Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Nöbet Ücreti

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında blueand tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
  1. blueand

    blueand Aktif Üye

    Kayıt:
    28 Ağustos 2011
    Mesajlar:
    109
    Beğeni:
    4
    BTR 'yim. Yüzyüze eğitim sürecinde (Kasımın ilk iki haftası) nöbet tuttum, okulumda Eba destek noktası değil.
    Okul müdürüm 6 ana branş öğretmenine nöbet ödüyoruz dedi.
    Bu doğru mudur?
    Nöbet ücreti alamıyor muyum?????
     
  2. msingil

    msingil Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    8 Aralık 2011
    Mesajlar:
    418
    Beğeni:
    105
    Nöbet tuttuysanız alırsınız hocam ,öyle şey mi olur. Resmi yazı vs bilmiyorum ama yönetmeliğe göre fiili olarak nöbet görevini yapan öğretmen ücretini alır. İtirazınızı iletin,gerekirse dilekçe yazın,yönetmeliğe vurgu yapın.
     
  3. yetikali

    yetikali Aktif Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2008
    Mesajlar:
    213
    Beğeni:
    65
    Madem ücret vermeyecek müdürünüz neden nöbet vermiş size. Şikayet edin.
     
  4. yuci81

    yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    17 Şubat 2008
    Mesajlar:
    1.939
    Beğeni:
    888
    6 ana branş dışındakiler nöbet tutmayacak diye bir yazı mı göndermiş bakanlık? Diyelim ki gönderdi ama geç gönderdi, geç gönderdiği tarihte ilgili öğretmenlere nöbet vermem, ama öncesinde veririm, idarecilik kanun yönetmelik bilmek, öğretmeni küstürmemekle olur. Boşuna liyakat liyakat denilmiyor. Ama öncesindeki idarecileri de biliyoruz ya bilgisayarı sadece kağıt oyunu olarak kullanabilen, e-okul, mebbis bilmeyen ve öğrenmek de istemeyen.
     
  5. paytın5

    paytın5 Üye

    Kayıt:
    2 Aralık 2017
    Mesajlar:
    22
    Beğeni:
    11

    Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir. (Kaynak: Yegitek 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazının 7. maddesi)

    Görevlendirilen öğretmene Fp-Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

    Yani 7 saat dersi olan bir okulda çalışıyorsanız nöbet yazıldığı gün 7 saat dersiniz varsa nöbetinizi tutabilirsiniz. (Kaynak: https://www.bilisimciruh.com)

    Hocam başıma daha önce böyle bir şey geldi. Durumu izah etmeme rağmen nöbet yazıldı. Yazılan nöbeti tuttum. Okula dilekçe verdim. Tuttuğum nöbetlerin ücretini aldım. Dilekçemi verdikten sonra da nöbet yazılmadı. Hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.
     
  6. dijireis79

    dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    7 Aralık 2009
    Mesajlar:
    459
    Beğeni:
    75
    Okula gittiyseniz ve nöbet tuttuysanız vede nöbet defterinde imzanız varsa, nöbet defterinin de fotoğrafını çekip çıktısını alın. Dilekçe yazarak ekine de nöbet defteri çıktısını ekleyin ve nöbet ücretinizi isteyin. Vermezse ilçeye yazın. İlçeye yazarkende idareden dilekçe ile istediğinizi ve vermediğini belirtip idare hakkında şikayetçi olmayıda unutmayın.
     
  7. serkan42

    serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    13 Şubat 2014
    Mesajlar:
    1.639
    Beğeni:
    1.203
    BTR nin nöbet tutabilir resmi yazısı ile dilekçe verin mecbur ödeyecek Google a yazın BTR nöbet resmi yazı diye verin dilekçeyi tamam
     
  8. fayton

    fayton Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    20 Ocak 2010
    Mesajlar:
    1.555
    Beğeni:
    218
    Sadece dyk varsa dykda gorevli olanlara odenir ama yüzyüze eğitim vardı, dyk değildi. Odenir
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal