Netsupport problemi

Kodla Büyü

snotra

Aktif Üye
bilgisayarlara netsupport kurdum; ayarları yaptım. tüm bilgisayarları da görüyordu program. ama farkettim ki ağı aceleyle kurarken bilgisayar tanımını yazmışım, bilgisayar isimlerini olduğu gibi bırakmışım. onlar da abf348aa gibi anlamsız şeyler ve netsupportta bilgisayar isimleri göründüğü için ben hangi bilgisayar hangisi anlayamıyorum. oturdum tek tek bilgisayar isimlerini değiştirdim. anamakine dahil bilgisayarların hepsini yeniden başlattım.
şimdi de netsupport 3 tanesi hariç bilgisayarları görmüyor. eski isimleriyle duruyor tutorda. bağlanmak istediğimde de bağlanmıyor.

bu arada okulun sorunlu bağlantısında ileti göndermeye çalışırken forumu yanlış seçmişim.. :p

ilk işim refresh etmek oldu zaten. sonra programı açıp kapadım. sonra da bilgisayarı açıp kapadım. ama olmadı. tek tek tüm öğrenci bilgisayarlarından silip tekrar kurmam gerekmiyordur umarım :(

hayır hocam öğrenci bilgisayarlarındaki netsuppportun ayarlarından isimlerini değiştirebilirsiniz, zamanında ben 4-5 tanesinin ismini değiştirdim hiçbir problem olmadı

valla şu anda cafedeyim ama yarın okuldan yardımcı olmaya çalışırım, şimdi hatırlamıyorum

güvenlik duvarı kapatmıştım zaten. yarın deneyeyim cimenwd hocam.. teşekkürler

ip adresine göre aramayı nerden yaptırıyoruz bulamadım; bana bu konuda yardım edebilecek birisi var mı?
bu arada bir tane client üzerinde sağ tıklayıp hem isim hem ip değerlerini elle girdim. ama hala bağlantı kuramıyorum..
çok bunaldım arkadaşlar.. :?

ben şöyle yapmıştım
C:\Program Files\NetSupport School/pcicfgui
burdan advanced sekmesine girin orda student name yazan yeri istediğiniz isimnle değiştirip bilgisayarı baştan başlatın düzelmesi lazım

Geri