Nobet kulüp sinif

Kodla Büyü

bote__bilisim

Aktif Üye
Arkadaşlar idarem bir gune 6 saat ders diğer gunlere 2 saat ders toplam 14 saat koymuş,bu durumda nobet alamıyorum istesemde degil mi? Ayrica bir btr olan arkadaşımla konustum ,btr olmasına ragmen sinif ve kulübü varmis ,ek dersini aliyor mus bir kac senedir.Bu olabilir mi,yasal dayanagi var mi acaba,teşekkürler simdiden

Nöbet alabilmeniz lazım. Ama ekders maaş karşılığına gider mi bilmiyorum. Eski BTR yazısına göre herhangi bir görev -nöbet, sınıf, klup- verilmez diye hatırlıyorum. Ama verilmişse ekders almasına engel bir durum olamaması lazım. Yönetmeliği iyi bilen biri cevaplasa daha net bilgi alırsınız. Yeni yazı nedeniyle görev istemedim o nedenle tam olarak bilemiyorum.

Btr için sabit 18 saat ek ders alir hocam. Eğer bir günlük ders programin içinde bt rehberliği yok ise yani o gün sadece dersin varsa o gün için nöbet görevi verilir ve nöbet ücretini de alirsiniz.
Kolaylıklar dilerim.

Kulüp ve sınıf icin alinan ek dersin yasal olmadığını düşünüyorum sebebi su gorevlendirme sonucu aldigimiz ekders 4 3 4 3 4 seklinde toplamda 18 saat btr girevi icin girdigimiz ders saatinin onemi yok ve BU GOREVLER DISINDA herhangi bir gorev verilemez deniliyor, rehberlik ve kulüp un bile ekdersin full oldugunda ekdersi yazilmiyor

Kendi okulunuzda hergün BT Rehberliği göreviniz oldugunuz için;

* Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil
başka bir görev verilmeyecektir.

bu maddeye göre alamazsınız sanırım.

Geri