NETSUPPORT 8.5 DA EKRANI DONDURMA NASIL OYLUYOR?

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ PCLERDE NUTSUPPORT 8.5 KURULU. ÖĞRENCİLERE ANLATTIĞIM OFFİCE UYGULAMALARINI TAHTADDAN BAKARAK YAPMALARINI İSTİYORUM. O SIRADA DA BEN İNTERNETTEKİ İŞLERİMİ YAPMAK İSTİYORUM. PROJEKSİYONA VERECEĞİM GÖRÜNTÜ, SABİT KALIRKEN BEN BİLGİSAYARIMDA İSTEDİĞİM İŞİ YAPMAK İSTİYORUM. BU NASIL OLACAK?

Bu netsupporttun bir özelliği olmak zorunda değil bu projeksiyonun bir özelliği ve görüntü paylaşma ile ilgili bir özellik.

Nasıl yapabileceğine gelirsek bunun için iki yol var.
1.Yol: Projeksiyon için;
Kumandanın üzerinde II çizgi yani dondur düğmesi veya Freeze diye bir buton olacak buna tıklarsan o anki görüntüyü projeksiyonda sabitleyebilirsin.
2.Yol: Ekran kartı için;
Grafik kartı işlemlerinden görüntüyü çoğal yerine görüntüyü genişlet seçeneğini seçersen istediğin uygulamayı geniş ekranda monitörün dışındaki ekranda paylaşman mümkün. Hangi uygulamayı paylaşmak istiyorsan o programı çalıştır penceresini fare ile seç sağa doğru taşı böylece akrana yansıdığını görürsün.

NOT:Bundan sonraki konulara yazarken lütfen küçük harf kullan yoksa konunu silmek zorunda kalabiliriz. :)

Hocam; projeksiyon kumandasında FREEZE tuşu var (benim kullandığım projeksiyonda var böyle bir tuş var) o tuşu tıkladığınızda ekrandaki görüntüyü projeksiyonda sabitliyor, siz bu arada pc de kendi işlerinizi yapablirsiniz.

Bu zamana kadar bu bilgiyi bilmiyor olduğum için utandım kendimden :scared:

İnsanın başına gelmeden olmuyor ki hocam, gereksiz bilgiyi hafızada saklamanın da gereği yok. İyi çalışmalar hocam

Geri