Nedir bu vistaya gıcıklığınız?????????

Kodla Büyü
bt sınıfı yeni kuruldu ve bütün bilgisayarlar vista. ben de ilk defa tanışıyorum vista ile. ağ da ve intenette sorunlar..
xp de rahatlıkla kurup paylaşıma açtığım yazıcıyı vistada saatlerce yapamıyorum....
gerekli programların çoğu işe yaramıyor hepsi çöpe....
birde şu kullanıcı zımbırtısı ... iptal ediyorum yine soruyor...
velhasıl bir aydan fazla uğraştım yine de labdaki bilgisayarları xp yapmadım.
Sonuçta bunu öyle yada böyle öğreneceğizz....

Vista kullandığı sisteme göre yavaş kalıyor.
Ancak benim Vista'ya özel olarak gıcığım Mac Os'un ve Linux'un özelliklerini kopyalaması ve bunu yeni birşey gibi insanlara sunması. İnternet explorer'ın tab olayı yıllardır Firefox ve Opera'da vardı. 3 boyutlu masaüstünü 1,5-2 yıldır linux altında hem de daha düşük bir Ram ile kullanıyorduk zaten.
Sonuçta para verip Vista kullanmam. Çünkü Vista bir Fedora ya da Mandriva kadar değil. Ve asla onlar kadar da güvenli olamaz. Ki dediklerime hiç para ödemiyorum.

nasyek' Alıntı:
Vista kullandığı sisteme göre yavaş kalıyor.
Ancak benim Vista'ya özel olarak gıcığım Mac Os'un ve Linux'un özelliklerini kopyalaması ve bunu yeni birşey gibi insanlara sunması. İnternet explorer'ın tab olayı yıllardır Firefox ve Opera'da vardı. 3 boyutlu masaüstünü 1,5-2 yıldır linux altında hem de daha düşük bir Ram ile kullanıyorduk zaten.
Sonuçta para verip Vista kullanmam. Çünkü Vista bir Fedora ya da Mandriva kadar değil. Ve asla onlar kadar da güvenli olamaz. Ki dediklerime hiç para ödemiyorum.
:+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

bi zamanlar 98 in ustune işletim sistemi yok xp ile oyun bile oynanmıyor diyorduk şimdi xp olmazsa olmaz diyoruz :) yani yakında vista olcak korkmayınn

Kusura bakmayın bi şeyler de ben söyleyeyim dedim orjinal kullanmıyorsunuz denildiği için ben orjinal lisaslı ve home basic i kullandım yani arkadaşın yok orjinal değil de ondan yok bussness kullanıyosunuz da ondan diye ukala tavırlarına ( ki bu site de bulunmamın temel sebepleriden seviyeli oluşudur)karşılık.
1.Dediğim gibi orjinal home basic i 2 ay kullandım ilk kullananlardanım
2.Bir programcı bir donanımcı bir sistem oparetörü arkadaşımla birlikte çözmeye çalıştık(ve düşüncemiz xp çıktığındad sorun olmuştu aşarız bu daha iyisi idi tabiki başta)
AMA
Diğer yorumlarda bahsi geçen sistem içinde, ağ üzererindeki uyumsuzlukları, programlarla uyumsuzlukları ,bilgisayarı kasmasıki sadece düşük sistemlerde değil,halledilebilir olsada herşeye onay istemesi işi bu olan insanları bile çileden çıkarttı varın ev kullanıcısını siz düşünün ...(bu arada arkadaşlarım diploma üstünde değil bu şu an işleri bu yani tecrübesiz değiller bunu da bahane edemezsiniz) uzatmak istemiyorum anlalyana sivrisinek.......
Vel hasıl microsoft para kazanacak ceremesini biz çekeceğiz
İlla görsellik diyorsanız kasmayan bir vista maskesi yaparsınız vista görüntüsü ve xp hızı olur bitter ben öyle yaptım
Yeri burası değil ama eğer pardus denemek istiyorum ama nasıl yapacam falan diyorsanız buyrun cd den çalışan pardus torent adresi indirin cd ye yazdırın bilgisayarınızı cd den boot edin işte bu kadar ben beğendim şahsen daha basit bi şey bekliyordum wireless dahil tüm driverları tanıması beni şaşırttı işte linki

Pardus 2007.3 Lynx lynx Çalışan CD'yi torrent adresini kullanarak P2P araçları ile de indirebilirsiniz

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan
.
.

bana ukala deme hakkını bu forumda kimse sana vermez bana hakaret edemezsin forum kurallarını okumadın herhalde :x :x :x :x :p :p :p
ayrıca be ukala deilim herkesin lafı kendisine aittir

tarot55' Alıntı:
bt sınıfı yeni kuruldu ve bütün bilgisayarlar vista. ben de ilk defa tanışıyorum vista ile. ağ da ve intenette sorunlar..
xp de rahatlıkla kurup paylaşıma açtığım yazıcıyı vistada saatlerce yapamıyorum....
gerekli programların çoğu işe yaramıyor hepsi çöpe....
birde şu kullanıcı zımbırtısı ... iptal ediyorum yine soruyor...
velhasıl bir aydan fazla uğraştım yine de labdaki bilgisayarları xp yapmadım.
Sonuçta bunu öyle yada böyle öğreneceğizz....

arkadaşım vista kablosuz yazıcıları anında bulur şak diye buluyor hiç bir sorun yaşatmıyor hatta kablosuz yazıcılar için özellikle..
ayrıca kullanıcı hesabını kapatarak ikidebir onay içinde sormaz..
görselliği ister açar ister kaparsınız optimize etmenize bağlı..
açıldığında 600-800mb arası ram ile açılıyor..
optimize ettikten sonra uçurursun vistayı bu kadar sebep üretmeye gerek yok..
ayrıca birçok programı performanslı bir şekilde çalıştırıyor.ayrıca directx 10 desteği ile oyunlar süper...
benimki orjinal olduğu için verimli bir şekilde kullanıyorum tavsiye ederim sisteminiz iyiyse bence hemen geçin derim..ama sistemi iyi olmayanlar xpye devam edebilir..
bilgisayarının hakkını veren vista kullansın..tavsiyemdir. :idea: :idea:

denizli34 kardeşim sana katılıyorum ayrıca bunu herkes kişisel olarak neden algıladı anlamıyorum????? içinden bana ukala dşyenler bile çıktı siteminiz yetmiosa vistayı kötülemeyin :p :p :p :x :x

arkadaşlar unutmadan söyleyeyim şu anda vista xpye göre çok daha güvenli..
güvenlik duvarı olsun,defender olsun ..
güvenlik konusunda xp en berbatı artık..

valla vista icin kavga edeceksiniz ya hella olsun :) bence adam gibi bi türk işletim sistemi neden hazırlmıyoruz diye düşünmüyoruz da vista kavgası ediyoruz helalllll :alkis:

Geri