neden giderleri kısmak yerine zam?? ÖNERİ SUN

Kodla Büyü
çok haklısın. özellikle özel hastaneler soydu resmen devleti. devlet hastanesini onun yerine daha teşekküllü yapıp kalitesini artırsınlar.

Ödediğim kredilerden,
aylık arabanın yakıtından,
gönderdiğim burslardan,
kiradan, tlf, elektrik, su, çocuğun bezi maması, gıda vs.....
Ayın 15'ine 3 hafta var,
-350 tl içerdediyim.
Dövlet bize bahsın deyipte
benim cebimden
elektriği kaçak kullanan,
çiftçilik parası alan,
devletin imkanlarından yararlanıpta
hainlik yapan şerefzilere
HAKKIMI HARAM EDİYORUM....
UMARIM CEHENNEMDE CAYIR CAYIR YANARLAR.......

hepsi bir yana hocam güzel yazmış ama en önemli bu bence.
14- eğitim sisteminde bir çok bilgiyi ezberleyen bireyler yerine iyi ve temiz kalpli bir insan olmanın başarılı bir insan olmak olduğu bir sistemi kurardım.. bunu 15 yıllı bir süreçte adaletli olan ve kötüye acımasız, iyiye çömert davranan bir devlet yapısıyla mümkün. ve iyi insanlar olmayı öğreten bir eğitim sistemiyle olabilir..

tayinci42' Alıntı:
1-ilaçların muadillerini devletçe üretip bunları ücretsiz versem milyarlarca lira tasarruf yapardım..
2-okullardaki müdür yardımcılarının yerine yarı sayısı kadar memur alarak ayda 30 milyar lira tasarruf ederdim
3-meslek guruplarına ve bölgelere göre minimum vergi oranları belirlerdim.. yani istanbuldaki taksici için ayda 500 tl minimum vergi ama hakkarideki taksici için ayda minimum 20 tl vergi gibi mesleğe ve bölgeye göre en az vergi ödemek mecburiyetinde herkes..
4-gizli maliye polisleri görevlendirip fiş kesmeyen her iş yerini buna pişman edecek ceezalar verirdim.
5-tavan maaşlar belirlerdim. yani ülkede devlete bağlı çalışanlara tavan maaş.. yani kim olursa olsun ne iş yaparsa yapsın ay da en fazla 20.000 tl verirdim.
6-normal paradan sanal paraya geçer, kartlı, çipli, şifreli tarzda alışverişleri mecburi hale getirirdim. yani çocuğunda bile kart olacak istersen içerisine günlük 5 tl harçlık yükleyebileceksin. ve her dükkanda pos cihazı bulunma zorunluluğu olacak. normal para diye birşey olmayacak yani. tüm paralar sanal olacak.
a) böylece kimse vergi kaçıramayacak
b) böylece kimse kaçak çalışamıyacak
7-illa ki zam gerekiyorsa ital ürünlere zam koyardım.
8-maaş hesaplama sistemini kökten değiştirip askari ücretin katları şeklinde hesaplanan maaşlar belirlerdim. böylece sadece askari ücrete zam yaparak tüm insanlara aynı oranda zam yapabilirdim.
9-memurların ve tüm vatandaşlarımın seçimlere parasız ve serbestçe aday olarak katılabilmesini sağlardım. böylece sadece zengin ve siyasetle ilgili uğraşanlar değil her kesimin bir kazanma şansı olurdu.
tayinci42' Alıntı:
9-her makama bir araba ve şöför yerine makam taksiler oluşturudum..

yani bir ilde her türlü müdüre yüzlerce araba yerine sadece 20 tane araba, talep edilen işe görevli gider işini yapar sonra başka birini taşır.. yani her müdüre bir makam arabası değil ortak makam taksiler yada görev taksiler.. yani ortak görev araçları..

10-yerli üretilecek elektirikli araçlarda vergiyi sıfırlardım. eski araçları hurda olarak alırdım. türkiyede trafiğe aynı anda yüzbinlerce hatta milyonlarca elektirikli araç girmesini sağlardım. petrol ithalatını azaltırdım.. cari açık düşerdi.. aynı zamanda işsizlik oranı azalırdı..

