Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

network kablo test cihazi sorum olacak

Konu, 'Sistem, Ağ, İnternet, Güvenlik, Antivirüs' kısmında gzegen tarafından paylaşıldı.

1. gzegen

gzegen Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaslar network testi için bir cihaz almam gerekli

bir ucu kabloya bir ucu kablonun diger ucuna takilan cihazlar var malum ben bunlardan degilde

tek ucu cihaza takip olcum yapabilen bir cihaz varmi diye sormak istiyorum
    Yani kablo diyelim ust katta pcde bagli ben asagidan modemdeki ucu cikarip cihaza takip kablo sahlammi gormek istiyorum zira ust katlarda bir suru uc var hangisi nere gidiyor hangisi calisiyor bulmasi zor oluyor tek uctan klcum yapan cihaz varmidir acaba

2. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam kablo test cihazları zaten bu işi yapabiliyor.

3. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Kablonun bir ucunun bir switch'e bağlı olduğundan eminseniz, sıradan test cihazları ile switche bağlı olmayan ucundan test yapabilirsiniz.
    Bizim okulda duvarda ağ prizleri var. Ölçüm cihazı ile bu prizlere kablo bağlayıp, test edebiliyorum. Çoğunluğu sağlam çıksa da bazılarında ışıklar ya yanmıyor ya da olması sırada yanmıyordu. Prizi açtığımda 568B yerine 568A'ya göre bağlandığını ya da bazı tellerin prize takılmadığını görüyordum.
    Anlayacağınız normal test cihazları sizin işinizi görecektir. Onun haricinde, iki ucu da boşta olan bir kabloyu test etmeniz mümkün değil.

4. mse

mse Süper Üye Süper Üye

hocam 4-5 bin o cihazlar, illa döküm almak istersen.... altyapı teslimdeysen al...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal