network kablo test cihazi sorum olacak

Kodla Büyü

gzegen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar network testi için bir cihaz almam gerekli

bir ucu kabloya bir ucu kablonun diger ucuna takilan cihazlar var malum ben bunlardan degilde

tek ucu cihaza takip olcum yapabilen bir cihaz varmi diye sormak istiyorum
Yani kablo diyelim ust katta pcde bagli ben asagidan modemdeki ucu cikarip cihaza takip kablo sahlammi gormek istiyorum zira ust katlarda bir suru uc var hangisi nere gidiyor hangisi calisiyor bulmasi zor oluyor tek uctan klcum yapan cihaz varmidir acaba

Kablonun bir ucunun bir switch'e bağlı olduğundan eminseniz, sıradan test cihazları ile switche bağlı olmayan ucundan test yapabilirsiniz.
Bizim okulda duvarda ağ prizleri var. Ölçüm cihazı ile bu prizlere kablo bağlayıp, test edebiliyorum. Çoğunluğu sağlam çıksa da bazılarında ışıklar ya yanmıyor ya da olması sırada yanmıyordu. Prizi açtığımda 568B yerine 568A'ya göre bağlandığını ya da bazı tellerin prize takılmadığını görüyordum.
Anlayacağınız normal test cihazları sizin işinizi görecektir. Onun haricinde, iki ucu da boşta olan bir kabloyu test etmeniz mümkün değil.

hocam 4-5 bin o cihazlar, illa döküm almak istersen.... altyapı teslimdeysen al...

Geri