11- konya gibi ovalarda damlama su sistemlerini tüm ovaya yayar ve çifçi devlet işçileri alırdım işe. çok büyük arazileri.. yani konya büyüklüğündeki arazileri ekime açardım.. üretilen gıdaları karşılıksız ihtiyaç sahiplerine verridim. artanını tüm dünyaya çok çok düşük fiyata satabilirdim..

12-karadenizdeki çok büyük geniş ormanlara devlet eliyle dünyanın en byük arı çiflikleri kurardım. milyonlarca ton bal üretirdim ve bunu üretmesi için yine çifçi işçiler alırdım.

13-büyük şehirlerin yanına uydu şehirler kurardım bu şehirlerde özel araç olmaz tüm taşıma sistemi toplu taşıma ve raylı sistem şeklinde yer altından olurdu. tüm yapılaşmayı devlet eliyle yapar her türlü sosyal ortamıda yapıp eski şehirdeki insanlara evleri ve belli miktar bir para karşılı yeni kurulan ve uzay şehirlerini andıran şehirlerde ev verirdim. bu şehirleri oluştururken işsizlik azalır. çarpık yapılaşmalar zamanlar yok edilir. vb.. daha çok şey hayal edebilirm..

14- eğitim sisteminde bir çok bilgiyi ezberleyen bireyler yerine iyi ve temiz kalpli bir insan olmanın başarılı bir insan olmak olduğu bir sistemi kurardım.. bunu 15 yıllı bir süreçte adaletli olan ve kötüye acımasız, iyiye çömert davranan bir devlet yapısıyla mümkün. ve iyi insanlar olmayı öğreten bir eğitim sistemiyle olabilir..

sabah sınavda görevim var.. uyucam ya..

sonra ülkeyi kurtarırım kaldığım yerden.. benden bu kadar.. iyi geceler..
:+1:

teksen' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
insan eğitimine ve insan sağlığına dinden daha az değer verildiğinin göstergesi ...
bazıları anlamak istememiş sanırım

10 milyon emeklinin olduğu
ve bunların hayatlarının son yıllarını
(aileleriyle birlikte)
yoksulluk sınırının çok altında kalan
komik bir gelirle geçirmeye mecbur bırakıldığı,

-gerçi çalışırken de olsa-
sigortalı olarak çalışan
10 milyona yakın kişinin
yaklaşık yarısının asgari ücrete tabi olduğu,
-aileleriyle birlikte kaç kişi ettiklerini siz hesaplayın-

DİSK'in araştırmasına göre
son 32 yılda asgari ücret,
ekonomik büyümeye paralel olarak (3.19 kat)artmış olsaydı,
-asgari ücretle çalışanlar,
"büyüme ve gelişmeden" paylarına düşeni alabilselerdi-
bugün bir asgari ücretlinin
eline 2.300 TL geçmeliydi.

10 milyona yakın çalışanın kayıt dışı-kaçak
(hiç bir denetim ve sosyal güvencesi olmadan)
çalıştığı,

4 kişilik bir ailenin
yoksulluk sınırının
2.500 TL civarında olduğu,

asgari ücretin 700 TL olduğu,

yeşil kartlı kişilerin sayısının 10 milyonu bulması
(şimdi GSS ile çoğu iptal edilecek)

uçak yakıtından hiçbir vergi alınmayıp
1.60 TL'ye satıldığı,

ziynet eşyalarından hiçbir vergi alınmadığı,

ama öğrencinin aldığı kalemden, defterden, silgiden,
okul kantininden aldığı simitten, poğaçadan, kdv alındığı,

özel okullara öğrenci başına 1500 TL ödeneceği ve
%2 olan özel okul oranının, %20'lere yükseltilmesi

akaryakıta ödediğimiz 4.70 TL'nin dünyanın en pahalı yakıtı olduğu,
bunun yaklaşık 2.60 TL'sinin vergi olduğu ve zengin-fakir ayrımı gözetmeksizin
herkesin aynı oranda ödediği, adaletsiz olduğu,
kendi benzinimizi dışarıya 1.60 TL'ye sattığımızı,

ve vergi gelirlerinin %70'e yakınının
zengin-yoksul ayrımı yapmadan herkesten alınan
bu adaletsiz -kdv-ötv-öiv- gibi vergilerden
ve bordrolu olarak çalışan
işçi, memur gibi, daha aylığı eline geçmeden
kaynağında vergi kesintisi yapılanlardan
elde edildiği,
-diğer ülkelerde bunların genel bütçedeki oranı
%30-40-kdv-ötv-öiv gibi dolaylı vergi-

Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip olmamıza rağmen
-yarısı 30 yaşın altında- işyeri sahiplerinin çalıştıracak
kalifiye eleman, bu gençlerin de çalışacak iş bulamayışını

en büyük ekonomiye sahip
ilk 20 ülke arasında olduğumuz sürekli söylenirken,

insani gelişmişlik endeksinde Sırbistan, Rusya, İran'dan
sonra 90. sıralarda olduğumuzu,

unutturmak için olmasın.

teksen' Alıntı:
1960 yılında dünya genelinde 70 milyon ton et tüketilirken bu rakam 2007'ye gelindiğinde 268 milyon tona yükseldi.

ZENGİNLER ÇOK ET YİYOR
Listenin zirvesinde yıllık kişi başına 136.5 kiloluk et tüketimiyle Lüksenburg yer alıyor. Lüksenburg'u 125.4 kilo ile ABD, 121.2 kilo ile Avustralya, 115.7 kilo ile Yeni Zelanda ve 110.2 kilo ile İspanya takip ediyor.

TÜRKİYE GERİLERDE KALDI
Genel olarak gelişmiş ülkeler listenin üst sıralarında yer alırken fakir ülkeler listenin altında kaldı. Et tüketimi söz konusu olduğunda Türkiye'nin durumu pek parlak sayılmaz.Yıllık 25.4 kiloluk et tüketimiyle Türkiye 177 ülkeli listede ancak 121'inci sırada yer aldı. Kişi başına 58.8 kilo et tüketimi olan Afrika ülkesi Gabon ve 51.1 kilo ile Güney Amerika ülkesi olan Suninam Türkiye'yi geride bıraktı.

Dünya ortalaması olan 38.7 kilo da Türkiye'deki et tüketiminin oldukça üzerinde.Türkiye'den fazla et tüketen bir kaç ülke de şunlar:

Yunanistan: 74.8 kilo
Romanya: 62.7 kilo
Çin: 54.1 kilo
Ermenistan: 37 kilo
İran: 33.3 kilo
Namibya: 32.5 kilo
Myanmar: 29.8 kilo
Libya: 28.5 kilo

Nikaragua: 26 kilo
http://www.haberturk.com/dunya/haber/73 ... belli-oldu

TÜİK verilerine göre 550 bin kişi açlık, 16 milyon kişi ise yoksulluk sınırının altında yaşam sürüyor.

Çocuklarımızın yüzde 27,4'ünde kronik beslenme yetersizliği,
doğurganlık çağındaki kadınların yüzde 27'sinde ise yetersiz beslenme görülmektedir.

ama olsun hem cari açık azalıyor,
hem kişi başı milli gelir 10.000$,
hem de dolar yerinde sayıyor ya.....
gerisi teferruat!

teksen' Alıntı:
Büyüme yavaşladı Cari Açık küçülüyor
Açığın büyüklüğünün göstergesi, yıllık cari açığın ülkenin yıllık milli gelirine oranıdır.

Bizim 2011 yılı milli gelirimiz 772.2 milyar dolar, cari açığımız 76.9 milyar dolar, cari açığımızın milli gelire oranı yüzde 9.9’dur.

2012 yılı ilk 3 aylık milli gelir rakamına göre, yılın ilk 3 ayındaki cari açık toplamının milli gelire oranı yüzde 8.9’a geriledi.

