nete giremiyorum

Kodla Büyü

AYSE_SARI

Site Gezgini
ilk defa bir sorunla karşılaştım.
msn e girebiliyorum ama msn dışında başka hiçbir siteye giremiyorum
sorun ne olabilir??

BNMDE AYNI DEERT VAR
BAĞLANSAM BİLE MSN ACMIYO NETTE 10 DAK İÇİNDE GİDİYOR
MODEM AC KAPA YAPA YAPA KAFAYI YİCEK YAKINDA

Arkadaşlar _Aysegul_ üyeside aynı soruyu sorduğunda dns kaynaklı olabileceğini belirttim. Başlat-çalıştır- cmd yazıp enter sonra ipconfig /flushdns bir deneyiniz. Explorer cerez geçmişleri temizleyiniz bağlantı kopmasının pek cok nedeni olabilir. Zayıf kablo gürültü, Bilgisayarları virüs, trojan.. Ama msn bağlanıyorda internet explorer sayfa açmıyorsa büyük olasılık dns kaynaklıdır. Modemi kapatıp açmak bir çözüm olabilir. Ayrıca forumda DNs değiştirme diye arattığınızda bununla ilgili yazışmalar görebilirsiniz.

Demek ki bayağı karşılaşılan bir sorun.Önerileriniz için teşekkür ederim.Arkadaşların önerilerini yapıpda sorunu halleden varsa yazarlarsa çok iyi olur.Çünkü sorunlu bilgisayarlar yanımda değil şu an.Teşekkürler.

ultrasurf gibi bir program kullandıysanız bu programlar yapıyor.mozilla firefox büyük ihtimalle çalışacaktır.format kesin çözüm

bu tür sorunların çoğu dns ayarlarının değişmesinden kaynaklanıyor... Ağ bağlantılarım-sağtuş özellikler > yerel ağ bağlantısı - sağ tuş özellikler > TCP / IP seçeneğine tıklayıp özellikler butonuna basınca gelen penceredeki değerleri "otomatik al" diye ayarlarsanız düzelebilir...

Yerel Ag ayarlarinda ki Proxy Sunucusu ayarlarini kontrol ediniz... Proxy ayarlari bos olmalisir...

başlat->çalıştır->ping -t www.yahoo.com

bunu yazdığınızda sitenin IP adresini bulursunuz. bulduğunuz IP adresini internet explorer da yazdığınızda bağlanıyorsanız sorun kesinlikle bilgisayarınızın kullandığı DNS adreslerinden kaynaklanıyordur...

ultrasurf gibi bir program kullandıysanız bu programlar yapıyor.
Düzeltmek için : Araçlar-internet seçenekleri-Bağlantılar-yerel ağ ayarlarını tıklayın PROXY SUNUCUSUnda çeltiği kaldırın. Sorununuz çözülecektir.

Geri