Norm durumu acil cevap

Kodla Büyü

bravehard2010

Süper Üye
Süper Üye
Slm arkadaşlar bugün ilçeden okula yazı geldi ve ders saatim 10 norm durumum 0 gözüküyor.Müdür benim başka okula yönlendirileceğimi söyledi.Bende böteli olduğum halde meslek lisesi haricindeki okullara gitmem dedim.Sizce ne yapmalıyım.Meslek lisesi haricindeki tüm okullardada ders satim farklı olmayacak.Meslek lisesinde ki ücretli öğretmenlerde böteli bu arda.
Benm ne yapmam lazım şimdi....Beklemekten başka...

valla hocam size pek soracaklarını düşünmüyorum yani norm fazlası olduğunuz için. müdür belki göndermek istemeyebilir ve sizi okulunuzda tutabilirdi. kadronuzu meslek lisesine alsalar bile teknik derslere şuan giremezsiniz bildiğim kadarıyla e ozaman da bir anlamı kalmaz meslek lisesinde olmanın. bence iyi araştırın okulları kendinize göre belki bir okul vardır.

Başka okul yok hocam en azından 10 saatten fazla olupta boş olan okul yok bende merak ediyorum sonumu bakalım ve görelim..Ama çokkkkkkkkkkkkkkkkkk sıkıldım ve nefret ettirildim yaptığım işten

Müdürde beni göndermek istiyor zaten bana verdiği cevap şu zaten olan 10 saatinde seçmeli ve bundan sonra bt seçmeyi düşünmüyorum onun yerine edebiyat vs seçerim daha iyi.....O zaman başka dersler olmasın hepsi matematik edebiyat olsun değil mi .Bu zihniyete anlam veremiyorum..Diğer idarecilerimiz ise okulda bilişimcinin olması geerktiğini söylüyorlar ancak müdür farklı düşünüyor vssssss.

Hocam ben 14 saat ders olan okuldan 9 saat ders olan okula geldim :x

Bir böte mezunu meslek lisesi bilişim alanındaki bütün derslere girebilir (tabi ki görevlendirme ile) bakınız Talim ve Terbiye Kurulu 80 Sayılı kararı ama meslek lisesine atanamaz yine aynı karara göre.

yuci81' Alıntı:
Bir böte mezunu meslek lisesi bilişim alanındaki bütün derslere girebilir (tabi ki görevlendirme ile) bakınız Talim ve Terbiye Kurulu 80 Sayılı kararı ama meslek lisesine atanamaz yine aynı karara göre.
Hocam bir sürü çelişki var görev alabilir atnamaz.Ama çoğu yerde derslere giriliyor nasıl bir mantık var bu işte hiç anlamıyorum.....

bravehard2010' Alıntı:
Müdürde beni göndermek istiyor zaten bana verdiği cevap şu zaten olan 10 saatinde seçmeli ve bundan sonra bt seçmeyi düşünmüyorum onun yerine edebiyat vs seçerim daha iyi.....O zaman başka dersler olmasın hepsi matematik edebiyat olsun değil mi .Bu zihniyete anlam veremiyorum..Diğer idarecilerimiz ise okulda bilişimcinin olması geerktiğini söylüyorlar ancak müdür farklı düşünüyor vssssss.
Ben öyle müdürün ta .. neyse banlanmayalım bi hödük yüzünden.

80 sayılı karara göre okutacağı dersler varda mesleki ve ortaöğretime atanamaz da not şeklinde var gördüm o kısmı yeni buldum:(

yönetmeliği herkesin kafasına göre uyguladığı bir branş olan bilişim teknolojilerinde geçebiliyorsanız meslek lisesine geçin, işlediğiniz dersten kafanız rahat olur. ilköğretim de word excel word excel nereye kadar :p

Haklısınız ilköğretim değil lisedeyim ancak değişen birşey yok.Yine formatörlük yine ders sıkıntısı.

Hocam benim de 9 saat var ama norm 1 diye gösteriyor mebbiste. Bence müdür tutmak istese tutar. Ayrıca böte mezunu arkadaşım ticaret meslek lisesinde kadrolu çalışıyor.(İlk atandığı yer meslek lisesi)

Dersimiz seçmeli olduğu sürece böyle keyfi uygulamaların ve bu tür başlıkların sonu gelmez...

bravehard2010' Alıntı:
Slm arkadaşlar bugün ilçeden okula yazı geldi ve ders saatim 10 norm durumum 0 gözüküyor.Müdür benim başka okula yönlendirileceğimi söyledi.Bende böteli olduğum halde meslek lisesi haricindeki okullara gitmem dedim.Sizce ne yapmalıyım.Meslek lisesi haricindeki tüm okullardada ders satim farklı olmayacak.Meslek lisesinde ki ücretli öğretmenlerde böteli bu arda.
Benm ne yapmam lazım şimdi....Beklemekten başka...
hocam siz hangi ilde çalışıyorsunuz.formatör öğretmenmisiniz.eğer formatör öğretmenseniz elinizde görevlendirmeniz var.nasıl kadronuzu başka okula alabililer anlıyamadım.