Biz en kötü cari açığı olan ülkeler sıralamasında 4’üncüyüz. Bizden daha büyük açığı olan ülkeler Mozambik (%12.7), Kenya (%13.0) ve Mongolya (%15).
http://ekonomi.milliyet.com.tr/buyume-y ... efault.htm

bence iyi oluyor dayasınlar daha çok dayasınlar
bütün suriyeyi biz besleyelim
onlarda pkkyı beslesin savunma giderleri uçsun
devletin ödediği aylık 2-3 bin dolarlık bakan evlerinin kiraları daha fazla olsun.
her kalemde bi dünya boşa giden devletin parası var
Deve Diken İnsan 3lüsü

aliantep27' Alıntı:
Ödediğim kredilerden,
gönderdiğim burslardan,
Ayın 15'ine 3 hafta var,
-350 tl içerdediyim.
benim cebimden
çiftçilik parası alan,

sen yine iyiymişsin hocam ben -950 tl deyim. daha 15 ine de çok var nasıl gelecek 15 i bakalım.

hakkımızı yiyenlere yedirenlere hakkımı asla helal etmeyeceğim
mecliste beslenen yaratıklardan tutunda sınırda korunun yaratıklara kadar yedikleri her lokma haram olsun
bizden alınan vergilerle yürüyor bu işler birde temel ihtiyaçlara zam yapıyorlar
bre vicdansızlar nasıl bir anda 30-40 kuruş zam yaparsın mazota hiç mi insafın yok
hadi biz binmeyiz dedik arabaya ya işi gücü mazot alıp arabasını çalıştırmak zorunda olanlar ne yapsın
Allaha havale ettim onları

teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
1960 yılında dünya genelinde 70 milyon ton et tüketilirken bu rakam 2007'ye gelindiğinde 268 milyon tona yükseldi.

ZENGİNLER ÇOK ET YİYOR
Listenin zirvesinde yıllık kişi başına 136.5 kiloluk et tüketimiyle Lüksenburg yer alıyor. Lüksenburg'u 125.4 kilo ile ABD, 121.2 kilo ile Avustralya, 115.7 kilo ile Yeni Zelanda ve 110.2 kilo ile İspanya takip ediyor.

TÜRKİYE GERİLERDE KALDI
Genel olarak gelişmiş ülkeler listenin üst sıralarında yer alırken fakir ülkeler listenin altında kaldı. Et tüketimi söz konusu olduğunda Türkiye'nin durumu pek parlak sayılmaz.Yıllık 25.4 kiloluk et tüketimiyle Türkiye 177 ülkeli listede ancak 121'inci sırada yer aldı. Kişi başına 58.8 kilo et tüketimi olan Afrika ülkesi Gabon ve 51.1 kilo ile Güney Amerika ülkesi olan Suninam Türkiye'yi geride bıraktı.

Dünya ortalaması olan 38.7 kilo da Türkiye'deki et tüketiminin oldukça üzerinde.Türkiye'den fazla et tüketen bir kaç ülke de şunlar:

Yunanistan: 74.8 kilo
Romanya: 62.7 kilo
Çin: 54.1 kilo
Ermenistan: 37 kilo
İran: 33.3 kilo
Namibya: 32.5 kilo
Myanmar: 29.8 kilo
Libya: 28.5 kilo

Nikaragua: 26 kilo
http://www.haberturk.com/dunya/haber/73 ... belli-oldu

TÜİK verilerine göre 550 bin kişi açlık, 16 milyon kişi ise yoksulluk sınırının altında yaşam sürüyor.

Çocuklarımızın yüzde 27,4'ünde kronik beslenme yetersizliği,
doğurganlık çağındaki kadınların yüzde 27'sinde ise yetersiz beslenme görülmektedir.

ama olsun hem cari açık azalıyor,
hem kişi başı milli gelir 10.000$,
hem de dolar yerinde sayıyor ya.....
gerisi teferruat!

Nikaragua'dan, Gabon'dan bile az et tüketiyoruz.

