Netsupport "join class" secenegi..?

Kodla Büyü

gunica

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar hem netop u hem netsupport u kullananlar bilir.. Netop da öğretmenin öğrencilere bağlanabilmesi için "class" secenegi vardır. Tam Olarak hatırlamıyorum ama ogrenci bilgisayarlarında netop kurulurken class ismi girilir. Öğretmen kurulumunda da aynı class ismi girildiği zaman, öğretman pc deki netop çalıştırıldığında açık öğrenci pcleri otomatik olarak class'a girer. Kapalı pcler sorun yaratmaz..

Netsupport öğrenci kurulumunda class girebilmek için bir secenek yok... ben kurarken connectivy seceneğinde TCP/IP sectim öğrenci bilgisayarlarında... Anı seyi öğretmen bilgisayarında da yaptım.

Sorun şu ki öğretmen pc'den nss'yi çalıştırdığım zaman sırayla öğrenci pclere bağlanıyor. Eğer kapalı bir pc varsa uyarı penceresi çıkıyor. "......... IP numaralı cilent cevap vermiyor" diye. OK butonuna basmadan da diğer pclere bağlanmaya devam etmiyor.

nss öğretmeni çalıştırdığımda açık öğrenci pclerinin otomatik olarak class'a dahil olması gibi bir secenek var mı?? Öğretmende class belirliyoruz ama öğrencide nerede belirliyoruz..??(sonradan class'a girme değil de otomatik olarak class'a dahil olmadan bahsediyorum.)

Çözümü bilen varsa lutfen lutfen lutfen yardım etsin..!! :( :cry:

hocam school- configuration menüsünde
browse and connet .... (1. seçenek) bunu işaretlersen kimin bilgisayarı açıksa onu bulur ve ekler.

önemli değil hocam ne demek blgi paylaştıkça büyür :wink:

Geri