netsupport resimdeki hata

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar sürekli bu hata ile karşılaşıyorum.

netsupport kullanırken sürekli bağlantı kopuyor.

Dersin neredeyse 10 dakikası artık bu problemi çözmekle geçiyor.

ana modem de ip adresi dhcp otomatik dağıtıyor. Ne oluyor olabilir.
sil netsupport hata.png

Hocam lab'a sabit ip vererek denediniz mi ? Ben Veyon kullanıyorum dhcp ile gönderilen ipleri problem olmaması adına sabitledim

Hocam öğretmen programı kurulu olan bilgisayarda chrome açılıyor mu ve chrome guncelmi bende de kurulu chrome açılmıyor chrome eski sürümü yuklenince chrome aciliyor netsport v11 kullanıyorum. Lütfen chromenin açılması icin ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz. Sayın hocam sizin duruma gelince ağ grup ismi aynı olsun ve pc lere elle ip verip deneyin. Ve güvenlik duvarı ayarlarina bakın

arkadaşlar sürekli bu hata ile karşılaşıyorum.

netsupport kullanırken sürekli bağlantı kopuyor.

Dersin neredeyse 10 dakikası artık bu problemi çözmekle geçiyor.

ana modem de ip adresi dhcp otomatik dağıtıyor. Ne oluyor olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 60758

Hocam bende de benzer problem olmuştu. Antivirüs programından izin verdiğimde düzelmişti. Netsupportu güvenlik duvarı ve antivirüs programınızın izin verilen uygulamalar kısmına ekleyebilirsiniz.

hocam farklı netsupport lisanslarından benim tahminim. eski okulumda düzen iyiydi. deep şifresini bilmediğim için bir iki bilgisayar format atmış ve net supportun craklisini yüklemiştim. bu sorun çıktı.
şimdi yeni okulumda lisansa yazdığım karakterleri not aldım. Hiç sorun yok. yalnız el ile ip verdiğimde bilgisayrlar internete çıkmıyo. fiber yok yok ben de bu sorunu çözemedim. bul diyince buluyor zaten.

hocam farklı netsupport lisanslarından benim tahminim. eski okulumda düzen iyiydi. deep şifresini bilmediğim için bir iki bilgisayar format atmış ve net supportun craklisini yüklemiştim. bu sorun çıktı.
şimdi yeni okulumda lisansa yazdığım karakterleri not aldım. Hiç sorun yok. yalnız el ile ip verdiğimde bilgisayrlar internete çıkmıyo. fiber yok yok ben de bu sorunu çözemedim. bul diyince buluyor zaten.
Farklı lisans sorunu aklıma yattı sanki. Hepsi aynı lisanslı diye biliyorum ama yine de dikkate almak lazım. Genelde kopan pc ler hep aynı pc ler.

Bu durumda en güncel ve stabil çalışan netsupport school hangisi acaba

11.41 en stabili...fakat wifi ile bağlıysanız maalesef nss verimli çalışmıyor.hatta hiç çalışmıyor.3 haftadır okumadığım kaynak denemediğim yöntem kalmadı.yok yok...nss bağlanmıyor. bir bakıyorsun 2.pc bağlı 5 dk sonra kopmuş.10 dk sonra 6.pc bağlanıyor....kabloludaki gibi sürelikli bir bağlantı yok.tüm lab wifi ile bağlı nete..sıkıntı yok sinyal güçlü fakat nss 0...bulan çözen olursa haberimiz olsun...ama sanmıyorum

Fatih ağından önce problemsize yakın kullanıyordum. Fatih ağında yukarıdaki gibi kopmalar çok sık oluyor.

hocam ağ ayarları, sabit ip ile sıkıntı yaşamadan kullanıyorum. Ağ ayarlarını ve sabit ip sanırım bu işte önemli. Buna göre bir deneyin derim

hocam ağ ayarları, sabit ip ile sıkıntı yaşamadan kullanıyorum. Ağ ayarlarını ve sabit ip sanırım bu işte önemli. Buna göre bir deneyin derim
Sabit ip yi modem den mac adreslerine mi atıyorsunuz. Yoksa pc lere mi. Birde diyelim ki yeni pc geldi ve sabit ip atmadınız ne oluyor yine ip çakışması yaşanıyor mu

Hocam fatih ağı kontrol edilemeyen switchlerle çalışıyor...ne modeme girebilirsiniz ne de ayar değişikliği yapabilirsiniz. sadece yetkili kişiler müdahale edebilir. ama eski bağlantı ise ona lafım yok