Ayrıca bu rakam bile benim ailem için gayet yüksek. Benim ailem Türkiye ortalamasından daha az tüketiyor, demek ki öğretmen ailesi orta direk bile değil, artık orta direğin altında.

Türkiye ortalaması 25,4 diyor, yani günde ortalama 70 gram et yapar. 4 kişilik bir aileyiz. 4x70=280x30=8400 gram yani ~8,5 kilo et!

Benim evime ayda 8,5 kilo et girmiyor. Yani öğretmen ailesi Türkiye ortalamasının da altında kalıyor.

Benim evime ayda en fazla 4-5 kilo kadar et ve et ürünü giriyor. Haydi içtiğim sigarayı da katalım, 2 kilo et de onun için 7 kilo et. Hani içtiğimiz sigara birilerinin gözüne çok batıyor ya.

Yani nereden baksanız bir öğretmen ailesi Türkiye ortalamasının altında kalıyor. Dışarda yediğim et! Evet tavuk döner, simit! O da yok. Dışarıda et döner falan yemeye kıyamıyorum, evde çocuklarla yemek varken, kendim et döner mi yiyeceğim, bazen çocuklara et döner, ben yine tavuk döner. Eh, fatura şişmesin.

Ama yine yediğimiz birilerinin gözüne batıyor.

Herşey bollaşmış onlara göre. Evet bolluk var, ama dünyanın gerisinde kalıyoruz.

Ve ABD'nin falan değil, ne haddimize ABD, Avrupa ile kıyas yapmak.

Nikaragua ve Gabon'un bile gerisindeyiz.

teksen' Alıntı:
pardon "fiyat güncelleme"lerini diyecektim!

uçak yakıtı kullanalım!!!!

uçak yakıtı vergisiz satılıyor. jet yakıtı ÖTV'siz yaklaşık 1.60 TL.
http://ekonomi.haberturk.com/airport/ha ... it-vurgunu

ayrıca uçağın ötv'si de %0,5.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/19229032.asp
her-telden-f29/benzin-zamlarini-elestirmeyelim-t83607.html

HAVA YOLU HALKIN YOLU OLDU!...

HAYALDİ GERÇEK OLDU!...
http://www.youtube.com/watch?v=UIfNOuV-sPI

eeee, herşey reklam kardeşim....
zamanında makam arabaları satılıp, halk otobüsünde reklam yapyorlardı.
şimdi de tablet dağıtacaklar, 2012 olmuş, hala yeşil tahta boyası arıyorum. artık köylerde 2050'yi bulur.
kreşe çocuk parası vs.. Hepsi reklamdan öte bişey değil.

Ülkemde hayat şartları daha da zorlaşacak. Ben 2 yıllık evliyim ama gerçek anlamda bir çocuğum olsun istediğim zaman hep bir an düşünüyorum... "Bu ülkede bir çocuk dünyaya getirmek mi? Ya ben yıllar sonra derse "Baba ne yaptın ya... Bunu hakettim mi ben" diye... Çünkü ben göremiyorum ki önümü çocuğum görsün... Allah sonumuzu hayır etsin inşallah...

öneriler için teşekkürler

SAYIN BAKANIM BAKARMISINIZ?
BAKIN ÖĞRETMENLER SİZE KIRIK DÖKÜK DAHİ OLSA ÖNERİLERİ İLE EKONOMİDEN MEMNUN OLMADIKLARINI SÖYLÜYORLAR DUYMAZ MISINIZ???

MİLLETİN HAKKINI "KENDİNİZCE CHP YADA MHP DEN DAHA İYİ ÇALIŞARAK... " ÖDEYEMEZSİNİZ. YA SÖZ VERDİĞİNİZ GİBİ OLUN YADA DEFOLUN!!!!

farya' Alıntı:
Aldığım maaşı yakıt ve kiraya ödüyorum :(((( yeter yaaa hani ekonomi harika gidiyordu neden bu zamlar ALLAH SİZEDE BİZİM ÇEKTİĞİMİZ DERTLERİ NASİP ETSİN
Belki o zaman anlarsınız bizi:(

arabayı satıp bir ev alsan..

