Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

netop ve netsupport sorunları

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında fatma tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. fatma

  fatma Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  73
  Beğeni:
  0
  merhaba,
  bu foruma yeni katıldım. bir çok yönden yararlı bilgiler edindim. herkese teşekkürler. bu programlarla ilgili birkaç sorum olacak.
  ben bundan önceki okulumda netop kurmuştum. ancak bağlantı en fazla beş dakika sürüyordu, daha sonra öğrenci bilgisayarlarından join yapmak gerekiyordu. ancak bu şekilde bağlantı geri geliyordu. bunun nedeni ne olabilir. bir kaç arkadaşım IP lerinin otomatik olmasından kaynaklanabileceğini söyledi. bunun yerine elle IP atamak gerektiğini söylediler. bdeneyemedim ama sorunun çözümü bu olabilirmi?

  şu an görev yaptığım okulumda da milli eğitimin kurduğu vestel bTS var. burada netopu kurdum ancak, öğrenci bilgisayarlarında sürekli bağlantı hatası verdi. öğretmen bilgisayarında sorunsuz açılıyordu ancak, demonstrasyon (netsupport daki show) özelliğini kullanmak istediğimde bilgisayarı resetliyor. bunun nedeni ne olablir?

  şimdi sizlerin tavsiyelerine uyarak netsupportu kurdum, güzel bir program gerçekten de. ancak burada da show özelliğini kullanamıyorum. tek bir bilgisayara gönderiyor görüntüyü ama sayı birden fazla olunca hiçbir görüntü gitmiyor. öğretmen bilgisayarındaki ekranda görüntünün gittiğine dair değişiklik oluyor ama öğrenci bilgisayarları görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
   
 2. exelsior

  exelsior Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  422
  Beğeni:
  104
  Kardeş ben netop kullanıyorum. Öncelikle belirmeliyim ben tcp/ip değil IPX ile bağlantıları sağlıyorum. Böyle kullanmayı deneyebilirsin. Öncelikle güvenlik kartılarını devre dışı bırakıp her bilgisayarın IPX iletişim kuralını yüklemelisin, çok kolay. Sonrasında netop ın connection penceresinden ipx i seçmelisin tabiiki ana bilgisayardada bunu kullanmalısın. Elbette öğrenci bilgisayarlarından düşenler olabiliyor ama çok sık değil. düşerse de menüden reannounce class seçeneğini seçip tekrar bağlanmalarını sağlıyorsun.
  Ana bilgisayarıonda iki ethernet kartı var ve köprü yapmamışsan internet bağlantısı sağlayan bağlantıyı devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmen gerekiyor. Bunun nedeni de laba açılan bağlantıyı birincil durumuna getirmek, şayet bu programlar birincil bağlantıyı kullanıyorlar.
   
 3. falsac

  falsac Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2007
  Mesajlar:
  105
  Beğeni:
  0
  Net op School için söylüyorum Teacher programından

  Tools - option - Connection - Student polling - Every 1 sec

  yani her saniyede öğrenciyi havuza katmak için arıyor
   
 4. Mehmet Şimşek

  Mehmet Şimşek Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  0
  NetOp

  Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Bilgisayar formatör öğretmeniyim. Ben Netop kullanıyorum herhangi bir bağlantı kopması olmuyor. Laboratuar dışında, tüm sınıfları Netop'a bağladım. Sınıfları 1. sınıflar, 2. sınıflar vs. diye sınıflandırdım. Benim de bir sorunum var. Öğretmen bilgisayarında sınıflar arası yer değişikliği oluyor, onun sebebini bulamadım.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal