginiz her turlu duruma bir kilif var. mesala siz okuldan gidersiniz seneye ders saati arttirirlar yeni ogretmen bile atarlar. Artik resen atamak da cok moda 1 yil icinde 3 norm fazlasi atamasi gordum rekor bendedir sanirim.. Buyuk sehirlerde durum daha da vahim bence bir uctan bir uca gezdirebiliyorlar

3 yıldır çalıştığım okulda sizin durumunuz gibi bir durumdan ötürü bir dönem norm fazlası bir dönem normda oldum. Geçen dönem yine norm fazlasıydım resen atandım, atandığım gün (17 ekim) okulda bir norm açıldı. İtiraz kabul edilmedi bir dönem öğretmensiz geçtikten sonra yeni öğretmen atadılar eski okuluma. Görevlendirmeleride sayarsak 8 yılda 6 okul.

1-Allah yardımcımız olsun..
2-Allah bizlere adam akıllı bir Norm olayını çözecek birini nasip etsin..

Sorunlar hep aynı hocam ama işte mantık mantıksızlık.

Geri