New York'ta Beş Minare

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
New-Yorkta-Bes-Minare-1285926477.jpg

Yapım:2010, 2011 ~ ABD, Türkiye
Tür:Aksiyon, Casusluk, Dram, Macera, Polisiye, Politik
Yönetmen:Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular:Haluk Bilginer, Engin Altan Düzyatan, Ali Sürmeli, Danny Glover, Mahsun Kırmızıgül, Erkan Petekkaya, Onur Ünsal, Salih Kalyon, Robert Patrick, Zafer Ergin, Hüseyin Avni Danyal, Gina Gershon, Mustafa Sandal, Murat Ünalmış, Suna Selen, Eşref Kolçak, Yüksel Arıcı, Emma Walton, Scott William Winters, Bob Ari, Ernest Rayford, Hisam Tawfıq, James Chen, Justine Cotsonas, Ümit Okur, Ali Güney, Laine Rettmer, Michael Olajide Jr, Ryan Silverman, S Novym Godom, Papa! (2004), Sharrieff Pugh
Senaryo:Mahsun Kırmızıgül
Yapımcı:Murat Tokat
Görüntü Yönetmeni:James Gucciardo
Müzik:Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen, Tevfik Akbaşlı
Filmin Websitesi:www.newyorktabesminare.com
Süre:1 saat 50 dk
Gösterim Tarihi: 05 Kasım 2010 (Türkiye)

Filmin Özeti
Kırmızı bültenle aranan ve ismi fenomene dönüşen radikal dinci bir örgütün lideri Deccal kod adlı suçlunun Amerika’da yakalandığı bilgisi gelir. Teşkilatın en başarılı iki polisi Amerika’ya suçluyu teslim almaya giderler. Bundan sonrası kolay gibi görünür ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir. İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikaye, yakın dönemin Türkiye’sini sorgularken, 11 Eylül sonrası Amerika ve dünyanın İslam ile olan paranoyasının altını çizecektir.

fragman: http://www.sinemalar.com/film/47521/New ... es-Minare/

the_myth' Alıntı:
bugün izledim. fena değildi. özellikle başı ve sonu etkileyiciydi. :)
+1
arkadaşın dediği gibi; filmin ilk başları ve sonu çok güzel etkileyici.. ortalarda durağanlaşıyor biraz.. izlemek isteyenler için izlecek bir film..

Dini şeyleri istismar edip te bu sayede reyting yakalamaya çalışanlardan nefret ediyorum. Kendileri de biliyorlar kalitesiz film yaptıklarını. İnsanların merakını cezbeden olaylara sırt dayayıp onu rant haline getiriyorlar.

Şu an film izlemekten geliyorum.
Gerçekten güzel bir film, tavsiye ederim.
Aksiyon sahneleri de yabancı filmlerdeki gibi.

beyaz melek süperdi mahsun filmi diye önyargı yapmamak lazım ama şunu söylemeliyim güneşi gördüm filmini hiç beğenmedim hatta saçmasapan buldum bakalım bu film ne olur?

bu gece gidip izlemeyi planlıyoruz... filmi izlemeden görüş bildirmek saçma olur ama kadrosu ve konusu ile ilgi çekici olduğu kesin... umarım gittiğimize değer :roll:

Çok Güzel bi filmdi... Ama ne yazıkki Dinde yeri olmayan şeyleri sanki Müslümanlıkta varmış gibi göstermişler. Bu çok yanlış... Önce Kilise düğünü sonra imam nikahı diyorlar yaa böyle saçma şey olur mu ...

Din ve dini hayatla ilgili konularda işin uzmanlarına danışmamışlar...iki arada bir derede bir film sanırım...okuduğu yazar değerlendirmeleri süer değil ama gidilebilir tarzında..

skipper_forum' Alıntı:
Hocam acaba çocuklarla izlenebilecek bir film mi?
Açık saçık sahne var mı?
yok hocam hiç yok. ama şiddet sahneleri vardı. tam olarak göstermediler ama birinin kafasının kesildiği bi sahne vardı. çocukları kötü yönde etkileyebilir.

Ben de izlemeyi düşünüyorum. Mahsun Kırmızıgül'ün ilk filmine gidilir mi hiç gibi bir takım önyargılarda bulundum ilk filmini daha sonra izledim beklediğimin çok üstündeydi.
Bir sonraki filmi "Güneşi Gördüm" ü sinemada izledim. Konuyu derinlemesine işlememiş olsa da özellikle sonu bayağı hüzünlüydü.
Son film için ise olumsuz anlamda herhangi bir önyargım yok aksine iyi anlamda beklentilerim var. Eminim bol ödüllü bir film olacaktır. Umarım beklediğim gibi bir film olmuştur. Herkese şimdiden iyi seyirler...

the_myth' Alıntı:
yok hocam hiç yok. ama şiddet sahneleri vardı. tam olarak göstermediler ama birinin kafasının kesildiği bi sahne vardı. çocukları kötü yönde etkileyebilir.
Teşekkürler.

Beyaz Melek güzeldi, Güneşi Gördüm'ü şahsen beğenemedim, bu film de çekmedi pek.

Ben mahsun kırmızıgülün üç filminide çok sevdim.Son iki filmini sinemada izledim.Bence film harikaydı.Özellikle son 10 dakikası müthişti..Eleştirmek çok kolay önemli olan ortaya bir ürün çıkarmaktır.Ortaya çıkan üründe bence harikaydı.Herkese tavsiye ederim

Bugün gittik. Güzeldi. Etkileyiciydi. Kaliteliydi. Bazı toplumsal mesajlar gayet güzel irdelenmiş.

ARTILARI:
Kaliteli efektler
Anlamlı mesajlar
Etkileyici kırılma noktaları(özellikle sonda)
Zengin oyuncu kadrosu.

EKSİLERİ:
Film ortalarda durağanlaşıyor.
Konusu dar kapsamlı kalmış.
Mahsun'dan sürekli bir aksiyon beklentisi içinde olanların beklentisi boşa çıkıyor.

ilk 20 dk ve son 20 dk çok güzeldi.....filmin ortalarında biraz sıkılabilirsiniz...ama totale baktığınızda iyi film...mahsun kendini aşmış...izlediğim birçok yabancı filme on basar...güneşi gördüm filmden daha güzel diyebiliriz...

filme gittim ve gittiğime pişman olmadım.. özellikle görüntü yönetmeninin iyi iş çıkardığını söyleyebilirim... verdiği toplumsal mesajlar bence etkileyiciydi, tabiii o mesajları çıkarabilenlere... haluk bilginer, her zamanki gibi muhteşemdi... mahsun ve mustafa sandal yerine oyunculuğu ile ön plana çıkan birilerinin oynaması film için daha avantajlı olurdu diye düşünüyorum... özellikle mustafa sandal'ı o filmle bağdaştırmak vaktimi aldı, kötü bir iş çıkarmasa da... film daha iyi olabilirdi ama kesinlikle kötü değil, gidip görmek lazım...

ama çocukların izlemesi de pek doğru değil bence... filmin geneli için sorun olmasa da, kesinlikle görmemeleri gereken sahneler de vardı...

Yukardaki yorumlarada da belirtildiği gibi başı ve sonu çok güzel ama ortalarda durağanlaşıyor.
Demek ki biz de böyle kaliteli sahneler çekebilirmişiz dedirtiyor.
Türk sinemasına getirdiği kaliteye destek vermek için bile gidilebilecek bir film.

Geri