NetSupport Ctrl+Alt+Del Sorunu

Kodla Büyü

cogullu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama NetSupoortta Ctrl+Alt+Del tuşu ile öğrenciler programı kapatıyor(sınırlı hesapla bile) ve kapanan bu bilgisayarlara bilgisayarı tekrar başlatmadan bağlanamıyoruz, bunu nasıl engelleyebiliriz acaba. :?:

ctrl + alt +delete'yi regestry'den kapatabilirsiniz. bunun için ben iki reg dosyası oluşturdum. birincisi ctrl+alt+delete'ye izin veriyor. ikinci bu izni kaldırıyor. yani öğrenci görev yöneticisini hiç bir şekilde çalıştıramıyor.

Ekli dosyalar

• reg.rar
    632 bayt · Görüntüleme: 178
sanırım bu da benim sorunuma çare olmadı bu kayıt defteri sadece admin hesaplı kullanıcılarda çalışıyor sınırlı hesaplarda kayda ulaşılamadı diye hata veriyor :cry:

ctrl+alt+del sorunu

ben denedim sorununuza çare olacaktır
Başlat/Çalıştır ı aç "gpedit.msc" yaz ve tamam de
Grup İlkesi gelir sırasıyla Kullanıcı Yapılandırması/ yönetim sablonları/sistem (kayıt defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle )seçeneği üzerine iki kere tıkla "etkin" seçeneğini etkinleştir uygula tamam
saygılar...

teşekkür ederim ama son adım yanlış olmuş
sistemden sonra ctrl+alt+del seçeneklerine ordan da görev yöneticisini devreden kaldıra tıklayıp etkini işaretleyince sorun kalmıyor...

bence netsuport protect kurun bütn erişimleri tek tuşla kısıtlayabiliyorsunuz

Eğer laboratuvarınızda Server-client sisteminiz var ise sadece Server bilgisayarda yamanız yeterli..
Eğer laboratuvarınızda workgroup sistem var ise yani her bilgisayar birbirinden bağımsiz ise hangi bilgisayarlarda ctrl+alt+del özelliğinin çalışmasını istemiyorsanız
Başlat/Çalıştır ı aç "gpedit.msc" yazıp ctrl+alt+del özelliğini kapattıktan sonra gpedit.msc penceresini de kapatın. Bu işlemi her bilgisayarda tekrar tekrar yapmak istemiyorsanız
C.\windows\system32\groupPolicy\user\ içinde registry.pol dosyasını alıp diğer bilgisayarları güvenli kipte açıp aynı yere kopyalayın.

Geri