netbook mu notebook mu?

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlardan birisi bir bilgisayar alacak ve ben ona netbook'u önerdim ama sizinde tavsiyenizi de öğrenecektim. Fiyat aralığı ortalama 600-1100 arası. Netbook veya notebooktan herhangi birisi olabilir. arkadaşım ev kullanıcısıdır. Bu arada notebook ile netbook arasındaki fark olarak ağırlık, optik sürücü, batarya süresi, boyut farkı olduğunu söyledim. Fark oalrak ekleyebiliceğiniz başka birşey varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler....

işlemciler farklı.ekran çözünürlüğü,ekran kartı vs. bi sürü fark var hocam.notebook taraftarıyım.

netbook genelde bayanlara hitap ediyor gibi

hafif taşınması kolay ve hızı önemli değil

şu an piyasadaki en iyi netbook lar bile hız olarak en kötü notebooklara denk neredeyse

eğer küçük boyut alacaksa arkadaşınız notebookların küçük ekran olanlarından alsın

Netbook'a para vereceğime o parayı sokağa atarım hiç değilse bulan sevinir :)
Şaka bir yana hocam netbook gerçekten tam anlamıyla "para tuzağı"
Sizin ve furkan4304 hocamın söylediklerine ek olarak bence en belirgin bir diğer fark da kullanım kolaylığı hususunda. Netbook kesinlikle kullanışsız bir araç. Basit bir word dökümanında çalışmak ya da bir pdf yi okumak bile zulme dönüşebiliyor. Klavyesi zaten ergonomik olmaktan çok uzakta. Performans beklemek büyük hayalcilik hatta çoğu netbook 720 veya 1080 dpi bir videoyu oynatmaktan bile aciz. Artık zaten çok hafif ve zarif tasarlanmış notebook'lar var piyasada. Netbook bir ihtiyacı gidermekten çok uzak. Lüks geliyor bana. Bilgisayar niyetine Android bir telefon almak bile daha mantıklı netbook almaktan.

eski modellerden 13 inç notbook bulup alın performanslı ve ufak olur..

netbook sakın alma..

Hocam zaten evde kullanacak ara sıra yanında taşıyacaksa varsın notebook alsın hatta sürekli evde kullanacaksa alsın bir masaüstü ve 20+ inç monitör baksın keyfine...

bende çok düşündüm netbook almayı ancak netbook artık miladini doldurdu dediler. Gerçekten işlemcileri bu kadar zayıf mi? Ekran deseniz 12 inç boyutunda normal çözünürlükte modeller var.
Www.pcdepo.com//page.php?act=urunDetay&urunID=6104
Tablet önerenler var ama bence bir tablet yazılım olarak o kadar gelişmedi. Bilgisayarda yaptığımız çoğu işi tablette yapamıyorsunuz

Eğer ofis ve internette ise işiniz ve sık sık taşımanız gerekiyorsa netbook ideal. Pil süresi de en önemli artısı bence. Ama bir netbooku alıp sadece saydığım amaçlar için evde kullanmayı planlıyorsanız bence almaya gerek yok. Birde bilgisayarı zorlayan photoshop,flash,premier vs. programların kullanımı için netbook uygun değil.

Evde bir masaüstü ya da normal dizüstünüz varsa yanına küçük kardeş olarak netbook alabilirsiniz :) . Evde tek pc olması uygun olmayan cihaz.

Ultrabook

30.001.1196.055501t4.jpg

Geri