NetSupport pc bağlantı sorunu??

Kodla Büyü

kct06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar
okulumuz yıkım sebebi ile başka bir okulda görev yapmaktayım. şu an çalıştığım okulun bilgisayarlarında netsupport 9.02 versiyonu var. sınıfta toplam 14 pc var. bilgisayarları ilk açtığımda tüm bilgisayarlar bağlanıyordu programa ama bir sonraki ders saati 2 ve 9 nolu pc bağlanmazken ertesi gün 5 ve 11 nolu ertesi gün 4 ve 13 nlu pc bağlanmıyor. her gün/ders rastgele 2 bilgisayar bağlanmıyor. okulun bt öğretmeni ile görüştüğümde sınıfta geçen sene hiç bir sıkıntı olmadığını söyledi ve kendiside şaşkın. forumdan okuduklarımla yaptığım işlemler ise aşağıda:
*statik ip verdim
*antivirüs kaldırdım
*güvnlik duvarı durdurdum
*deep freeze kaldırdım

fakat hala her an başka bir pc bağlanmıyor. ne oldugunu çözemedim
yardım edebilecek olan var mı?
teşekkürler...

benzer bir problemi ben de yaşıyorum... 20 bilgisayardan 12 ve 13. makinalar bağlantıda sorun çıkarıyor. bazen biri bazen ikisi de bağlanmıyor... ikisi birbiri ile çakışıyor gibi... oysaki geçen yıl gayet iyi çalışıyordu... (işletim sistemi win 7 netsupport 10)

mcclane hocam bende ilginç olan sabit bilgisayarlar değil. her seferınde değişiyor

ewet hocam statik ip de yaptım dinamik de. ama bir ders bağlanıyor sonraki ders bağlanmıyor.

bulduuuuuuummmm :)
2 haftalık bir uğraş sonucu sorunu çözebildim. belki aynı durum başka arkadaşların başına gelebilir diye çözümü paylaşmak istedim.
öğrenci bilgisayarlarına statik ip verdim ama netsupport verdiğim ip yi ne yaparsam yapayım tanımıyordu.
menüden school/modify known list tıklayınca sağdaki öğrenci bilgisayarlarından bağlanmayan bilgisayarın üzerine tıklayıp properties tıklayınca ordan ip numarasını da değiştirdim ve böylece sorun giderildi :+1:

kubracan06' Alıntı:
bulduuuuuuummmm :)
2 haftalık bir uğraş sonucu sorunu çözebildim. belki aynı durum başka arkadaşların başına gelebilir diye çözümü paylaşmak istedim.
öğrenci bilgisayarlarına statik ip verdim ama netsupport verdiğim ip yi ne yaparsam yapayım tanımıyordu.
menüden school/modify known list tıklayınca sağdaki öğrenci bilgisayarlarından bağlanmayan bilgisayarın üzerine tıklayıp properties tıklayınca ordan ip numarasını da değiştirdim ve böylece sorun giderildi :+1:

bilgilendirme için teşekkürler sayın hocam

netsupport 11 için nasıl olacak bu ayar bilen varmı bende ki sorun pclerin otomatik olarak bağlanmaması her seferinde taramak zorunda kalıyorum öğrenciler bilgisayarını açtığında bağlansın istiyorum otomatik olarak ama ne yaptıysam olmadı.denediklerim
statik ıp verdim
antivirüs yok
otomatik ip verdim
öğrenci pcsini ana pc deki net supporttan kaydettim ama yine de olmadı
varmı bunu bilen arkadaş ...çok dua ederimm

Geri