Netsupport ve Ncompiting sistemini birarada kullanma sorunu

Kodla Büyü

biltek07

Üye
Arkadaşlar merhaba ncomputing sistemi olan bir laboratuvarım var. Bu laba netsupport kurdum sorunsuz bir biçimde tüm bilgisayarları görüyor fakat öğrenci konsolunu kurduğumdan dolayı ana makineyide öğrenci oalrak görüyor ve masaüstünü göster dediğim anda kendi bilgisayarımada ekran gösteriyor ve kullanım o şekilde kalıyor bu konuda bilgisi olan varmı nasıl birşey yapmam lazım.
Ncomputing terminallerini bilisim1,bilisim2 gibi verdim ana makineyi bilweb olarak isimlendirdim. Yapılandırma ayarlarından ismi bilisim olan pc leri bul dediğimdede bir türlü netsupport bulamıyor. Sorunu yaşayan ve çözümleyen varmı?

Bizde 3 yıldır ncomputing kullanıyoruz sayın hocam. Neden netsupport kullanma ihtiyacı hissettiniz? vspace var o işi görüyor yeterince kontrol edebiliyorsun aslında öğrencileri?

hocam ders anlatımında dosya paylaşımında ve sınıfı hakimeyet konusunda oldukça pratik olduğunu düşüünüyorum. 2 yıldır kullanıyordum bu sene ncomputing sistemine geçince sıkıntı verdi şimdi biraz araştırdım buldum birşeyler yarın deneyeceim olursa buradan paylaşırım

Geri