Nisan 2014-Mayıs 2014 arasındaki maaş farkı

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar . Bugün okulumuzda NİSAN-MAYIS maaş farkları asıldı. Maaşıma baktığımda 29 tl eksik ödenecek. Bu neden kaynaklanmaktadır. Yıl içerisinde 5 gün rapor kullandım sadece. Sendika üyeliğimde yok arkadaşlar.

ben bu ay ya da önümüzdeki ay vergi dilimine (yüzde 20'lik) gireceğim.. Acaba vergi diliminden kaynaklı olmasın öğretmenim?

Aylık Vergi Matrahı 1034.41
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı 5845.26

Bu nisan 2014 bodrodan alınan rakamlar vergi dilimine girmiş olamam herhalde.

LostParadise' Alıntı:
Aylık Vergi Matrahı 1034.41
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı 5845.26

Bu nisan 2014 bodrodan alınan rakamlar vergi dilimine girmiş olamam herhalde.
evet yazdığınız değerlere göre vergi diliminden kaynaklı değil.. Peki rapordan dolayı yanlış miktar kesimi mi yapıldı acaba?

Sendikanız yokmuş %20 lik vergi dilimine de girmemişsiniz. 5 günlük rapor da da sadece ek ders kesilir diye biliyorum

e bordroda ayın 14 ünden önce o ayki maaşı göremiyoruz.
Mutemetliğe bakan memur ya da idareciden rica edip ayrıntılı döküm isteyebilirsiniz.
e bordrodan alacağınız Nisan ayı dökümü ile karşılaştırıp hangi kalemde fark olduğunu görebilirsiniz.

fahrican' Alıntı:
Sendikanız yokmuş %20 lik vergi dilimine de girmemişsiniz. 5 günlük rapor da da sadece ek ders kesilir diye biliyorum

e bordroda ayın 14 ünden önce o ayki maaşı göremiyoruz.
Mutemetliğe bakan memur ya da idareciden rica edip ayrıntılı döküm isteyebilirsiniz.
e bordrodan alacağınız Nisan ayı dökümü ile karşılaştırıp hangi kalemde fark olduğunu görebilirsiniz.

Ayrıntılı döküm için bende idareme başvurdum yanımda açtı kbs sistemini fakat o ayrıntılı döküm yerine giriş yapamadık, adını hatırlamıyorum bir şey onaylamadan izin yok mu diyor öyle bir şey diyor açılmıyor. Artık dediğiniz gibi ayın 14 ünde iki bodroyu e-bodrodan indirip karşılaştıracağım farklılık olan yerde sıkıntı var demektir ona göre il milli eğtimdeki maaşları yapan muhabasebe,muğtemede felan sorarız artık ya da maliyeye . Herhalde birinden biri cevap verecektir neden bu böyle diye :)

Geri