Norm Durumları-Tek başlık

Kodla Büyü
İstanbuldaki arkadaşlar oralarda sanırım yeniden yazı gelmiş okullarınıza, sene başındaki olaydan sonra ertelenen bilişimcilerin yer değiştirmeleri yapılacak gibi
Gelen yazıyı ekleyebilecek arkadaşımız var mıdır?

arkadaşlar, bende norm fazlasıyım, ve ilden 5 tane tercih yapmamızı istiyorlar ve şöyle bir düşüncem var; Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir. bu ibareden benim anladığım; tercih yaptığımız kurumlara atanamadığımız takdirde yerimizde kalırız. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

ikarus05' Alıntı:
arkadaşlar, bende norm fazlasıyım, ve ilden 5 tane tercih yapmamızı istiyorlar ve şöyle bir düşüncem var; Fazla konumdaki öğretmenlerden herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir. bu ibareden benim anladığım; tercih yaptığımız kurumlara atanamadığımız takdirde yerimizde kalırız. yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Evet ben de çalıştığım ilin branş atama bölümü ile görüştüm. 2 sene değil 5-6 sene dahi olsa isteğin dışında görevlendirme ya da tayine tabi tutulmazsın hocam dediler.

norm fazlası öğretmen isterse görev yeri değiştirilir. istemezse görev yerinde kalır.

bu arada bize tercih falan yapın diyen olmadı ilden ile değişiyomu bu olay nedir durum anlamadım. biz ne zaman tayin isteyebilecez acaba?

ikarus05' Alıntı:
hocam bu cümleden nasıl istemezsek yerimizde kalırız ibaresini çıkartabiliyorsunuz anlamadım. orada diyor herhangi bir kuruma atanmak üzere başvuruda bulunmayanların görev yerleri, il içinde valiliklerce isteklerine bakılmaksızın belirlenir gayet açık bizi istedikleri yerlere koyabilirler

arkadaşlar ilçe merkezde olup da 9 saat bt dersiyle norm fazlası olan var mı? ayrıca maaş karşılığı kalan 6 saati başka branşın dersleriyle doldurabiliyor muyuz?

kontenjan.meb.gov.tr norm fazlası olunduğu gözüküyor. Norm fazlası öğretmenler özür grubundan sonra 5 tercihli modül açılacak 25-5 şubat civarında..

arkadaşlar ilk sayfayı okursanız oradaki bilgiler faydalı olabilir.

İsteği dışında öğretmen başka yere verilemez diye bir olay şu an yok arkadaşlar, eskiden yapılan bir uygulamaydı ve sona erdi. Memur valilik onayıyla norm fazlası iken tercih yapmazsa valilik uygun yere atayabiliyor. ilk sayfada yönetmeliğe bakabilirsiniz.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
arkadaşlar ilçe merkezde olup da 9 saat bt dersiyle norm fazlası olan var mı? ayrıca maaş karşılığı kalan 6 saati başka branşın dersleriyle doldurabiliyor muyuz?
Hocam bölge normundan düşmezseniz eğer 9 saatle sorun yok fakat illa maaş karşılığını başka dersle dolduracaksınız diye bir olayda yok. Ekders yönetmeliğini incelerseniz eğer maaş karşılığı dolmayan bir öğretmene isteği dışında başka dersler verilmez. TTKB'nin çizelgesinde öğretmenlerin maaş karşılığı girebileceği dersler sıralanmıştır fakat bt ciler için bt dersinden başka birşey yok listede.

Allah sabır versin norm olayında takılan arkadaşlara. Az önce bir arkadaşım aradı şöyle bir fikri var. Gazeteye yada tv ye reklam verelim memur olmayan birisinin adıyla. Ulusal basınca türlü türlü yöntemlerle çıkamadıysak paramızla çıkarız, bir fikirdir düşünülebilir, yapabilecek olan üstlenebilir.

yesimk06' Alıntı:
ikarus05' Alıntı:
Evet ben de çalıştığım ilin branş atama bölümü ile görüştüm. 2 sene değil 5-6 sene dahi olsa isteğin dışında görevlendirme ya da tayine tabi tutulmazsın hocam dediler.
e yuh artık haala eski yönetmeliğe göre birşeyler geveleyip insanları kandırabiliyorlar....değişti kardeşim o yönetmelik...

Kocaeli'de , il milli eğitimden edindiğim bilgiye göre , 10 Aralık'a kadar yapmış olduğumuz başvurular şubat tatili içerisinde sonuçlandırılacakmış.

Eğiitm-öğretim yılı içinde öğretmen yer değitşirmesin diye böyle bir uygulama yapacaklar tahmimince.

the_korsan' Alıntı:
İstanbuldaki arkadaşlar oralarda sanırım yeniden yazı gelmiş okullarınıza, sene başındaki olaydan sonra ertelenen bilişimcilerin yer değiştirmeleri yapılacak gibi
Gelen yazıyı ekleyebilecek arkadaşımız var mıdır?
eğer öyle bir gelen yazı varsa bilmek isterim.bize herhangi bir ulaşan yazı yok daha ve ekimden beri beklemedeyiz ne olacağını bilmeden.kesin bir şeyde yok söylenen ilgili birimler tarafından.öyle kaderimizi bekliyor gibiyiz.

