NetSupport Protect Şifresi ARAYANLARA!

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Saygıdeğer Bilgisayarbilişim.net ailesi üyeleri eminim en çok aranan şifrelerden birisiydi bu ama şifresi olmayan Ben kurmadan bunu nasıl değiştiririm diyen arkadaşlar için nasıl bir yol izleyelim? normalde tekrardan kurarak bu problemi çözüyoruz Malum. Sizden istediğim fikirlerinizle yardımcı olmanız. Bugün, daha önceden arkadaşım/meslektaşım için bir tane Protect şifresi oluşturup göndermiştim onu deneme şansı buldum. Bunuda kendi tahtamın birinde test ettim.O dosyayı kullanılarak tahtadaki şifre otomatikman değişti.

*BBnet için ortak bir şifre oluşturabilir ve paylaşabilirim burada amma ve lakin bu nasıl bir sıkıntı doğurur bunu tartışmalıyız burada.
Küçük bir iki adımda sizde bu şifrenin değişmesini sağlayabilirsiniz ve kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz ama ben bu konu doğrudan gerçek anlamda yine birilerinin eline geçerse niyetiyle çekincede kaldım. Çünkü insanların mumla aradığı Vestelin bile bilmiyoruz değiştiremeyiz diye belirttiği sır gibi saklanan bir şifreden bahsediyoruz Burada. çünkü direk sağdaki pasifize şifresi değil bu direk yapılandırma programı şifresi..
Bi nebzede olsa hala protect cok işe yaramakta.. Deşifre olursa bu yöntemle öğrenci direk pasifize edilebilir. Vip bir başlık olsa hemen paylaşırdım..
Forumda bu konuda nasıl bir gelişme olur bilemiyorum. Artık bu öğrencilerle resmen savaşmak gibi birşey olur diye düşünmekteyim..

Edit: Gündüzden beri pek cevaplayan olmamış demek ki kimselere lazım değilmiş. Saygılar. 20:39
Edit: Pm den "Kurumsal E-Posta gönderenlere" BBNET için hazırlamış olduğum dosyayı göndereceğim.

*Dosyayı alan arkadaşlarım tekrar belirtiyorum bunu şahsi sitelerinde yada başka yerlerde paylaşmasın başka bir bilişim tek. öğret/ yada BTR arkadaşınıza gönderiniz gerekirse nasıl olacağını tarif ediniz ama internete yüklemeyiniz.

Bir yanlış anlaşıma var galiba; Pmden "şifreyi bana da gönderirmisiniz / ya da bende istiyorum yazmayınız"
Örnek : Pm den, Kurum postamız 235656@meb.k12.tr dır yada şu şu şu adrestir. Teşekkürler... diye gönderin.
Ben gördükce kendi emailimden verdiğiniz adrese dosyayı gönderiyorum
Site üzerinden Pm dosya yada Şifre göndermemekteyim.

Re: NetSupport Protect Şifresi Arayanlara

eylül yından beri ben bunun peşindeydim hocam. şifre bilindiği için ha kurulu ha değil hiç bi işe yaramıyodu. Vestel bilmiyoruz diyo ve değiştirilemez demişlerdi.ama burda sakın paylaşmayın hocam öğrencilerden takip eden çok gibi.
iyi çalışmalar..... :alkis: :alkis: :alkis:

nese1982' Alıntı:
eylül yından beri ben bunun peşindeydim hocam. şifre bilindiği için ha kurulu ha değil hiç bi işe yaramıyodu. Vestel bilmiyoruz diyo ve değiştirilemez demişlerdi.ama burda sakın paylaşmayın hocam öğrencilerden takip eden çok gibi.
iyi çalışmalar..... :alkis: :alkis: :alkis:

senin için ilk iş bi format basıp hemen sana anlattığım yolla protectin ümüğünü sıkmak :) öğrencileride bi nebze frenlemek Güle güle kullan. Burada paylaşmayı düşünmüyorum şuan için. sadece fikirleri öğrenmek için açtım başlığı.

Hocam daha 2 gün önce NS Projecti kaldırdım akıllı tahtanın birinden. Full sürümünü kurdum fakat admin şifresi otomatikman yüklendi. active/deactive şifresi de aynı v....3 . Yani kaldırıp yeniden kursan da bi faydası olmadı. Şifreye hükmedemiyosun

bedency' Alıntı:
Hocam daha 2 gün önce NS Projecti kaldırdım akıllı tahtanın birinden. Full sürümünü kurdum fakat admin şifresi otomatikman yüklendi. active/deactive şifresi de aynı v....3 . Yani kaldırıp yeniden kursan da bi faydası olmadı. Şifreye hükmedemiyosun

Hocam sadece tebessüm ettim kücücük bir acelmilik var bunun içinde. Oda şu : Kurulumu yaptığınız klasörde lisans Lic dosyası var onunla bereaber kurulum taptığınız için bu durumu yaşama ihtimaliniz büyük. Çünkü içinde vestelin lisans bilgileri bulunmakta. O dosya olmadan kurmanız gerekiyor diye düşünüyorum.. onu silip çalıştırın Bide ekliyim tüm tahtalardaki protect sürümleri zaten full. sizin kurduğunuz dosyadan yükleme yapılmş onlara da. yani onlarda aynı ayarları içermekteler..

Kurumsal Posta gönderenlere BBNET için hazırlamış olduğum dosyayı göndereceğim.

Yazılımı büyük oranında Türkçe'ye çevirdim.Ayarları sakladığı dosyayı da çözersem yakın bir zamanda gerekli ayarları da içeren bir çalışmayla paylaşmayı planlıyorum

AKADEMİA' Alıntı:
:++: Yaşasın, harika. Hemen kurumsal epostayı PM'den yazıyorum sayın hocam.

Hocam bu linkdeki konuya bakın.İlgili dosyadaki imajı yükle seçeneğiyle programda yazan ayarlara getirebiliyorsunuz.Üstüne ayar menüsünü Tükçe'ye çevirmek de cabası :)

:+1: hocam emeğinize sağlık gerçekten akıllı tahtalariçin gerekli bir çalışma pm atıyorum

Varsa öyle bir durum pm gönderebilirseniz nasıl yapılacağı hakkında çok memnun olurum.

NotToday' Alıntı:
sarix' Alıntı:
Hocam bana gerekli ayarlar konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.Amacım tam olarak şu;
Program yüklendikden sonra tek tıkla sizin bana göstereceğiniz ayarlara getirmek.

Kurumsal postalara gönderdiğim dosya ile ayar yapmanıza gerek yoktur sayın hocam. Zaten configurasyon içermekte.

gizemkar' Alıntı:
noktanet' Alıntı:
Varsa öyle bir durum pm gönderebilirseniz nasıl yapılacağı hakkında çok memnun olurum.

Hocam Pm den Kurumsal Posta gönderiniz
Hocam bir arayüz yazmıştım.Save dosyasını herkezin işine yarayacak ideal ayarları kaydederek almak istemiştim.Program burdaki linkde.Ayrıca panelini elimden geldiği kadar Türkçeye çevirdim :)

Kod:
http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-etkilesimli-tahta-f279/netsupport-protect-turkce-ve-sifre-sifirlama-t124485.html

Geri