netop ve netsupport sorunları

Kodla Büyü

fatma

Site Gezgini
merhaba,
bu foruma yeni katıldım. bir çok yönden yararlı bilgiler edindim. herkese teşekkürler. bu programlarla ilgili birkaç sorum olacak.
ben bundan önceki okulumda netop kurmuştum. ancak bağlantı en fazla beş dakika sürüyordu, daha sonra öğrenci bilgisayarlarından join yapmak gerekiyordu. ancak bu şekilde bağlantı geri geliyordu. bunun nedeni ne olabilir. bir kaç arkadaşım IP lerinin otomatik olmasından kaynaklanabileceğini söyledi. bunun yerine elle IP atamak gerektiğini söylediler. bdeneyemedim ama sorunun çözümü bu olabilirmi?

şu an görev yaptığım okulumda da milli eğitimin kurduğu vestel bTS var. burada netopu kurdum ancak, öğrenci bilgisayarlarında sürekli bağlantı hatası verdi. öğretmen bilgisayarında sorunsuz açılıyordu ancak, demonstrasyon (netsupport daki show) özelliğini kullanmak istediğimde bilgisayarı resetliyor. bunun nedeni ne olablir?

şimdi sizlerin tavsiyelerine uyarak netsupportu kurdum, güzel bir program gerçekten de. ancak burada da show özelliğini kullanamıyorum. tek bir bilgisayara gönderiyor görüntüyü ama sayı birden fazla olunca hiçbir görüntü gitmiyor. öğretmen bilgisayarındaki ekranda görüntünün gittiğine dair değişiklik oluyor ama öğrenci bilgisayarları görmüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kardeş ben netop kullanıyorum. Öncelikle belirmeliyim ben tcp/ip değil IPX ile bağlantıları sağlıyorum. Böyle kullanmayı deneyebilirsin. Öncelikle güvenlik kartılarını devre dışı bırakıp her bilgisayarın IPX iletişim kuralını yüklemelisin, çok kolay. Sonrasında netop ın connection penceresinden ipx i seçmelisin tabiiki ana bilgisayardada bunu kullanmalısın. Elbette öğrenci bilgisayarlarından düşenler olabiliyor ama çok sık değil. düşerse de menüden reannounce class seçeneğini seçip tekrar bağlanmalarını sağlıyorsun.
Ana bilgisayarıonda iki ethernet kartı var ve köprü yapmamışsan internet bağlantısı sağlayan bağlantıyı devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmen gerekiyor. Bunun nedeni de laba açılan bağlantıyı birincil durumuna getirmek, şayet bu programlar birincil bağlantıyı kullanıyorlar.

Net op School için söylüyorum Teacher programından

Tools - option - Connection - Student polling - Every 1 sec

yani her saniyede öğrenciyi havuza katmak için arıyor

NetOp

Bolu İzzet Baysal Anadolu Lisesi Bilgisayar formatör öğretmeniyim. Ben Netop kullanıyorum herhangi bir bağlantı kopması olmuyor. Laboratuar dışında, tüm sınıfları Netop'a bağladım. Sınıfları 1. sınıflar, 2. sınıflar vs. diye sınıflandırdım. Benim de bir sorunum var. Öğretmen bilgisayarında sınıflar arası yer değişikliği oluyor, onun sebebini bulamadım.

Geri