Adanada 10 Saat dersle bende bölge normundan dolayı norm fazlası görünüyorum. Aynı zamanda formatörüm yarın bir gün tayin iste dedikleri zaman tayin istemeyeceğime ve valiliğin beni formatör olarak görevlendirdiğine dair dilekçe yazmayı düşünüyorum. Sizce tercih yapmazsam benim yerimi değiştirebilirler mi? Çevremdeki 2 okulda 2 şer BT öğretmeni var onlar norm fazlası değil ben norm fazlasıyım nasıl oluyorsa artık bu arkadaşlar da farklı okullarda formatörlük yapıyorlar ve önümüzdaki yıl norm fazlası olacaklar büyük ihtimalle. Ben tüm bunları ekleyip bir dilekçe yazmayı düşünüyorum. Bence Eğitek te bizimle ilgili birim hangisi ise bilmiyorum ama çıkacağı söylenen yönetmeliğin (BT Öğretmenlerinin Norm Fazlası durumuna düşmemesi) Sömestr tatilinden önce çıkması için iletişime geçmeliyiz. Birçok il Sömestr tatilini bekliyor atama yapmak için benim tek ümidim bu yönetmelik kaldı artık. Aşağıda Trabzon ilinde yapılan Norm Fazlası yerdeğiştirme duyurusu var bu duyuruda tayin istemeyenler tayin istemiyorum şeklinde dilekçe verebilir diyor. Bu durum fazlasıyla gerdi beni hakkımızda hayırlısı olu inşallah.

http://trabzon.meb.gov.tr/Detay_75_Norm ... mleri.aspx

bu olayı gündemde tutmat gerek.Başvuru zamanını kaçırmasak iyi olur.Bizim MEM Allah'a emanet haber felan vermezler.. :sleep:

Kocaeli'de norm fazlası olanlar için yarından itibaren komisyon toplanıp atamalara başlanacakmış bilginiz olsun.
Sonuçlanması ise Şubat ayını bulur dediler.

eğer İl mem e kaldıysak ben ayvanın en kralını yedim..Antalya mem LAçka ötesi duyuracaklarınıda sanmam.. :scared:

ben de norm fazlası olmuşum, şimdi yer değiştirebileceğin okullar açılmış... Bakıyorum benim ilk görev yerim olan tek şubeli köy okulunun normu var, tek şubeli çevre köy okullarına norm var , 2 şubeli şimdiki görev yerimde norm yok, ben anlamadım, bu işi böyle saçmalayanın da ....
Tayin istemeyi de düşünmüyorum, Sabır!!!!!!!!!!!

xapex' Alıntı:
Kocaeli'de norm fazlası olanlar için yarından itibaren komisyon toplanıp atamalara başlanacakmış bilginiz olsun.
Sonuçlanması ise Şubat ayını bulur dediler.

İl içinde istekte bulunmayın yerlerini değiştirecekler mi? Bu noktada bir bilgi geldi mi hocam?

BesSTy' Alıntı:
İstanbul da başladı .. Benim yerim değişti..

Tercihleriniz doğrultusunda mı yeriniz değiştirildi yoksa tercih dışı mı? İstemeyenlerin durumu ne oldu?

Benide bugün ilçe mem çağırdı norm fazlasısınız dilekçe doldurmanız lazım dedi. Saçmalığa bakın haziranda geldik eylülde norm fazlası olduk şubattada bizi başka okula gönderecekler. Okulumda BT sınıfı var. 6 saat ikinci kademeye 6 saatte birinci kademeye toplamda 12 saat ders var ayrıca formatörüm. Yalnız kadrolar ilçe geneline göre belirleniyormuş ve bizim okulda norm fazlasıymışım diğer okullardan birini tercih etmem söylendi. Üç secenek vardı ikisi köylerdi biride ilçe merkezinde ÇPL. Bende sadece ÇPL seçtim. Sanırım kadrom buraya alınacak ama şuan sinir küpüyüm.

DotCom' Alıntı:
BesSTy' Alıntı:
İstanbul da başladı .. Benim yerim değişti..

Tercihleriniz doğrultusunda mı yeriniz değiştirildi yoksa tercih dışı mı? İstemeyenlerin durumu ne oldu?

hocam istemeyenlerin okulunda kalması söz konusu değil. Norm fazlasıysanız yeriniz değişecek bu kesin.

hasari' Alıntı:
Benide bugün ilçe mem çağırdı norm fazlasısınız dilekçe doldurmanız lazım dedi. Saçmalığa bakın haziranda geldik eylülde norm fazlası olduk şubattada bizi başka okula gönderecekler. Okulumda BT sınıfı var. 6 saat ikinci kademeye 6 saatte birinci kademeye toplamda 12 saat ders var ayrıca formatörüm. Yalnız kadrolar ilçe geneline göre belirleniyormuş ve bizim okulda norm fazlasıymışım diğer okullardan birini tercih etmem söylendi. Üç secenek vardı ikisi köylerdi biride ilçe merkezinde ÇPL lisesi bende sadece ÇPL seçtim. Sanırım kadrom buraya alınacak ama şuan sinir küpüyüm.
ilçede olup 12 saat derse girip norm fazlası olman ilginç. Ben il merkezdeyim 9 saat dersim var formatörüm maalesef norm fazlasıyım. Aynı şekilde bende bu yıl geldim ve tekrar başka okula gidecem. Ne diyelim artık hayırlısı

Ben %99 bu okuldan gideceğim benim yerime ilgisi olmayan bir öğretmeni buraya görevlendirecek. Bakanlığın bu uygulamalarını ayakta alkışlıyorum... :alkis:

Haydeee bizi çağıran olmadı arkadaşlar.Bu dilekçenin bi süresi varmı.Tatil dönüşü dilekçe versek kabul görür mü? Bu arada size açık olan okulları nereden görüyosunuz? mebbiste felanmı seçim yaptınız?

Geri