Nedir Bu intel kursunun İçeriği

Kodla Büyü

adalkic

Aktif Üye
Arkadaşlar bu kursun içeriğini bilen arkadaşlar yazabilirmi bende ebitefo olacaktım askerlik var die vaz geçtim.Pişmanmıyım ne kaçırdım bilmek istedim sadece

ammma boş konuşuyorsunuz yazdıklarınızı görünce dayanamadım
varsa açıklasın kara cahil değiliz ama görmedim sorma nedenim de o

Arkadaşım bir bildiğimiz varda söylemiyoruz bizde.
Gidip görmeniz gerekli, ben sabit fikirli bir şekilde gittim ama sonunda iyi bir olay olduğunu gördüm.
Fakat bu kursu ben verdiğimde aynı yanıtı diğer öğretmenlerden alabileceğimi hiç sanmıyorum. Tek korkum şuan bu...
Gidince iyi dayanın ama ilk 2-3 gün hiç bitmeyebilir ;)

ne anlatılıyor onu soruyorun ben mi ifade edemiyorum ne donanım mı yazılım mı uzaktan eğitim mi

Allah için adam gibi bir cevap verecek yokmu bu soruya?
tamam anladık anlatılmaz yaşanırda sen neyi yaşadın onu söyle bize biz de bir fikir sahibi olalım

Arkadaşlar intel kursu diye bilinen kurs aslında Eskiden "İntel Gelecek İçin Eğitim (Teach To Future)" olarak adlandırılan ve yeni ismi "İntel Öğretmen Eğitimi Programı" olan ve Teknolojiyi kullanarak Proje Tabanlı Öğretme'yi (PTÖ) baz alan bir kurstur.
Yani Öğretmenlerin Teknolojiyi özellikle de Web,Wiki,Blog,Sunu gibi araçları kullandırarak öğrenci merkezli ve proje tabanlı öğretme strajileri geliştirilmesi hedeflenir.
Kabaca Böyle....

intel kursu proje tabanlı öğrenme modelini temel alan ve 21.yy becerilerini öğrencilere vermeyi hedefleyen bir kurs bu kursu alan öğretmen branşında bir üniteyi öğrenci gruplarına vererek o ünitey veya konuyu proje tabanlı öğrenme sistemi ile işliyor. Ezber sisteminden çıkıyor olay öğrenci yaparak kendisi öğreniyor. Öğretmen sadece rehberlik ediyor bu sistemde öğrenci hedeften çıkınca ona yol gösterior değişik materyallerle(rehberlik ve deste materyalleri)

adalkic' Alıntı:
ammma boş konuşuyorsunuz yazdıklarınızı görünce dayanamadım
varsa açıklasın kara cahil değiliz ama görmedim sorma nedenim de o

şimdi bulicuk arkadaşıma katılıyorum hakketten de ister inanın ister inanmayın

İntel Anlatılmaz Yaşanır

inanmayan kursta neler yaşadığımızı google videolardan entel öğretmen diye aratıp bulabilir

ya kardeşler amma içinizde uhte varmış sadece teknik olarak merak etmiştim programlama mı donanım mı eğitm mi ne biraz cevabı buldum. Bazı arkadaşlar aşalamak için yazmış oraya gidince sanki bişi olmuş gibi neyse cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim

hocam kursta ne donanım ne de programlama öğretiliyor. eğitim de verilmiyor. arkadaşlar anlatılmaz yaşanır demişler. arkadaşlara hak veriyorum. ilk 2-3 gün gerçekten çok sıkılabilirsiniz ancak kursun sonunda bu sıkıntılara değecek bir sonuca ulaşacaksınız. çok sıkıntılı bir süreç yaşayacaksınız ancak inanın çektiğiniz sıkıntılara değecek bir öğrenme ve öğretme sıtratejisini yani PROJE TABANLI ÖĞRENME'yi yaşayarak öğreneceksiniz. kursun başında ne öğreneceğinizi çok merak edeceksiniz ancak kursun sonuna kadar ne öğreneceğinizin ve ne öğrendiğinizin farkına varamayacaksınız.

kurs boyunca sürekli düşüneceksiniz, fikirleriniz sürekli değişekcek, planlarınızda sürekli değişiklikler yapacaksınız. not almayı öğreneceksiniz. es geçmemeyi öğreneceksiniz. boş bıraktığınız ve bitirmediğiniz bir etkinliğin ilerki zamanlarda sürekli karşınıza tekrar tekrar çıkacağını öğreneceksiniz.(bu durumu günlük hayatımızda da yaşamıyormuyuz zaten)

ortak bir projede çalışmanın sorumluluğunu kazanacaksınız. öğretirken öğrenmeyi, rehberlik etmenin ne demek olduğunu öğreneceksiniz. öğrenci gibi düşünerek planlarınızı yapacaksınız.