Hocam fatih ağı kontrol edilemeyen switchlerle çalışıyor...ne modeme girebilirsiniz ne de ayar değişikliği yapabilirsiniz. sadece yetkili kişiler müdahale edebilir. ama eski bağlantı ise ona lafım yok

Hocam ağ ayarı derken bilgisayar sınıfında bilgisayarlar arasında kurduğumuz ağı kast etmiştim. Ben sistem olarak fatih ağını öğretmen bilgisayarına verdim, internet dağıtımını da öğretmen bilgisayarı üzerinden yaptım. Switch işini sadece bilgisayarları birbirine bağlantı amaçlı kullandım, eski sistem şeklinde devam ediyorum ve sıkıntı yaşamadım.

VESTEL BİLGİSAYAR LAB AĞ AYARLARI
  1. Öncelikle öğretmen bilgisayarında çalışma grubunun ismini “LAB1” şeklinde vermişiz “anabilgisayarag” resiminde görüldüğü gibi.
  2. Öğretmen Bilgisyarında 2 Adet Ethernet Kartı Bulunmakta. İlk olarak ağ kartının adını internet olarak değiştiriyoruz. “anainternet” resminde yazan ayarı “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın” seçili olacak. İp ve dns otomatik olacak şekilde ayarlıyoruz. Bu karta direk fatih hattına bağlıyoruz.
  3. Diğer ethernet kartını “agbaglantilari” adlı resimdeki gibi elle ip adresi veriyoruz. Ve bu hattı sınıfımızda bulunan swicthe bağlıyoruz.
  4. Sınıfta bulunan diğer tüm bilgisayarları switche bağlıyoruz.
  5. Bağlı olan bilgisayarlarda “ogrenciag” resmindeki gibi elimizle ip adreslerini giriyoruz. Bilgisayarımızın adını ve etki alanı kısmını “ogrenciad” resmindeki gibi değiştiriyoruz. Etki alanını “LAB1” şeklinde değiştiriyoruz.
  6. Bilgisayarı yeniden başlatmanız isteyebilir.
  7. Kullandığım nss sürüm v11.41.7, uzun süredir sıkıntısı kullanıyorum. Bende durum budur, inşallah sıkıntılarınızı halledebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• agbaglantilari.jpg
    agbaglantilari.jpg
    123.5 KB · Görüntüleme: 41
  • anabilgisayarag.jpg
    anabilgisayarag.jpg
    215.7 KB · Görüntüleme: 39
  • anainternet.jpg
    anainternet.jpg
    122.4 KB · Görüntüleme: 35
  • ogrenciad.jpg
    ogrenciad.jpg
    178.5 KB · Görüntüleme: 31
  • ogrenciag.jpg
    ogrenciag.jpg
    194.9 KB · Görüntüleme: 36
VESTEL BİLGİSAYAR LAB AĞ AYARLARI
  1. Öncelikle öğretmen bilgisayarında çalışma grubunun ismini “LAB1” şeklinde vermişiz “anabilgisayarag” resiminde görüldüğü gibi.
  2. Öğretmen Bilgisyarında 2 Adet Ethernet Kartı Bulunmakta. İlk olarak ağ kartının adını internet olarak değiştiriyoruz. “anainternet” resminde yazan ayarı “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın” seçili olacak. İp ve dns otomatik olacak şekilde ayarlıyoruz. Bu karta direk fatih hattına bağlıyoruz.
  3. Diğer ethernet kartını “agbaglantilari” adlı resimdeki gibi elle ip adresi veriyoruz. Ve bu hattı sınıfımızda bulunan swicthe bağlıyoruz.
  4. Sınıfta bulunan diğer tüm bilgisayarları switche bağlıyoruz.
  5. Bağlı olan bilgisayarlarda “ogrenciag” resmindeki gibi elimizle ip adreslerini giriyoruz. Bilgisayarımızın adını ve etki alanı kısmını “ogrenciad” resmindeki gibi değiştiriyoruz. Etki alanını “LAB1” şeklinde değiştiriyoruz.
  6. Bilgisayarı yeniden başlatmanız isteyebilir.
  7. Kullandığım nss sürüm v11.41.7, uzun süredir sıkıntısı kullanıyorum. Bende durum budur, inşallah sıkıntılarınızı halledebilirsiniz.

22 bilgisayardan 20 si bağlandı, sadece 2 tanesi sorun çıkartıyor. Bunu deneyelim bakalım.. Teşekkürler hocam..

Geri