NETSUPPORT SCHOOL 9.02 ve İki Ayrı BT sınfı

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumda 2 ayrı yerde BT sınıfı var. Ve aynı modem üzerinden internete bağlılar. Her iki BTye de NETSUPPORT SCHOOL kurdum ama diğer sınıfta başka bir öğretmen ders yaptığı zaman ortalık karışıyo. Bazı pc ler kendi sınfımdan bazıları da diğer sınftan görünüyor. Grup da oluşturmama rağmen sorunu halledemedim.Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim......

ağ maskelerini değiştirin hocam. bu sayede ağları ayırmış olursunuz.

Ağınızı ikiye bölmek için

Hocam bizde de iki ayrı sınıf var. ben şöyle yaptım:
bir laboratuardaki bilgisayarların isimleri bil ile başlıyor. bil01 bil02 bil03 bil04 ....
diğerindekiler pc ile başlıyor: p01 pc02 pc03 .....

net supportun ana bilgisayardaki tutor programında ise şunu yaptım:
şu anda ev bilgsiayarını kullanıyorum o yüzden okulun menülerini bilemiyorum ama,

sol üstteki menüden gir
orada configuration falan olacak
onun sol üst köşesine şunu yaz
bil

diğer laboratuarda ise şunu yaz: pc

böylece o isimle başlayan bilgisayarları görecek sadece
sorun olursa yarın pm at ben sana anlatırım tam olarak

evet tamamen ikiye bölmektense bunu yapmak daha mantıklı gibi benim tek laboratuarım olduğu için böyle bir durumla karşılaşmadım.
yapılacak en iyi çözüm tüm bilgisayarlara sabitIP vermekten geçiyor.
şunuda deneyebilirsiniz farklı tipte IP adresleride kullanabilrisiniz örn: 192.1681.5 , 192.168.2.5

Hocam her ikinize de verdiğiniz bilgiler için teşkkür ederim.ALLAH razı olsun sizden. Yarın okulda ilk işim bunu denemek olcak :))Selam ve dua ile...

Bende de aynı sorun var. 2 BT sınıfında birden Netsupport çalışmıyor. Mecburen programı sadece bir sınıfa kurabiliyorum. Yukarıda önerilen çözümleri denedim. Fakat olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim .(Ağı bölerken sorun çıktı.)

Geri