NETOP SCHOOL ???

Kodla Büyü

confrere

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, netop school kurulumu olan var mı? Lab.ımda netop school kurulu, 2,3 PC ye tekrar kurmam gerekecek, kurulu olmayanlar var..

İnternette de çok aradım, bulamadım :(....

forumda ara hocam netsupport diye.

Ben kurdum ancak win7 de deli etti beni. ne yaptıysam öğrenci bilgisayarlarına bağlanamadım. kullanıcı adı ve şifre istiyor. kofigürasyondan şifreleri oluşturdum. güvenlik duvarını kaldırdım, statik ip denedim yok arkadaş deli oldum. Nedir bunun win7 de ki ayarları kuranlar hiç uğraşmadan direkt gördüler mi?

ahmetismet' Alıntı:

Ben kurdum ancak win7 de deli etti beni. ne yaptıysam öğrenci bilgisayarlarına bağlanamadım. kullanıcı adı ve şifre istiyor. kofigürasyondan şifreleri oluşturdum. güvenlik duvarını kaldırdım, statik ip denedim yok arkadaş deli oldum. Nedir bunun win7 de ki ayarları kuranlar hiç uğraşmadan direkt gördüler mi?
..
1. öğrenci bilgisayarlarını aynı workgroup ta topla (toplamasan da olur. ama ağda görmen açısından daha yararlı)
2. her makineye kurulurken NetSupport Class ayarını AYNI YAP
3. öğrenci makinelerine kurulumda şifre verdiysen öğretmen bilgisayarına da aynı şifreyi ver
..

hocam netsupport school 64 bitten aşağısını kabul etmiyo, ben de uğraşmıştım bi ara dediğin gibi yapmadığım ayar kalmamıştı, en sonunda ingilizce bir forumda denk geldi sistemin 64 bitlik olması diye. iki tarafın(öğretmen-öğrenci) sistemi de 64 bitlik windows 7. şu an takır takır çalışıyo. onlara bi dikkat et. bunun yanı sıra ip numaralarını aynı ortak ağda birleştir. örneğin öğretmenin ip si 192.168.1.110 diye başlıyosa mesela 1 numaralı öğrencinin ip nosu 192.168.1.111 olsun. 255.255.255.0 diğeri. en alttaki de 192.168.1.1 yapmıştım. bi de öğrencilerin ayarlarını yaparken netsupport programından öğrencilerin makinelerinden her öğrenciye bir isim ver. örneğin 1. labtaki 5. pc için lab5_1 gibi. şu an hiç bir problem yaşamıyorum çok şükür. programın en güzel yanı da öğrencilerin ekranına kendi ekranımı kilitleyip onlar yazılarını yazarken ben de diğer işlerimi hallediyorum sıkıntı olmamış oluyo. sen de bi dene 8)

ahmetismet' Alıntı:

hocam antivirüsten kaynaklanıyor, antivirüsü pasif yapıp deneyin, olacaktır.

ahmetismet hocam netsupport demedim, iyi okursanız!!!
netop school dedim!!!???

Geri