Nefes dünyada birinci

Kodla Büyü

blackpeace83

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yönetmenliğini Levent Semerci'nin üstlendiği, 16 Ekim'de vizyona giren Nefes filminden bir rekor daha..

İki haftada 814 bin kişi tarafından izlenerek bu sene en iyi izleyici performansını elde eden Nefes filmi, dünyanın en önemli sinema sitesi imdb.com'da Savaş, Macera filmleri kategorisinde birinci sıraya yükseldi.

İzleyicilerden aldığı puanlamaları değerlendiren imbd sitesinde Nefes filmi 10 üstünden 9 puan elde ederek Schindler'in Listesi, Kıyamet, Zafer Yolları, Arabistanlı Lawrence gibi önemli savaş filmlerini geride bıraktı.

Macera dalında ise yine 9 puanla Star Wars, Yüzüklerin Efendisi, Matrix filmlerini geride bıraktı.

KAYNAK: Nefes dünyada birinci - EnSonHaber.com

imdb nefes: http://www.imdb.com/title/tt1171701/

bı de lınklerı düşşe nete

Ben imdb ye üye olup 10 puan verdim filme.
Sizlere de filme uygun gördüğünüz puanı vermenizi tavsiye ederim.

Ben de bu hafta gidip izleyeceğim filmi. Merak ediyorum. Ancak bir filmin "en iyi film" olabilmesi için, birçok açıdan değerlendirilmesi gerekir. Yani konu itibariyla, çok ilgimizi çekti diye çok başarılı olmaz bir film. Görüntü (fotoğraf açısından), çekim, oyunculuk, yönetim, müzik vs. Türk filmlerinin genel sorunu yardımcı oyunculukların kötü olması. Nedense yönetmenler sanırım bütçe yüzünden yardımcı oyunculuklara fazla özen göstermiyorlar. Özellikle çocuk oyuncularda kalite oldukça düşüyor. Neyse ben de filme gideyim de bu hafta bi göreyim en iyisi fazla gevezelik etmeden.
NOT: En azından Türk filmlerinde korsana yönelmeyelim. Türk sineması zaten bütçe konusunda oldukça sıkıntılı. Bir katkı da bizlerden olsun diye düşünelim. Saygılar...

blackpeace83' Alıntı:
bı de lınklerı düşşe nete

bi de linklerin düşmesini beklemek yerine sinemada izlesek, sinemamıza katkı olarak düşünsek, oradaki oyuncuların ekmek parası olarak düşünsek, ayda yılda bir 10 lira devlet memurlarına dokunmaz herhalde. :!:

Neyse...

hürmetler

sisyphem' Alıntı:
Yakında imdb yetkilileri, Türk izleyicinin verdiği puanları objektif değil diye iptal ederse hiç şaşırmam.

her zaman aynı senaryo :) haklısın hocam. madem ki Türk sün oy ver ürksün e gidecek olay yine :lol:

Şu an öğretmen olarak askerlik hizmetimi yapıyorum. Filmi çok kişiden aldığım tavsiyeler üzerine gittim. Filmin başını çok etkileyici buldum ama sonrası tam bir fiyaskoydu benim için. Hele hele imdb de 9/10 alması tam Türk işi olmuş. Filmin başı hariç özellikle seneryosunu çok amatörce buldum.

Geri