Network CCNA-1 (Bilgisayar Ağlarına Giriş) Eğitici Eğitim

Kodla Büyü

redeemthepast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Network CCNA-1 (Bilgisayar Ağlarına Giriş) Eğitici Eğitimi açılmış ama ben önceden başvurmuş ve başarısız olduğumdan kabul edilmemiş. Aynı durumda olanlar var mı? Neden böyle bir durum var ki? 2. Şansımız olmayacak mı?

Öğretmen olmayanlar katılabilir mi? Katılamıyorsa bu muhtevaya sahip bir başka kurs alma imkanı var mı? Kursu kim düzenliyor?
Bu muhtevaya sahip CCNA-1 kursu var, onu alabilirsiniz açılınca. Eğitici eğitimlerinin tek farkı, unvanı("eğitici").
(Yarın birgün MEB sizi çağırıp, gel bakalım sayın eğiticim, şu kursu anlatıver kursiyerlere, diyebilir. İşin güzelliği burada. ) :cool:
CCNA-1 eğitici eğitimini almak için de CCNA-1 kursunu almayı şart koşmuşlardı, öyle hatırlıyorum.
Benim bildiklerim bu kadar hocalarım. Eksiğim yahut yanlışım varsa bilenlerden düzeltmesini rica ediyorum.
Herkese iyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:
Bu muhtevaya sahip CCNA-1 kursu var, onu alabilirsiniz açılınca. Eğitici eğitimlerinin tek farkı, unvanı("eğitici").
(Yarın birgün MEB sizi çağırıp, gel bakalım sayın eğiticim, şu kursu anlatıver kursiyerlere, diyebilir. İşin güzelliği burada. ) :cool:
CCNA-1 eğitici eğitimini almak için de CCNA-1 kursunu almayı şart koşmuşlardı, öyle hatırlıyorum.
Benim bildiklerim bu kadar hocalarım. Eksiğim yahut yanlışım varsa bilenlerden düzeltmesini rica ediyorum.
Herkese iyi akşamlar dilerim.

Ek olarak: NetAcad sistemi üzerinde ücretsiz kurslar mevcut, buna CCNA dahil mi bilmiyorum. Kayıt olan herkes alabiliyor. Bunun dışında, NetAcad sisteminde eğitmen olanlar da kurs açabiliyor. İllâ MEB bünyesinde olma zorunluluğu yok. Mesela NetAcad'da eğitmen olup siz de öğrencilerinizi sisteme kaydettirip onlara eğitim verebilirsiniz.
Öğretmenlik dışında, mühendisler falan da bu kursları alıyor, bildiğim kadarıyla. Mesela AYD veriyor bu kursları. Vs, vs...
Biraz reklam yapmış gibi oldum ama, affediniz. :):cool:

Son olarak, kursu MEB bünyesinde alıyorsanız, MEB eğitmenleri veriyor genelde. Ama bazen MEB başka eğitmenlere de verdirtebiliyor. Meselâ ben CCNA-1 kursunu AYD'den, CCNA-2 kursunu Erdal Özdoğan hocamızdan(kulakları çınlasın) almıştım.

Lâfı fazla da uzatmayayım, iyisi mi.

Ha bir de, içerik ise sistem üzerindeki modüllerden işleniyor. Onu da belirtmiş olayım.
Hocam ben sınavı geöemedim bir daha eğitmen olamayacak mıyım acaba? Bu sistem çok kötü oldu

@redeemthepast hocam, CCNA'nın normal kursunu aldığınızda belli bir barajı geçerseniz kurs eğitmeniniz sizi NetAcad üzerinden eğitmen yapabiliyor. Fakat MEBBİS üzerinden eğitmen olarak görünmüyorsunuz.
MEBBİS üzerinden de eğitmen olarak gözükmek için MEBBİS'te açılan "Eğitici Eğitimi" kurslarını almanız gerekiyor. Farkı bu.
Dert etmeyiniz, tekrar açılınca başvurursunuz hocam. Ben de öyle yapacağım zira. :)

1.01.01.01.002 - Network CCNA-1 (Bilgisayar Ağlarına Giriş) Kursu

Bu kursu alıyorum ama pek bir şey anlamıyorum. Büyük ihtimalle ben de geçemem.

CCNA - 1 normal eğitimi mebbis üzerinden başvurup Cisco netacad üzerinden almıştım. Bu eğitici eğitimi başvurularını ben göremedim mebbis üzerinde.(Düzenli olarak mebbisteki eğitimleri takip ediyorum.) Acaba başvurabileceğim eğitimlerden mi değildi? Katılım şartları nelerdi acaba? Katılan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

Kurs ile ilgili MEBBİS'den mesaj bugün geldi. Kurs 19.00 da başlayacak.
MEBBİS üzerinden kişisel veri iznini vermeme rağmen linkteki kurs gözükmüyor.
Aynı durumda olan var mı?

Tecrübeli arkadaşları bana bir yardımcı olabilir misiniz? CCNA-1 asenkron eğitimleri tamamlayamıyorum. Video oynatılamıyor. Sebebi ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• video çalıştırılamıyor.jpg
    video çalıştırılamıyor.jpg
    54.3 KB · Görüntüleme: 29
Geri