hipopotam' Alıntı:
aliantep27' Alıntı:
Ödediğim kredilerden,
gönderdiğim burslardan,
Ayın 15'ine 3 hafta var,
-350 tl içerdediyim.
benim cebimden
çiftçilik parası alan,

sen yine iyiymişsin hocam ben -950 tl deyim. daha 15 ine de çok var nasıl gelecek 15 i bakalım.

yorganı ayağınıza göre uzatın. bizim okulda yazın lüks tatile gitmek için faiziyle kredi çeken var.. çocuğunu aylık 700 yl lik kreşe gönderende var. oysa 200-450 tl arası güzel, makul kreşler yada anaokulları dururken.. ev almayıp kirada otururken 40-50 tl lik araba alanlarda var.. sürekli dışarıda yemek yiyende var..

yeterini kullanmak bolluk getirir.. umarım borçlarınızı bitirebilirsiniz.

tayinci42' Alıntı:
yorganı ayağınıza göre uzatın. bizim okulda yazın lüks tatile gitmek için faiziyle kredi çeken var.. çocuğunu aylık 700 yl lik kreşe gönderende var. oysa 200-450 tl arası güzel, makul kreşler yada anaokulları dururken.. ev almayıp kirada otururken 40-50 tl lik araba alanlarda var.. sürekli dışarıda yemek yiyende var..

gelde uzat ayağını, ev kiraları dayanmış 1000 tlye, gaz olmuş 2,7
arabayı sat ev al, hangi evi antepte en kötü ev 120'den başlar.

birde hala insanlar bu adamlar geldikten sonra ülke ekonomisi çok iyi gidiyor diyenler yokmu cıldırıyorum.

tayinci42' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
aliantep27' Alıntı:
Ödediğim kredilerden,
gönderdiğim burslardan,
Ayın 15'ine 3 hafta var,
-350 tl içerdediyim.
benim cebimden
çiftçilik parası alan,

La bir külüstür de çoktur öğretmene.

Benim külüstürle takas edeceğiniz eviniz varsa hocam olur, arabayı verelim, evi alalım. Da araba da bir ihtiyaç şimdi. 40 sene öncesinde değiliz ki. Araba tam 20 sene önce ihtiyaç olarak girdi hayatımıza. 20 sene öncekilerden Allah razı olsun şimdikiler de onu geliştirmeli, nasıl ki 20 sene önceki 30 sene öncesinin şartlarını, 30 sene önceki 40 sene öncesinin şartlarını geliştirdi ise.

Şimdikilerin tavsiyesi arabayı sat ev al mı?

20-30 sene önce bir memur emekli olurdu bir evini alırdı, şimdi 3 memur emekli paralarını birleştirse ancak bir ev alabiliyorlar. Allah 20-30 sene önceki hükümetlerden razı olsun. Onların zamanında bir memur emekli parasına bir ev alabiliyordu. Şimdikilerin şartları daha da iyileştirmesi gerekmez miydi?

Kuru ekmek yeyin, süt için, yumurta da arasıra bak protein ihtiyacını da unutmuyoruz. Oooh, aylık 500 çok bile gelir.

cefecan' Alıntı:
birde hala insanlar bu adamlar geldikten sonra ülke ekonomisi çok iyi gidiyor diyenler yokmu cıldırıyorum.

EKONOMİDE Bİ TAKIM DÜZELMELER OLDU HOCAM AMA TAMAMI TAYİBİN ESERİ DEĞİL. BUNLAR GELMEDEN ÖNCE KRİZ VARDI

KRİZE GİREN HER ÜLKE YA İYİCE DAĞILIR YADA TOPARLAR. BENDE KRİZDEN ÇIKARTTIKLARINI GÖZLEMLEDİM AMA İYİ ÇALIŞTIKLARINI FALAN SAVUNMUYORUM.

