Netgsm çekim gücü nasıl...

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar netgsm operatorunu kullanan var mı. Çekim gucu nasil memnun musunuz

Turkcell’in şebekesini / baz istasyonlarını kullandığı için onunla aynı olmalı

6 aydır kullanıyorum.
Sorunsuz
Turkcell alt yapısını kullanıyor

3d SMS sorunu henüz aşılamadı. Sadece 3 bankadan SMS geliyor.

Banka olayını da benim taahhüt bitene kadar çözerler umarım :D

Netgsm hattınızın kesintisiz bir şekilde çalışabilmesi için, telefonunuzun Türkiye içerisinden temin edilmiş olması gerekmektedir. Yurt dışından satın alınan telefonlarla Netgsm hatlarımız uyumlu değildir.

IMEI kaydı yapılmayanlari kastediyor sanırım?

Netgsm hattınızın kesintisiz bir şekilde çalışabilmesi için, telefonunuzun Türkiye içerisinden temin edilmiş olması gerekmektedir. Yurt dışından satın alınan telefonlarla Netgsm hatlarımız uyumlu değildir.

IMEI kaydı yapılmayanlari kastediyor sanırım?

Sonradan kayıtlı olanlar kast ediliyor

netgsm 40 gb+2000dk+100sms............355 lira
Vodafone 40gb+sınırsız+sınırsız...........300 lira
Benim için internet önemli tarifem yaza bitiyor bol internet bulursam netgsm şebekesine geçerim

6 aydır kullanıyorum.
Sorunsuz
Turkcell alt yapısını kullanıyor

3d SMS sorunu henüz aşılamadı. Sadece 3 bankadan SMS geliyor.
hocam tekrar yazıyorum kusura bakmayın .1 gb 100dk için ne kadar ücret ödüyorsunuz toplamda. telsiz ücretiyle beraber yaklaşık 45 tl olması gerekli. Geçen gün çözüm merkeziyle yazışmamda 88tl olduğunu söylediler. Çocuğun saati için düşünüyorum bu tarifeyi.

VodafoneNet 125mbps hız 234 lira
NetgsmNet 35mbps hız 239 lira
Seçimler sonrası fiyatlarını netleştirirler.Turkcell pahalı.Müşteri çekmek için yan sanayi kurmuş olabilirler.Fiyatlar inerse ben de düşünebilirim.Kullanmadığım bir bu operatör kalmıştı deneriz.

hocam tekrar yazıyorum kusura bakmayın .1 gb 100dk için ne kadar ücret ödüyorsunuz toplamda. telsiz ücretiyle beraber yaklaşık 45 tl olması gerekli. Geçen gün çözüm merkeziyle yazışmamda 88tl olduğunu söylediler. Çocuğun saati için düşünüyorum bu tarifeyi.
Bu hattı kullanıyorum. Çocuk için 29 tl fatura

VodafoneNet 125mbps hız 234 lira
NetgsmNet 35mbps hız 239 lira
Seçimler sonrası fiyatlarını netleştirirler.Turkcell pahalı.Müşteri çekmek için yan sanayi kurmuş olabilirler.Fiyatlar inerse ben de düşünebilirim.Kullanmadığım bir bu operatör kalmıştı deneriz.
Turkcell yan kuruluşu değildir.

Uzun yıllardır ülkemizde internet telefon hizmeti veren bir firmadır.

Demek ki Turkcell ile ortaklığa girdiğine göre Turkcell için abone toplayacak.Cekim gücü iyi olur biraz daha ucuzlatirsa abone olurum.Fiziksel mağaza yok ise Turkcell gibi calisacak

Online başvuru yaptım, ne arayan var ne de soran :mad:

Son düzenleme:
Online başvuru yaptım, ne arayan var ne de soran :mad:
Bende online başvuru yaptım.
Sonra başvuru yaptığım sayfanın yönlendirmesi ile ;
edevletten hat tasimaya onay verdim.
Sistemlerine kimlik fotoğrafini yükledim.
Belirttileri bankaya 109 lira hat ücretini yatırdım.
Kargo ile hattin gönderilmesini bekliyorum.
Hepsi 10 dakika sürdü.

Bu arada bir kaç gün önce siteye girdiğimde canlı destek vardı. 1 gündür göremiyorum...

Yurtdışından getirilen telefonlarda hat çalışmıyormuş. başvuru yaparken gelen ekranda bu uyarı yazıyor. mail attım aynı şekilde cevap verildi. btk ile entegrasyon süreci devam ediyormuş. yani vergisini ödeyip kayıt ettirdiğiniz telefonda hat çalışmıyor. evdeki üç telefon yurtdışından gelme. halbuki tarifeler de çok uygundu. mart-nisan gibi yeni zamlar gelecek tarifelere.

Acaba çalışmayan kayıtlı telefon olayı, yeni bir Netgsm hattı alındığında mı oluyor?

Çünkü DH’de yazdığına göre bankalardan SMS gelmeme ( yazan 3 banka hariç) olayı yeni Netgsm hattı alındığında oluyormuş

Bu da benzer mi acaba?

Yurt dışı telefon kullanıyorum

Netgsm sorunsuz...
Hocam bende başta yeni alınmış telefonlar için geçerli diye düşündüm, maile de yazdım numara taşıma yapacağım, telefon neredeyse on senelik diye ama aynı şekilde cevap geldi. İletişim merkezi yanlış yönlendirme yapıyor öylese. Başka tecrübesi, bilgisi olan varmı acaba?
Ekran görüntüsü 2024-03-03 193117.png

ben bimcell 2. hattımı bu firmaya geçirdim.. online numara taşıma ve e-devlet onayı ile tüm işlemleri hallettim.. e-devlet onayından sonra 88 tl sim kart ücreti için ve bilgi vermek için netgsm aradı beni.. 88 tl ücreti eft ile gönderdikten 1 gün sonra sim kart geldi kargoyla.. 4 gün boyunca arayan soran olmayınca ben müşteri hizmetlerini aradım.. bu süreçten 3 gün sonra geçiş mesajı geldi ve ertesi gün geçiş yapıldı.. Kullandığım tarife 4gb+250dk+50sms 60 tl.. 2. hat olduğu için herhangi bir banka mesajına ihtiyacım yok.. altyapı olarak turkcell kullanıyor..

Geri