Norm fazlası durumu

Kodla Büyü

alpunal

Aktif Üye
arkadaşlar herkese merhaba. Bugün ilçeden aradılar okulumda norm fazlası göründüğüm için dilekçe vermemi ve beni başka bir okula vereceklerini söylediler. Kendi okulumda bilişim rehber öğretmeni olarak görev yapmaktayım ve 17 bilgisayarlı aktif bir bilişim sınıfımız var. Okuluma geçen yıl atandım ve atanırken zaten ders sayısı azdı bu norm neye göre belirleniyor? geçen yılda durum böyleydi ve bir sorun yoktu. İlçede tek açık bir okul var oda merkeze çok uzakta. sizce dilekçe vermem gerekiyor mu okulumda kalmam mümkün mü? beni aydınlatırsanız sevinirim

Sayın hocam dilekçe istemişseler dilekçe vermeden sizi atayamıyorlar demektir.Hiçbir dilekçede de zorunluluk olamaz.Ama gerçek şuki norm fazlası iseniz valilik emriyle resen il dışına bile veriliyorsunuz malesef... :verymad:

eğer dilekçe vermezsem resen atama yaparlar öyle mi? peki hocam ben buraya atandığım anda zaten norm fazlası oldum acaba neden normu olmayan okula atamam oldu. müdürüme sordum bana "benim bildiğim bilişim sınıfı olan okullara norma bakılmaksızın bilişim teknolojileri öğretmeni atanır" diyor. atama yönetmeliğini araştırmamı istedi eğer böyle bişey yoksa yapacaklarıda bişey yokmuş. ben öyle bir şeye rastlamadım. bu durumda resen atamam mı olacak? benim durumla aynı durumda olan var mı?

hocam istemiyorsan verme dilekçe. zaten tek okul var diyorsun en kötü seni oraya zorla gönderirler bırak onlar göndersinki sonrası için mahkeme vs elinde belgen olsun.

işin ilginç yanı bilişim sınıfı olan bir okuldan bilişim sınıfı olmayan bir okula gidecek olmam. valilik onayı ile görevlendirmem yapıldığına göre bana 25 ocak gününe kadar dokunamazlar sanırım.

Geri