netsupport school ayar sorunu

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
eskiden gösteri sırasında öğrenci sadece izleyebiliyordu. bir ayar değişmiş sanırım. gösteri sırasında öğrencinin görev çubuğu ve faresi aktif. ben anlatırken gösteriyi simge durumuna getirip kendi bilgisayarını kullanabiliyor. bunu nasıl eski haline getirebiliriz?

denizlerb' Alıntı:
eskiden gösteri sırasında öğrenci sadece izleyebiliyordu. bir ayar değişmiş sanırım. gösteri sırasında öğrencinin görev çubuğu ve faresi aktif. ben anlatırken gösteriyi simge durumuna getirip kendi bilgisayarını kullanabiliyor. bunu nasıl eski haline getirebiliriz?

hocam bt sınıfından diğer sınıflardaki bilgisayarları görebiliyor musunuz? kurulum yaptım ama sınıftaki bilgisayarları göremiyorum.yardımcı olabilir misiniz.

aynı ağdaysa görebilirsiniz. bt sınıfındaki bilgisayarlara nasıl kurduysanız diğer sınıflara da aynı şekilde istemci olarak kuracaksınız.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam ana ekrandaki "Menüyü Göster"den değilde yukarıdaki menülerden öğrenci->göster->göster seçeğini tıklarsanız açılan ekranda ihtiyacınız olan ayarları bulabilirsiniz.

Shanks' Alıntı:
Hocam yanlış hatırlamıyorsam ana ekrandaki "Menüyü Göster"den değilde yukarıdaki menülerden öğrenci->göster->göster seçeğini tıklarsanız açılan ekranda ihtiyacınız olan ayarları bulabilirsiniz.
çok sağol hocam dediğiniz yerden hallettim.

bende 3. seçenek işaretliymiş.

Ekli dosyalar

• menu.jpg
    menu.jpg
    81.3 KB · Görüntüleme: 618
arkadaşlar BT sınıfı ile Sınıflardaki bilgisayarlar farklı ağda olduğundan dolayı sınıftaki bilgisayarları göremiyorum.Fatih ağındaki diğer bilgisayarları(Sınıflar,İdare bilgisayarları,Öğretmenler odası v.s.) yönetmek için nasıl bir çözüm bulabiliriz acaba?

Hocam okulumuzda farklı ağ bulunmadığı için şimdiye kadar böyle birşeye ihtiyaç duymadım. Bu yüzden deneme imkanım olmadı ama netsupport manager'ı bir inceleyip deneyin.

hocalarım kendi ekranımı öğrencilere gösteremiyorum." İstemci yüklenemedi istemciyi bu makinaya yükleyin" hatası alıyorum. Ne yapmam gerekiyor.

Geri