aktif eğitim dediğimiz öğrencileri sürece katma olayını bu kursu alırken çok güzel öğreneceksiniz. aktif eğitimin öğrencilere soru sorup onları konuşturmaktan ibaret olmadığını kavrayacaksınız.

tartışmayı ve ortak bir sonuca ulaşmayı, başkalarının bizim göremediğimiz noktaları görebileceğini öğreneceksiniz.

sonuç olarak bu kursta kimse size bir şey öğretmeyecek, SİZ ÖĞRENECEKSİNİZ.

esahin hocam öyle güzel anlatmış ki bu sözlere şapka çıkarılır diye bir tabir vardır ya ne anlama geliyorsa :)

Hocam süreç seni yönlendirecek diyecem. Ama kursu görmeden anlamama ihtimalin çok yüksek. Allah kolaylık versin. Sorunsuzca odaklanabilirseniz oldukça faydalı fakat çok yoğun ve sıkıcı olabilecek bir kurs.

bu intel kursuna cemil hocamın dediği gibi ön yargılı diyosun ama orda fikirler tamamen değişiyo. bizim ortak sıkıntımız bu olayı temel bilgisayar kullanımı olmayan öğretmen arkadaşlara nasıl uygulayacaz sıkıntı orda...

sayın hocam kursta bir ürün dosyası hazırlıyorsun seçtiğin bi dersle ilgili kursun sonuna kadar bu dosyayı düzenliyorsun güzel bi etkinlik ama kitabın dili çok anlaşılmaz olduğu için millete sıkıcı geliyor bizimki daha geçen hafta bitti. şu ortamda kullanılabilir olduğunu düşünmüyorum ben ama ilerde belki. :idea:

esahin"in yorumlarına katılmamak mümkün değil ama Erdal hocam çok bilgi verdin şşştt, ;)

esahin' Alıntı:
hocam kursta ne donanım ne de programlama öğretiliyor. eğitim de verilmiyor. arkadaşlar anlatılmaz yaşanır demişler. arkadaşlara hak veriyorum. ilk 2-3 gün gerçekten çok sıkılabilirsiniz ancak kursun sonunda bu sıkıntılara değecek bir sonuca ulaşacaksınız. çok sıkıntılı bir süreç yaşayacaksınız ancak inanın çektiğiniz sıkıntılara değecek bir öğrenme ve öğretme sıtratejisini yani PROJE TABANLI ÖĞRENME'yi yaşayarak öğreneceksiniz. kursun başında ne öğreneceğinizi çok merak edeceksiniz ancak kursun sonuna kadar ne öğreneceğinizin ve ne öğrendiğinizin farkına varamayacaksınız.

kurs boyunca sürekli düşüneceksiniz, fikirleriniz sürekli değişekcek, planlarınızda sürekli değişiklikler yapacaksınız. not almayı öğreneceksiniz. es geçmemeyi öğreneceksiniz. boş bıraktığınız ve bitirmediğiniz bir etkinliğin ilerki zamanlarda sürekli karşınıza tekrar tekrar çıkacağını öğreneceksiniz.(bu durumu günlük hayatımızda da yaşamıyormuyuz zaten)

ortak bir projede çalışmanın sorumluluğunu kazanacaksınız. öğretirken öğrenmeyi, rehberlik etmenin ne demek olduğunu öğreneceksiniz. öğrenci gibi düşünerek planlarınızı yapacaksınız.

aktif eğitim dediğimiz öğrencileri sürece katma olayını bu kursu alırken çok güzel öğreneceksiniz. aktif eğitimin öğrencilere soru sorup onları konuşturmaktan ibaret olmadığını kavrayacaksınız.

tartışmayı ve ortak bir sonuca ulaşmayı, başkalarının bizim göremediğimiz noktaları görebileceğini öğreneceksiniz.

sonuç olarak bu kursta kimse size bir şey öğretmeyecek, SİZ ÖĞRENECEKSİNİZ.

sayın hocam kursu çok iyi özetlemişsiniz teşekkür ederim. İntel öğretmen programına önyargıyla bakan arkadaşların bu yazdıklarınızı tekrar tekrar okumaları gerekli diye düşünüyorum.

Geri