HER SIKIŞTIĞINDA PETROLDEKİ VERGİYİ ARTIRMAKLA EKONOMİ YÖNETİLMEZ. PETROLDEKİ VERGİ DIŞA BAĞLI OLAN Bİ DURUM DEĞİLDİR. VARİL FİYATLARI ARTSA TAMAM DİYECEM DE

diyorumya bakanımız bilmiyor anlaşılan bıraksın öğretmenlere ekonomiyi bak nasıl adam ederiz
2012 yılında 2000 tl ile ev geçindirmeyi başaran bir öğretmen türkiyenin ekonomisini de yönetir YANLIŞMI BENİM BAKANIN ( ESKİDEN ) OLDUĞU GİBİ 770.000 EURO MAAŞIM YOK. EVET YEDİYÜZ YETMİŞ BİN YURO

Ayrıca tayinci hocam senin verdiğin örnekler çift maaşlı arkadaşlar için geçerlidir. Biz 700'ü bırak 200 TL'lik anaokuluna da gönderemeyiz,

Et tüketimimiz aile olarak Nikaragua'nın altında, TUİK ve dünya verilerine göre, bak bu konuda paylaştı tekzen hoca

mse' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:

gelde uzat ayağını, ev kiraları dayanmış 1000 tlye, gaz olmuş 2,7
arabayı sat ev al, hangi evi antepte en kötü ev 120'den başlar.

hocam idare eder bir ev al o zaman, 150 bine 2013 şubat ayı bitmeden.. çok çok gerekli değilse arabayı sat mutlaka.. 3-5 yıl sonra bana çok çok çok dua edeceksin..

obsearchverim' Alıntı:
Ayrıca tayinci hocam senin verdiğin örnekler çift maaşlı arkadaşlar için geçerlidir. Biz 700'ü bırak 200 TL'lik anaokuluna da gönderemeyiz,

Et tüketimimiz aile olarak Nikaragua'nın altında, TUİK ve dünya verilerine göre, bak bu konuda paylaştı tekzen hoca

eşiniz çalışmıyorsa çocuğu neden kreşe göndereceksiniz.. yaşı gelincede devlet anaokuluna gönderin bence.. birde mümkünse kurs açın, yatılı yurtlara belletmenlik yapın.. bende ilk senelerimde 70 metre kare hiç güneş görmeyin bodrum gibi bir evde ailemle hemde doğuda hemde dağ başında 5 yıldan fazla kaldım.. hocam 2+1 mümükünse 3+1 ev alın.. kesinlikle zarar etmeyeceksiniz. eğr bu mümkün değilse ileride yerleşeceğiniz şehirde bir kooparatife girin..

teksen' Alıntı:
Az çalışana çok, çok çalışana az maaş

“BU DA neyin nesi?” diye sormayın.

Uygulama, öteden beri tam gaz devam ediyor!

2.800 TL’NİN ALTI SORUNLU

Asgari ücretliler başta olmak üzere, ayda 1.000-2.000 TL aylık alanlar, hatta ayda 2.800 TL’ye kadar aylık alanlar, çalışmaya devam ettikçe, bağlanacak emekli aylıkları azalıyor!
“Olur mu öyle şey?” demeyin, 1 Ekim 2008 tarihinden bu yana yani yaklaşık dört yıldır, uygulama (maalesef) böyle!
Aylık ücreti 2.800 liranın üzerinde örneğin 4.000-5.000 TL olanlarda, böyle bir sorun yok.

YANLIŞ BİLİNİYOR

Çok kişi, “çalışabildiğim kadar çalışıp, gün sayısı olarak daha fazla prim ödeyerek, daha çok emekli aylığı alayım” diye düşünüyor ama yanılıyor!
Bu uygulama, sadece SSK’lılar (4/a’lılar) değil, Bağ-Kur sigortalıları için de geçerli.
Yani SSK’lı ve Bağ-Kur’lular, ne kadar çok çalışır ve prim öderlerse, bağlanacak emekli aylığı, o kadar düşük oluyor!
İster inanın ister inanmayın, mevzuat ve uygulama böyle!..
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21586868.asp
her-telden-f29/ne-zaman-emekli-olacaz-t89509.html

Geri