Arkadaşlar ben istanbulda norm fazlsı oldum ve kendim dilekçe vermediğim için resen başka okula atandım. İstanbul ve bazı iller resen atama yapıyor, bazı iller yapmıyor(örneğin:İzmir). Bence normu olan okul bulup oraya tayin isteyin.
Formatörlük görevlendirmesine gelince; norm fazlası olmuşsanız görevlendirme bir işe yaramıyor. Onu iptal edip atamanızı yapıyorlar.

bu yıl bu dönem mi norm fazlası oldunuz hocam.?istanbulda hangi ilçede çalışıyorsunuz.?bu nasıl iş. formatörlük görevlendirilmesi bir işe yaramıyorsa neden formatörlük görevlendirilmesi yapılıyor.?peki normu olan başka bir okula gittiğimizde seneye norm fazlası olmayacağımızı kim garanti edebilir.her şey müdürlerin elinin altında.okulda BT sınıfı var .Bt öğretmeni de var.ama okul müdürü seçmeli dersler arasında Bt dersini göstermeyip,diğer branşlardan norm fazla olması tehlikesi olan yandaşlarına ders açarak size açmayarak sizi zor durumda bırakıyor.mem de bunu bile bile sizi zorla başka okula atıyor vay be.bizde hiç bir şey yapamıyoruz.kuzu kuzu yeni okula gidiyoruz. :verymad: istanbul şartları altında evimiz nerede yeni okul nerede.????hadi evimizi de yeni okula yakın bir yere taşıyoruz. bu sefer seneye gene norm fazlası oluyoruz.. :verymad: :puhaha:

arkadaşlar burada bir tartışma başlatmak amacı ile yazmadığımı belirtmek isterim. Öncelikle yeni norm yönetmeliğinin MEB kamburu olan görevlendirmeleri sonlandırmak olduğunun altını çizmek gerekir. Bu nedenle yapılan düzenlemede norm belirlenirken haftalık ders saatinin dışına eskisi gibi şişirmelerle çıkılamayacak. Sadece bizim branş değil bir çok branşta arkadaş şu an norm fazlası durumunda. Eskiden müdürler kabul ediyorum öğrenci sayılarına göre normu şişirebiliyorlardı. Fakat şu an tamamen haftalık ders saatine göre belirleniyor. Hatta idarecinin gireceği ders saatide düşüldükten sonra. Bu nedenle müdür istese tutardı şeklindeki tutum bence doğru değil. kontenjan.meb.gov.tr adresinde eğer eğitim bölgesinde iseniz bölgenin toplam ders saati /21 kuralına göre norm belirleniyor. Bu durumda 15 saati geçsek bile norm fazlası olabiliriz. bi arkadaş eski okulumda 14 saatti şimdi 9 saatlik okula geldim nasıl olur diye sormuş bu eğitim bölgesinin değişmesinden kaynaklanıyor olabilir. Kendi bölgemde eğitim bölgesi normu 6 iken 4 e düştük, il içi ve dışı tayinlerle eski norma göre birçok arkadaş tayin oldu ve sayımız 8 e çıktı . Fakat şimdi 4 arkadaş norm fazlası oldu. Bizim meselemiz dersimizin Zorunlu ders olmaması ve TTKB tarafından 4 ve 5. sınıflarda kaldırılmasıdır. Bu düzelmediği sürece kimsenin yeri garanti değildir. gittiğimiz bölgede de norm fazlası olabiliriz. Bu durumu düzeltmek için elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım ama Ülke gündeminin içine girmemiz çok zor. :(

bu sene de hep norm sorunuyla boguscaz demek ki :( hala cozum uretemeyenler, orda neden oturursunuz anlamiş değilim....

acilen çözülmesi gereken bir konu bu.yoksa hepimiz oradan oraya savrulup duracağız.

Bayrampaşadayım. Hiç bir okulun normu garanti değil. bölge normu diye bir saçmalık var ve bizi okul okul gezdirecek bir düzenleme yapılmazsa.

Hocam ben bugün okul tercih ettim etmeseymişim beni kendileri yollayacaklarmış boş bir okula....En azından kendi ipimi kendim çekitim:)Formatörüm diyarbakırda çalışıyorum.Nasıl norm fazlası oldum inanın hiçbir bilgim yok benmde bulunduğum yerde benle aynı saatlerde derse girenler norm fazlası olmamış ama ben olmuşum.....

aslında mahkemeye vermek lazım.hem formatörlük görevi veriyorlar.hemde iptal mi ediyorlar.??

İptal olup olmayacağını bilemiyorum.Bana söylenen sadece kadronun başka okula alınması gerektiği şeklinde.

bende görevlendirme çalışıyorum norm fazlasıyım.koskoca üsküdarda 3 tane okul açık oda 15 saat ders olan okulda yoktu bende dilekçe vermedim oraya gidince norm fazlası olurum diye.resen atama yaparlarmı alternatifler çok fazla yok gerçi ama başka ilçeye veremezler demi?

Geri