Net support kurulu bilgisayardan tahtayı görme

Kodla Büyü

stan007

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tahtalara netsupportun son sürümünü öğrenci olarak yükledim, kendi sınıfımda bulunan bilgisayarıma da öğretmen olarak yükledim, ama kendi bilgisayarımda tahtaları göremiyorum, acaba işletim sistemi farkından dolayımı bende xp, tahtalarda win 8.1 var,

Hocam ben daha önce elle ip vererek görüyordum tahtaları ama fiberle birlikte ip ler otomatik yapıldı Artık görünmüyor.

tamam yaptım , çözümü akıllı tahtadaki netsupport ayarlarına giriyoruz, oda bölümünde bir oda ismi giriyoruz örneğin ben B ismini girdim, tamam deyip kapatıyoruz, sonra kendi bilgisayarımda netsupportu açıyorum, tahtaları arıyor ama bulamıyor, okul mönüsünden yapılandır kısmını tıklıyoruz, açılan pencereden öğrenci seçimi bölümünde odadaki öğrencilere bağlan linkini tıklayıp oda ismine B ismini giriyorum, ve tahtalar göründü.....

ağ ayarlarından ip aralığı girerek yapıyorum herzaman her koşulda buluyor :)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    82.3 KB · Görüntüleme: 680
ademola' Alıntı:
ağ ayarlarından ip aralığı girerek yapıyorum herzaman her koşulda buluyor :)

Hocam bunu kendi bilgisayarımızda mı yapacağız? Tahtalarda mı? Bir de bu ip ler sabit bir sayı mı bizde aynıları mı gireceğiz

stan007' Alıntı:
hocam kendi bilgisayarınızda, okul bölümünden yapılandır seçeneğinden...

Hocam bu ipler ipconfig/all komutunda gelen ipv4 adresi mi. bizde 192.168 ile başlıyopr ama. Aynı mı işlev

Başka bi soru: labdaki tüm pclere antropi programını indirip arşivden çıkardım.
Hepsinde masaüstünde antropi.exe var.
Öğretmen pc de tek seferde tüm bilgisayarlara kurulum yapabilir miyim?

Geri