nissan qashqai hakkında fikir

Kodla Büyü

missilver

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar arabamızı değiştirip Nissan Qashqai almak istiyoruz. Kullanıp fikir verebilecek olanlar yardım edebilir mi? Ya da ben olsam onun yerine şunu alırım diyenler...

vay be öğretmen milletine bak :? yakında lamborgini filan da alan olursa şaşırmam.

umaykut' Alıntı:
bmw x6 tek geçerim :))
hocam ben buna istinaden yazmıştım ben öğretmenim diye.. x6 ile Getz'i aynı kategoriye koyamayız sanırım. bence bir öğretmene göre x6 fazla lüks bir araba.. tabii bu benim şahsi fikrim.

bir öğretmen Qashqai alacak parayı nerdne bulur. enteresan. galiba bayan bunu yazan arkadaş ve kocası da doktor mühendis yönetici falan. alın hocam alın asi şehirli qashqai süper arabadır. hatta (deposu dolmak bilmez onun ama) bi tane de bana alın sevaba girersiniz :)

ya hocam sorduğuma soracağıma pişman oldum walla.. evet bayanım ama ebnde para içerisinde yüzmüyorum düğün takılarının hepsini satıp 2007'de caddy almıştık. şimdi onu satıp üzerine kredi çekip bu arabayı almaya karar verdik. ben de bu gruba güveniyorum içlerinde arabalarla ilgilenenler var bi sorayım dedim ama canı birileriyle dalga geçmek isteyenlere konu oldum.. yine de yorum yapan herkeze çok çok teşekkür ederim. hepiniz sağolun.

biraz lüx bir araba olduğu için arkaaşlar öyle demişler

ne kadar hocam bu araba sorması abes

cross over araclar icinde iyi bir yere sahip. ama hocam siz reno megan sport tourer da dusunebilirsiniz. daha uyguna.

hocam öğretmen olmak lüüks arabanın özelliklerini bilmemek demek deilki bu sonuçta merak işidir arkadaşa önerim sattığı zaman elinden çıkarabileceği bir model almasıdır mesela toyota rav4 nissan modelden de çok daha memnun kalacağını garanti ederim belki biraz daha pahalı olabilir ama nissanı aldığı gibi 5bin tl geri gittiğini unutmayın hocam nissan tutulan bir model deil. 2. önereceğim sizin istediğiniz konseptte opel'in Opel antara modeli (http://www.maxicep.com/motorlu-tasitlar ... 29238.html) bunun 5 kapılısıda var tabi araştırmanız lazım bu iki modelden şaşmayın derim bmw alın desem gerçekten çok pahalı onlarda opel ve toyota bence yeterli sizin için.
lenovo alamayıp aynı özelliklerde asus almak gibi olacak biraz.

öğretmen olabilir ailesi varlıklıdır yada eşi için değerlidir bundan bana ne ya da kimene...

trafikte bayanları kötü şahin doğanla bile serseri tipli insanlar nasıl sıkıştırıyorlar buna hepimiz şahitizdir. bende öğretmenim ama ilk fırsatta eşime mercedes vito 115 CDI VIP alacam. Yüksek geniş ve motoru güçlü araç trafikte her zaman avantajdır ve kolay kolay sıkıştırlmaz bilakis sıkıştırır ;) çünkü benim eşim benim için değerli. varsa yada olursa neden almayayım!... kısaca bunun lüksle alakası yok bence. konuyu çarptırmayalım...

yakışır hocam alın binin güzel araç şimdiden hayırlı olsun.

missilver' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
hocam ben buna istinaden yazmıştım ben öğretmenim diye.. x6 ile Getz'i aynı kategoriye koyamayız sanırım. bence bir öğretmene göre x6 fazla lüks bir araba.. tabii bu benim şahsi fikrim.
hocam şu an bana göre de qashqai lüks bir araç..
ama sizde para varsa tabiki kimse karışamaz bi şey de diyemez..
ama şu da var x6 da jip qashqai de jip..
ben de ona istinaden söylemiştim..

Allah bereket versin inşallah daha iyilerine de binersiniz gözümüz yok ama vergilerini ve yakıtını da düşünün bence..
malum öğretmeniz ve gelirimiz sınırlı..

Hocam bir bilişim teknolojileri öğretmeninin Jeep kullanması bizi de gururlandırır. Ama sonra ohh siz yatarak full ek ders alıp jeep e biniyosunuz laflarına maruz kalabiliriz. İllaki Jeep düşünüyosanız Honda HR-V modelini tavsiye edebilirim tam bir bayan Jeep i diyebilirim :) Bu arada Jeep e binmek için sanırım acilen düğün yapmamız lazım galiba :) Dur ben bizimkilere sorayım ne kadar altın gelecek düğünde diye :) Ona göre işi hızlandıralım : :D

hocam sürekli araba değiştirme gibi bir fikriniz yoksa, yakıt, vergi gibi şeylerde problem olmayacaksa çok güzel araba. bende ilk fırsatta imprezza alacam inş. :) Allah herkese versin en güzelinden

missilver' Alıntı:
umaykut' Alıntı:

hocam size göre X6 ne kadar lüksse bana göre de şu an qhasqai öyle :mrgreen:
getzle qashqai de aynı kategoriye koyamayız sanırım bu da benim şahsi fikrim

arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. aradan biraz zaman geçti kusura bakmayın. bazı arkadaşlar farklı jipleri tavsiye etmişler ama benim qashqai düşünmemdeki neden 1.5 dizel olması (benim istediğim model) ve vergisinin düşük olması. hem yakıt hem vergi olarak diğerlerinin altından kalkamayacağımı düşünüyorum. Ayrıca formatörlük yapmadığım ve 21 saat derse girdiğim için boş boş oturup full ekders alıyor diyemezler merak etmeyin size laf getirmem çünkü formatörlük yapmasam da neler çektiğinizi biliyorum. yorumlarınız için tekrar çok teşekkür ederim

arkadaşlar qaskahari hiç bir arabayla hiç bir ciple kıyaslanamaz dış tasarımı süper tercih san kalmış iç tasarımı konforo bnce 4/4 lük cip

of ya ben bi festivalde görmüştüm bu arabayı süperdi ya. benim için şimdilik bir hayal :).. fakat ilerde tekrar satmayı düşünüyorsanız fazla tutulan bir model değil diyorlar ona göre kıyaslama yapın. şimdiden hayırlı olsun.

Suzuki SX4 kullanıcısıyım.Nissan qashqai Suzuki sx4 e göre daha üst bir sınıfta.Nissan'ın test sürüşünü yaptım.Sürüş ,konfor çok fark etmiyor.Aksesuar,donanım ; Qashqai de daha fazla geliştirilmiş.
Yerden yüksekliği,arka koltukların ön koltuklara göre biraz daha havada olması,SUV sürüş keyfi, modeline göre 4x4 olması.
Bu araçları kullanan biri sonraları dar ,engin arabalara bindiğinde biraz zorlanıyor.
Compact Crossover sınıfında alınabilecek en iyi model Qashqai dir.

ya ne tipler var anlamak mümkün değil. yok öğretmen o parayı nasıl buluyomuş bilmem ne. söylenecek çok var da bu zekaya! değmez.
Hocam araç harika bence al ailenle güle güle kazasız belasız kullan forumdaki kem gözlere de aldırma.

Geri